با طراحی وب سایت صاحب دفتر کار مجازی  خود شوید

با طراحی وب سایت صاحب دفتر کار مجازی خود شوید

اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که نیاز به معرفی خدمات و همچنین عرضه محصولات خود دارید، طراحی وب سایت شخصی بهترین گزینه است. طراحی وبسایت در واقع اختصاص دادن بخشی از فضای اینترنت به خود یا کسب و کار شخصی شما است. طی طراحی وب سایت شما، این فضای اختصاصی را طبق سلیقه و نظر خود طبقه بندی و طراحی خواهید کرد. همانطور که هر شخص منزل و یا محیط کار خود را رنگ آمیزی و تزیین و شخصی سازی می کند فضای اختصاص داده شده در اینترنت برای خود را هم می توانید با ابزارهای مختلفی که در اختیار شما قرار می گیرد شخصی سازی کنید. در واقع طراحی وب سایت به شما کمک می کند که وب سایت شما بهتر و بیشتر دیده شود. طراحی وب سایت را نباید با برنامه نویسی وب سایت اشتباه بگیرید. در طراحی وب سایت، طراح در واقع چیزهایی را طراحی می کند که به صورت بصری برای شما در مونیتور نمایش داده خواهد شد اما برنامه نویس وب، کدهایی را می نویسد که به صورت مستقیم بر روی مونیتور شما  نمایش داده نمی شود زیرا این کد ها بر ظاهر سایت اثری ندارد.

وب سایت ها بر اساس کاربرد و نوع طراحی به چند دسته تقسیم می شوند:

وب سایت استاتیک یا ثابت: برای ایجاد تغییر در این سایت ها حتما باید با زبان کد نویسی آشنا باشید. تغییر و به روز رسانی در این سایت ها نمی تواند توسط مدیر سایت انجام گیرد. این سایت ها توسط موتورهای جستجوگر بهتر خوانده می شود و به علت حجم پایین به سرعت بارگذاری نیز خواهند شد. این نوع از طراحی وب سایت معمولا برای مواردی استفاده می شوند که فقط چندبار در سال نیاز به تغییر و به روز رسانی در سایت دارند.

site3o.com | طراحی سایت

وب سایت دینامیک یا پویا: این سایت ها می توانند هر لحظه توسط مدیران سایت به روز رسانی شوند. در این سایت ها معمولا هیچ محدودیتی برای حذف، تغییر و یا اضافه کردن محتوی وجود ندارد. در وب سایت دینامیک از کدهای پیچیده استفاده می شود بنابراین سرعت بارگذاری در آن ها کم تر است.
داشتن یک وب سایت اختصاصی بهتر است یا یک اکانت در شبکه های اجتماعی؟

اما شاید از خود بپرسید که این روزها با وجود شبکه های اجتماعی همچون تلگرام، اینستاگرام و... که با بازدید های میلیونی هر روزه رو به رو هستند چرا دردسر طراحی وب سایت را به خود بدهیم؟ آیا داشتن یک وبسایت شخصی همچنان منطقی است؟ چرا با ساختن یک اکانت بدون هیچ هزینه ای در هر یک از شبکه های اجتماعی فوق معرفی برند و محصولات خود را انجام ندهیم؟ ما در ادامه این مقاله پاسخ تمامی این سوالات را خواهیم آورد.

در ابتدا با یک سوال از شما مساله را به خوبی موشکافی خواهیم کرد. اگر قرار باشد شما فضایی را برای دفتر کار خود در نظر بگیرید ترجیح می دهید در آن فضا مالک باشید یا مستاجر؟ شما با طراحی وب سایت فضای شخصی و مخصوص به خود را خواهید داشت درست مانند یک دفتر کار که مالک آن هستید در صورتی که در شبکه های اجتماعی برند شما تنها یک اکانت اجاره می کند.


site3o.com | طراحی سایت

طراحی وب سایت شخصی از چند جهت برای رونق بخشیدن به کسب و کار شما ارجحیت دارد:

بازدید کننده یا مشتری واقعی برای وب سایت بیشتر است: فیسبوک با بیش از 2 میلیارد کاربر و یوتیوب با 1.5 میلیارد کاربر و اینستاگرام با 800 میلیون کاربر از پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی محسوب می شوند. اما بازدید کنندگان از شبکه های اجتماعی الزاما مشتری برای کسب و کار شما نیستند. زیرا اغلب افراد بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی برای کسب سرگرمی می گذرانند.

طی طراحی وب سایت می توان از قالب های شخصی سازی شده استفاده نمود: شبکه های اجتماعی همگی دارای یک قالب ثابت هستند و شما نمی توانید از بک گراند های مختلف و تنوع رنگ ها و... در قالب خود استفاده کند. استفاده از زیبایی های بصری و روانشناسی رنگ ها در ساخت یک صفحه شخصی می تواند به جذب مشتری کمک زیادی کند. در طراحی تخصصی وب سایت به این فاکتورها توجه زیادی خواهد شد تا باعث جذب هرچه بیشتر بازدید کنندگان شود.


لایک و کامنت در وبسایت عامل تعیین کننده بر بازدید بیشتر نیست: در شبکه های اجتماعی لایک و کامنت تعیین کننده های اصلی برای بازدیدهای بیشتر است. اگر محتوی شما لایک کمتر دریافت کند طبق الگوریتم مربوط به شبکه های اجتماعی کمتر مورد بازدید قرار می گیرد و به عنوان مطلب غیر مفید شناخته خواهد شد. همچنین کامنت های منفی تاثیر زیادی در دیدگاه مخاطبان شما خواهد گذاشت که گاهی از این راه برای تخریب شما توسط رقبا استفاده خواهد شد. در صورتی که در وبسایت میتوان کامنت ها را در معرض دید عموم قرار نداد.


در صفحات اجتماعی طبقه بندی محصولات امکان پذیر نیست: در هنگام طراحی وب سایت شما می توانید برای محصولات خود دسته بندی و طبقه بندی های مختلف ایجاد کنید و این عاملی است که مخاطب شما در سریع ترین زمان ممکن محصول مورد نظر خود را پیدا کند.


برند سازی در وب سایت در زمان کوتاه تری اتفاق خواهد افتاد: برند سازی عامل مهمی در موفقیت و شناخت محصول شما است. در شبکه های اجتماعی اعتماد سازی به برند شما دیرتر کسب می شود در صورتی که با طراحی و ایجاد یک وبسایت می توانید برند خود را در زمان کوتاه تری به مخاطب خود معرفی کنید.


با طراحی یک وب سایت شخصی ثبات و امنیت خواهید داشت: بسیاری از شبکه های اجتماعی به دلایل مختلف از جمله سیاست گذاری های مختلف و یا فیلترینگ ممکن است از دسترس خارج شوند و این موضوع کاملا از کنترل شما خارج است بنابراین ممکن است به دلیل مسائلی که شما هیچ دخالتی در آن نداشته اید و یا بدون سرپیچی از هیچ قوانینی تمامی زحماتی که برای صفحه اختصاصی خود کشیده اید به یکباره از بین برود. بنابراین بهتر است با ایجاد یک وب سایت امنیت و ثبات را به کسب وکار خود ببخشید.


امکان هک شدن و از دسترس خارج شدن در شبکه های اجتماعی بیشتر است: در صورت هک شدن وب سایت امکان باز پس گیری آن بیشتر است. در بسیاری از موارد در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام ممکن است خودبخود اکانت شما از دسترس خارج شود و هیچ پاسخی به درخواست شما مبنی بر فعالیت مجدد داده نشود.


نتیجه گیری کلی

در مجموع وجود شبکه های اجتماعی به عنوان مکمل و در کنار طراحی وبسایت شخصی می تواند بر افزایش راندمان کاری شما اثرات مثبت بیشتری بگذارد.

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید