برترین روش‌های بهینه سازی سئو و افزایش بازدید سایت در سال 2021

برترین روش‌های بهینه سازی سئو و افزایش بازدید سایت در سال 2021

بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) یکی از موثرترین راه‌ها برای جذب مشتری بالقوه به وب‌سایت شماست. اما مهم است از آن به روش صحیح استفاده کنید. طبق آمار، هرروز 3.5 بیلیون جستجو در گوگل انجام می‌شود. اما در حالی که فقط 0.78٪ از جستجوگران گوگل روی نتایج صفحه دوم کلیک می‌کنند ، نتیجه شماره 1 در نتایج جستجوی ارگانیک گوگل به طور متوسط نرخ کلیک (CTR) 31.7٪ است.

 site3o.com | سئو

این آمارها نشان‌دهنده چیست؟

برای ایجاد ترافیک ارگانیک ، باید در رتبه‌بندی صفحه یک SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) قرار گیرید. و این همان جایی است که شما به سئو احتیاج دارید. با این حال ، سئو به طور مداوم در حال پیشرفت است. در این پست ، ما قصد داریم 10تا از مهم‌ترین ترفندها را که در سال 2021 برای موفقیت در سئو می‌توانید استفاده کنید ، پوشش دهیم.

در ابتدا آنها به‌صورت تیتروار برایتان معرفی می‌کنیم

1. core web vitals (بارگذاری، تعامل و پایداری بصری)

2. BERT گوگل (نمایش رمزگذار دو طرفه از ترانسفورماتورها)

3. تحقیق کلمات‌کلیدی

4. محتوای اصلی

5. جستجوی صوتی

6. هوش مصنوعی

7. بازاریابی ویدئویی

8. قطعه‌های ویژه

9. سئو تأثیرگذار

10. EAT ( تخصص، اقتدار و اعتماد) و سئو برپایه برند

در ادامه هر روش را توضیح خواهیم داد و نکات ، پیشنهادات و منابع لازم برای بهینه‌سازی هر یک ارائه خواهیم داد.

ترفند سئو برای استفاده در سال 2021

همانطور که در بالا گفتیم ، برای رتبه‌بندی بالاتر و یا حفظ رتبه‌بندی خود ، باید استراتژی سئو خود را همانطور که الگوریتم آن تکامل می یابد مطابق با گوگل تغییر دهید. در اینجا تجزیه و تحلیل مهمترین ترفندهای سئو و گوگل برای دانستن اینکه از چه ابزاری استفاده کنید و استراتژی‌هایی که برای سال 2021 اولویت دارد ، گردآوردی شده‌است.

1. Core Web Vital به عنوان یک عامل رتبه بندی گوگل

در ماه مه سال 2020 ، گوگل سه معیار جدید را به نام Core Web Vital برای سنجش تجربه کاربر استفاده کرد: بارگذاری، تعامل و پایداری بصری. اساساً هر سه معیار مربوط به فقط یک چیز است و آن‌هم سرعت صفحه است به‌عبارتی سرعت بارگیری صفحه، تعاملی بودن آن با سرعت و اینکه ثبات در هنگام بارگیری چقدر است.

Core Web Vital از مهمترین عوامل رتبه‌بندی گوگل در ماه مه 2021 خواهد بود، به این معنی که برای نمایش در صفحه اول باید به آن‌ها بسیار توجه کنید. به‌عنوان مثال، اگر دو صفحه با محتوای یکسان مرتبط وجود داشته باشد ، بنابراین معیارهای تجربه کاربر به ربات‌های موتور جستجو کمک می‌کند تا تصمیم بگیرند کدام یک باید بالاتر قرارگیرد.

 site3o.com | سئو

2. گوگلBERT  به دنبال موارد منطبق است

الگوریتم BERT گوگل (نمایش رمزگذار دو طرفه از ترانسفورماتور) برای درک بهتر جستجوها و آنچه که کاربران واقعاً به دنبال آن هستند، از یادگیری ماشین (ML) و پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می‌کند. این برنامه به بیش از 70 زبان و تقریباً برای هر سوال در گوگل انگلیسی کار می‌کند.

با به‌روزرسانی BERT گوگل ، ربات‌های موتور جستجوی گوگل بسیار "محاوره ای" تر شده‌اند‌، بنابراین حالا الگوریتم گوگل می‌تواند هدف جستجوگر را تفسیر کند. به‌عبارت ساده، اکنون گوگل می‌تواند مواردی مانند مغز انسان را درک کند.

 site3o.com | سئو

معنای این نیز این است که وب‌سایت‌هایی که دارای عدم تطابق محتوایی هستند، تأثیر منفی خواهند گذاشت. مهم نیست که این محتوای طولانی ( Long-form)  چقدر دقیق یا با کیفیت باشد ، اگر هدف کاربر را برآورده نکند، BERT شما را نادیده می‌گیرد و محتوای دیگری را ترجیح می‌دهد که هدف سوال موجود را برآورده کند.

نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که Google BERT یک مجازات الگوریتمی (algorithmic penalty) نیست. درواقع بخشی از موتور جستجوی گوگل است که با درک پرس و جوهای جستجو و محتوا همانند انسان به فیلتر کردن مرتبط ترین و مفیدترین محتوا برای کاربران کمک می‌کند. بنابراین سایت‌ها را رتبه زدایی و یا مجازات نخواهد کرد. و فقط به کسانی که بهترین نتایج را به کاربران نشان می‌دهند لطف می‌کند ، چیزی که گوگل همیشه در انجام آن تلاش کرده‌است. 

اگر محتوای شما آن چیزی را که کاربر به دنبال آن است ارائه نمی‌کند، محتوای شما مطابق با BERT نیست و کلمه کلیدی را برای طولانی مدت در آن رتبه‌بندی نخواهد کرد. به همین دلیل انتشار محتوای ارزشمندی که هدف کاربر را برآورده می‌کند می‌تواند به شما کمک کند.

نحوه بهینه سازی برای BERT Google

قصد جستجو دقیقاً همان چیزی است که کاربر هنگام نوشتن کلمه کلیدی خاصی در جستجوی گوگل به دنبال آن می‌گردد. آیا آن‌ها به دنبال جواب سوالی هستند؟ لیستی از گزینه ها؟ یک آموزش چگونگی؟ یا اینکه آن‌ها می‌خواهند کالایی بخرند و نقدها را بخوانند؟ اهداف زیادی وجود دارد که کاربران را به نوار جستجوی گوگل می‌آورد، بنابراین مهم است که مطمئن شوید محتوای شما و هدف کلمه کلیدی مطابقت دارند.

به عنوان مثال، اگر کسی به دنبال "سئو" به عنوان یک کلمه کلیدی در گوگل باشد، این بدان معنی است که کاربر می خواهد در مورد سئو اطلاعاتی کسب کند. اما اگر کاربری در جستجوی "خدمات سئو" به عنوان یک کلمه کلیدی باشد به این معنی است که کاربر در جستجوی شخصی برای "خدمات سئو" است. بنابراین کلمه کلیدی "سئو" یک کلمه کلیدی اطلاعاتی است در حالی که "خدمات سئو" یک کلمه کلیدی تجاری است.

اما برخی از کلمات کلیدی می‌توانند کلمات کلیدی چند منظوره مانند "متخصص سئو" باشند شاید شخصی که آن را جستجو می‌کند به دنبال یک متخصص سئو برای استخدام است یا می خواهد خود یک متخصص سئو شود.

همیشه قبل از شروع کار روی محتوای آن ، یک کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کنید! این استراتژی به شما کمک می‌کند تا هدف یک کلمه کلیدی را درک کنید تا مطمئن شوید قبل از اختصاص وقت برای ایجاد محتوا، موفق خواهد شد.

3. تحقیق در مورد کلید واژه از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد

بیش از 50٪ جستجوها جستجوهای کلیک صفر است. این بدان معناست که بیش از نیمی از جستجوهای گوگل (تقریباً 175 میلیارد جستجو در ماه) بدون هیچ‌گونه کلیک پایان می‌یابد. دلیل این امر هم این است که با چنین نتایج غنی درSERP - لیست‌های تجاری گوگل با منوها و اطلاعات تماس، قطعه های ویژه با پاسخ ، سوالات مرتبط با پاسخ آکاردئون (accordion) و موارد دیگر – مصرف‌کنندگان می‌توانند بدون نیاز به کلیک کردن روی نتیجه، پاسخ های مورد نیاز خود را دریافت کنند - یا حتی تایپ کردن یک پرس و جو را به اتمام برسانند - ...

اما این به شرطی است که وب‌سایت، تبلیغات، نمایه کسب و کار و محتوای وبلاگ شما متناسب با هدف جستجوگر حاوی آن کلمات کلیدی باشد. با توجه به پیشرفت‌های انجام شده درSERP و وجود رقابت بسیار زیاد، بسیار مهم است که برای جستجوی کلمات کلیدی که می‌توانند در واقع باعث ایجاد ترافیک و فروش برای تجارت شما شوند، کمی در تحقیقات کلمات کلیدی سرمایه گذاری کنید.

اما چگونه انجامش دهیم؟!

• کلمات کلیدی بلند و هدفمند را برای کسب و کار خود پیدا کنید. برای بدست آوردن آن کلمات کلیدی به برخی از خلاقیت‌ها و مهارت‌ها نیاز دارید. (اما راز این کار کنسول جستجوی گوگل است، معدن طلای شما که در آن می‌توانید به راحتی کلمات کلیدی منحصر به فرد برای تجارت خود پیدا کنید)

• هدف را بفهمید. در حالی که استفاده از ابزارهای سئو از اهمیت بالایی برخوردار است، بسیار مهم است که شما SERP را برای آن کلمه کلیدی قبل از انتخاب آنالیز کنید. در آزمایشی که اخیراً انجام دادم، متوجه شدم که اگر هدف درست باشد ، حتی یک کلمه کلیدی با حجم کم و فقط 10-20 جستجو در هر ماه همچنان می‌تواند درآمد  خوبی در یک ماه کسب برای شما به ارمغان  بیاورد.

به همین دلیل است که شما باید تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود را با حوصله انجام دهید و کلمات کلیدی را که به راحتی می توانند برای شما رتبه بندی و درآمدزایی کنند، پیدا کنید.

4. گوگل هنوز محتوای اصلی را می خواهد

از آنجا که محتوای عالی در سئو و رتبه‌بندی نقش اساسی دارد، محتوای معتبربرای کسب و کارها بیش از مارک تجاری اهمیت دارد. به زبان ساده، محتوای منحصر به فردی که قبلاً در جای دیگری منتشر نشده است.

 site3o.com | سئو

آیا شما پیراهنی با همان رنگ و طرح قبلی خریداری می‌کنید؟ نه! اینجا هم همین اتفاق می‌افتد. (هزاران صفحه) محتوای مشابه زیادی در موضوعات مشابه موجود در گوگل نمایه شده است. اگر بخواهید محتوایی تولید کنید که کاملاً مشابه محتوای موجودی باشد که قبلاً در وب رتبه‌بندی کرده است ، چرا گوگل قطعه شما را بالاتر از قطعه اصلی قراردهد؟ چرا دیگران به خود زحمت دهند تا از نتایج بالاترین رتبه عبور کنند؟ به همین دلیل است که محتوای شما باید معتبر، مفید و به صدا و زبان نام تجاری خود ارزش اضافه کند.

مطالب خوب برای تولید محتوای منحصر به فرد، شامل موارد موردی، آزمایشات، توصیفات مشتری، نقاط عطف شرکت و موارد دیگر است. این مطالب نه تنها باعث ایجاد محتوای معتبری می‌شود که گوگل آن را دوست دارد، بلکه این محتوا شما را به عنوان یک مارک معتمد در نظر گوگل و مخاطبان خود معرفی می کند.

5. جستجوی صوتی

طبق گفته گوگل، 27 درصد خیره کننده از کل جمعیت جهان از جستجوی صوتی در تلفن‌های همراه خود استفاده می‌کنند. علاوه بر این، ComScore گزارش داده است که بیش از نیمی از کاربران تلفن‌های هوشمند در سال 2020 با فناوری جستجوی صوتی درگیر هستند. 

جالب اینجاست بیشتر سوالات جستجوی صوتی طولانی مدت و بسیار خاص هستند. کاربران وقتی از جستجوی صوتی استفاده می‌کنند به دنبال پاسخ خاصی برای سوالات خود هستند. و چنین کاربرانی در مرحله بررسی مصر هستند و احتمال تبدیل آن‌ها نسبت به بقیه کاربران بیشتر است. از آنجایی که به مرور زمان بهینه‌سازی جستجوی صوتی همچنان در حال افزایش است ، انتظار می‌رود روند رو به رشد در سال 2021 نیز ادامه یابد. بنابراین این از نظر سئو می‌تواند یک ضرورت باشد.

6. هوش مصنوعی

دقیقاً مانند اکثر صنایع، هوش مصنوعی نیز صنعت سئو و بازاریابی را تغییر می‌دهد. دلیل این تأثیر AI، شخصی سازی AI است. و این یک واقعیت است. گوگل با استفاده از هوش مصنوعی نتایج جستجو را به جستجوگران ارائه می‌دهد.

site3o.com | سئو

اما چگونه AI (هوش مصنوعی)  می‌تواند به استراتژی‌های سئو شما کمک کند؟

سالها طول می‌کشد تا الگوریتم‌های موتور جستجو برای رتبه‌بندی صفحات وب استفاده شود. و سپس ایجاد استراتژی بر این اساس زمان زیادی را می‌گیرد. در حالی که متخصصان سئو می‌توانند به چنین استراتژی‌هایی کمک کنند، استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌تواند یک تغییردهنده بازی باشد. از نظر رمزگشایی الگوریتم‌ها و ایجاد استراتژی‌های مطلوب بسیار کارآمدتر و قدرتمندتر خواهد بود.

چندین شرکت مانند HubSpot ، Frase و MarketMuse وجود دارند که راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می‌دهند که می‌تواند به شرکت ها در زمینه جستجوگرها کمک کند و در سال‌های آینده، چنین ابزارهایی می‌توانند به یک روند اصلی در صنعت تبدیل شوند.

7. بازاریابی ویدئویی

یوتیوب بعد از گوگل با بیش از 1 میلیارد کاربر دومین موتور جستجو محبوب در دنیا است.در ایران می‌توان به سایت هایی همچوت آپارات نام برد. بنابراین حتی اگر هنوز به بازاریابی ویدئویی فکر نکرده اید، زمان شروع کار فرا رسیده است.

اما چگونه می‌توان آن محتوای ویدئویی را برای موتورهای جستجو بهینه کرد؟

با بهینه‌سازی نام و توضیحات کانال ویدیویی خود شروع کنید. اگرچه توصیف نباید با کلمات کلیدی بیش از حد پر شود، اما توصیف کاربر پسندی از کانال شما ارائه می‌دهد.

با این حال، حتی کلمات کلیدی نیز مهم هستند. به عنوان مثال، اگر فیلم‌های خود را برای یوتیوب بهینه می‌کنید، می‌توانید از ویژگی تکمیل خودکار یوتیوب استفاده کنید. شروع به تایپ موضوع ویدیوی خود کنید و سپس برخی از پیشنهادات در قسمت جستجو ظاهر می‌شوند. پیشنهادات کلمات کلیدی مرتبط هستند که می توانید برای بهینه سازی ویدیو برای دستیابی به مخاطبان مناسب استفاده کنید.

8. قطعه‌های ویژه

قطعه‌های ویژه یا موقعیت صفر در بالای جعبه مستطیل شکل در بالای SERP ظاهر می‌شوند.

seo trends for 2021 featured snippets

این قطعه‌ها فقط برای جستجوگران مفید نیستند بلکه برای وب سایت‌ها نیز مفید هستند. با این وجود، نمی‌توانید محتوایی را که در قطعه ویژه نشان داده شده است برای هر جستجوی مشخص انتخاب کنید. ربات‌های الگوریتم گوگل هستند که کار را انجام می‌دهند.

روش دقیق دستیابی به صفحه وب شما در قطعه ویژه مشخص نیست. بازاریابان و کارشناسان سئو از چند استراتژی استفاده می‌کنند که ممکن است مفید باشد. به عنوان مثال، برای رسیدن به نتایج برجسته  باید به یک سوال خاص پاسخ دهید و پاسخ دادن به صورت گلوله (محتوای خوش ساخت) بهتر است. 

9. سئو تأثیرگذار

اینفلوئنسرها (تاثیرگذاران) افرادی هستند که میلیون‌ها دنبال کننده دارند و اگر شما بتوانید کسب و کار خود را در مقابل آنها به نمایش بگذارید این پیروان ممکن است مشتری شما شوند.

site3o.com | سئو

اینگونه تأثیرگذاران طی سالها اعتماد مخاطبان بالقوه شما را جلب می‌کنند و اگر آنها برای حمایت از نام تجاری شما ظاهر شوند، بازده سرمایه گذاری (ROI) بسیار زیاد می‌شود. بنابراین 89٪ از بازاریابان معتقدند که ROI ناشی از بازاریابی تأثیرگذار با سایر روشهای بازاریابی قابل مقایسه و یا بهتر است.

با این حال، شما باید هنگام انتخاب تأثیرگذاران (اینفلوئنسرها) کاملاً دقیق باشید. هر اینفلوئنسری نمی‌تواند به برند شما کمک کند. شما باید کسی را انتخاب کنید که مخاطب مناسب داشته باشد، مخاطبی که می‌خواهید هدف قرار دهید.

اما تأثیر بازاریابی اینفلوئنسر بر سئو چیست؟

ساختن پیوند (لینک)

لینک برگشتی فاکتور مهم رتبه‌بندی است. اما همه نوع لینک برگشتی نمی‌تواند کارساز باشد. شما به لینک برگشتی با کیفیت بالا احتیاج دارید. و این جایی است که تأثیرگذاران می‌توانند به شما کمک کنند. با داشتن اینفلوئنسر یا اینفلوئنسر در کنار خود، احتمال دریافت لینک برگشتی طبیعی با کیفیت بالا را برای وب‌سایت خود افزایش می‌دهید.

قابلیت مشاهده و تعامل با برند

اینفلوئنسرها می‌دانند مخاطبانشان چه چیزی را دوست دارند یا چه چیزی را دوست ندارند، بنابراین وقتی آنها محتوا را در اطراف نام تجاری شما ایجاد می‌کنند ، مخاطبان آنها با آن ارتباط برقرار می‌کنند. و این مطالب- بی نظیر، ارزشمند و مفید است.

موتورهای جستجو گوشه‌ای نرم برای محتوای ویروسی (قابل گسترش) دارند. و هنگامی که اینفلوئنسر پستی را به اشتراک می‌گذارد که دارای تمام خصوصیات شایسته اشتراک باشد‌، محتوا توسط بسیاری از افراد به اشتراک گذاشته می‌شود که موتورهای جستجو را تحریک می‌کند تا صفحه وب ذکر شده را در SERP بالاتر قرار دهند. 

ترافیک شبکه‌های اجتماعی

ناگفته نماند که محتوای ویروسی قابل گسترش همیشه به ایجاد تعداد زیادی از درگیری و مراجعه به شبکه‌های اجتماعی کمک می کند.

site3o.com | سئو

10. EAT ( تخصص ، اقتدار و اعتماد) و سئوی مارک تجاری داشته باشید

گوگل هنگام رتبه بندی کیفیت محتوا را ترجیح می دهد. اما آیا "کیفیت" به تنهایی جواب می دهد؟ اینها اصول EAT هستند:

 تخصص ، اقتدار ، و قابل اعتماد بودن.

برندها آینده سئو هستند. سئو در حال تغییر به سمت نام تجاری و اقتدار است. هرچه برند شما از محبوبیت و اعتبار بیشتری برخوردار باشد، در گوگل در رتبه بالاتر و بیشتری قرار خواهد گرفت. و این را در ماه‌های آینده متوجه خواهید شد.

به همین دلیل است که باید تلاش کنید اعتبار برند خود را تثبیت کنید. در استراتژی سئو 2021 خود آن را از اولویت بالاتری برخوردار کنید. همچنین، آگاهی از نام تجاری را افزایش دهید تا سوالات جستجوی برند را افزایش دهید. سوالات و جستجوی نام تجاری یک عامل رتبه‌بندی پنهان است که به شما کمک می‌کند تا رتبه بالاتری کسب کنید و خود را به عنوان یک برند معتبر در گوگل معرفی کنید.

اگر در یک جایگاه YMYL (پول شما زندگی شما) کار می‌کنید ، این مسئله برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. روی بهبود EAT خود کار کنید، همانطور که خود گوگل می‌گوید از رتبه‌بندی سایت‌های YMYL و جدی گرفتن EAT بسیار آگاه است. (EAT یک عامل رتبه‌بندی مستقیم نیست، اما گوگل از برخی الگوریتم‌ها استفاده می‌کند که EAT را برای سایت‌ها تجزیه و تحلیل می‌کند)

انتشار کسب و کار خود در نشریات رسانه‌های خبری، مشخصات کاملی که به خوبی شرح داده شده (شامل صلاحیت‌ها و تقدیرنامه‌ها)، آدرس، جزئیات مربوط به بنیانگذاران و سطح C (مدیران رده بالا)، جوایز، اطلاعات تماس مناسب و غیره به شما کمک می‌کند وب‌سایت خود را در EAT بهبود ببخشید.

و کلام آخر آنچه از این مقاله آموختیم و بایستی برای بهینه سازی سئو و رتبه‌بندی وب‌سایت خود در گوگل انجام دهید به صورت خلاصه مرور می کنیم :

پس از این روشهای بهینه سازی سئو برای ایجاد ترافیک در سال 2021 استفاده کنید

به طور خلاصه، این گرایش‌های سئو است که شما باید از آنها مطلع شوید در حالی که در سال 2021 حرکت می کنیم. این روندها را در ذهن داشته باشید و ترافیک مربوطه را به وب‌سایت خود در طول سال جاری و سالهای آتی ادامه دهید.

1.بارگذاری ، تعامل و پایداری بصری

2.گوگل BERT‌به دنبال موارد تطبیق است

3.تحقیق در مورد کلید واژه از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد

4.گوگل هنوز محتوای اصلی را می خواهد

5.جستجوی صوتی

6.هوش مصنوعی

7.بازاریابی ویدئویی

8.قطعه های ویژه

9.سئو تأثیرگذار

10.             ( تخصص ، اقتدار و اعتماد) و سئوی مارک تجاری داشته باشید

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید