همکاری استراتژیست‌های سئو و تولیدکنندگان محتوا برای رسیدن به رتبه بهتر

همکاری استراتژیست‌های سئو و تولیدکنندگان محتوا برای رسیدن به رتبه بهتر

در محتوای امروز و دنیای بازاریابی سریع، همکاری مهم است. ما برای موفقیت واقعی نمی‌توانیم همه کارها را به تنهایی انجام دهیم - یک نفره و همه‌کاره -. کار گروهی مهم است، اما نه فقط به عنوان یک حرفی که زده شود. ما باید با هم تیمی‌های مناسب در زمان مناسب همکاری کنیم.

در "فرهنگ عملکرد محتوا" - 100 کتاب برتر روابط عمومی من، یکی از ارکان عملکرد محتوایی من داشتن افراد مناسب در نقش‌های مناسب است. دو مورد از آنها زمینه سازندگان محتوا و استراتژیست‌های سئو هستند. آنها نمی‌توانند بدون یکدیگر در دنیای عملکرد محتوایی زندگی کنند، اما چگونه واقعاً بهترین نتایج را با هم می‌سازند؟ بگذارید آنچه را که در این زمینه کار شده است به اشتراک بگذارم.

 

اما در ابتدا، اجازه دهید برخی از تعاریف اساسی را برایتان شفاف‌سازی کنم.

 

منظور من از خالق محتوا چیست؟

به طور سنتی، نویسندگان در این گروه قرار می‌گیرند. سپس سازندگان محتوای چندرسانه‌ای که می‌نویسند اما همچنین محتوای دیگر را خلق می‌کنند، مانند فیلم‌های کوتاه. امروز، من می گویم هر کسی که محتوایی را که قصد انتشار دارد ایجاد کند - معمولاً در وب - در این گروه قرار می‌گیرد. این چیزها می‌تواند شامل:

• نویسندگان

• پادکست، تهیه کننده و غیره

• فیلمبرداران، ویراستاران، کارگردانان و غیره

• طراحان

در واقع هر کسی  که به طور دستی محتوا تولید می‌کند. من الان یک خالق محتوا هستم، و این مقاله را می‌نویسم. به خاطر داشته باشید که پادکست‌ها و ویدیوها نیز نمایه سازی می‌شوند. استراتژی‌های جستجوگرها در آنجا نیز اعمال می‌شود.

site3o.com | تولید محتوی

استراتژیست سئو چیست؟

استراتژیست‌های سئو معمولاً در هنر و علم در تعیین بهترین استراتژی سئو برای یک پروژه محتوا کار فنی را انجام می‌دهند. آنها می‌دانند چه اصطلاحاتی را براساس هدف تجزیه و تحلیل می‌کنند و کلمات جایگزین پیدا می‌کنند. آنها همچنین وقتی صحبت از همان حوزه موضوعی می‌شود، اغلب بررسی می‌کنند که رقبا برای چه رتبه‌ای رتبه بندی می‌کنند.

یکی از داستان‌های استراتژیست سئو مورد علاقه من: در آغاز یک پروژه، استراتژیست تشخیص داد که رقبای دیگر رتبه بندی بسیار خوبی را برای کلمه کلیدی سئو برتر انجام داده‌اند. آیا باید دنبال آن یکی برویم؟ بیایید از آن استفاده کنیم! کار راحتی است. اما این استراتژیست توصیه می‌کند که به دنبال کلمات کلیدی بعدی در صف برویم. معلوم شد که شماره 2-5 لیست هنوز دارای حجم خوبی از ترافیک جستجو است و به همان اندازه قابل استفاده است.

استراتژیست‌های سئو همچنین چگونگی تکامل رتبه بندی و الگوریتم‌ها را حفظ می‌کنند. این یک کار تمام وقت است.

 

سازندگان محتوا و استراتژیست‌های سئو چگونه با هماهنگی باهم کار می‌کنند

وقتی تولید کننده محتوا و استراتژیست‌های سئو همکاری با یکدیگر را انتخاب می‌کنند، می‌توانند پروژه‌های خود را با موفقیت بیشتری همراه کنند. استراتژی‌های سئو به طور مداوم در حال تغییر است. چه چیزی تغییر می‌کند و سپس به یاد داشته باشید که محتوا می‌تواند ماه ها طول بکشد تا از جستجوهای ارگانیک بازدیدکننده داشته باشد.

 site3o.com | تولید محتوی

در ابتدای تولید محتوای جدید،

تیم‌های محتوا با فشار فزاینده‌ای روبرو هستند که نه تنها محتوا ایجاد می‌کنند، بلکه باید محتوای کارآمد نیز تولید ‌کنند. با توجه به این نکته، تولید کنندگان محتوا باید واقعاً از همه ابزارها و تخصصی که در اختیارشان است استفاده کنند و این شامل کار با استراتژیست‌های سئو می‌شود.

به سفری در زمان شما را دعوت می‌کنم. زمانی که تکنولوژی روز صنعت چاپ و تنها رسانه مطبوعاتی روزنامه‌های چاپی بود. و مردم روزانه برای خواندن اخبار و وقایع روز به روزنامه‌ها مراجعه می‌کردند. در آن زمان هیچ تحقیقی درباره کلمات کلیدی انجام نشده بود. حتی در مورد آن چیزی شنیده نشده بود. شما یک داستانی داشتید، و به نظر خودتان و جو حاکم بهترین‌ها را برای نوشتن آن رقم می‌زدید. سپس آن را می‌نوشتید. یک ویرایشگر ویرایش می‌کرد. تمام. البته ناگفته نماند، در آن زمان عملکرد محتوا زیاد چالش بزرگی نبود.

 

می‌شود این گونه گفت که تعریف هر نویسنده‌ای برای آنچه می‌خواهد بنویسد این است که داستان خوبی بنویسد و خواننده را پای نوشته‌های خود بنشاند. ما مدتی به این کار پرداختیم و تجربه کردیم و می‌دانیم. موضوع ریشه داری است اما ابتدا باید بدانید که مزایای واقعی آن با استراتژیست سئو ارتباط دارد.

 

آیا اصلا افراد در جستجوی موضوعی هستند که می‌خواهیم درباره آنها بنویسیم؟ به ایده‌های "عالی" بیاندیشید که هیچ کس به دنبال آنها نبوده. مثلا به جستجوهای ماهانه صفر بیندیشید. چرا می‌خواهیم در این باره بنویسیم؟ حتی وقتی موضوعی جستجوهای ماهانه را صفر نشان می‌دهد، یک استراتژیست می‌تواند به ما کمک کند تا موضوع را به چیزی تبدیل کنیم که دارای جستجو باشد.

 

مطمئناً، چیزی حدود 15 درصد از جستجوهای روزانه قبلاً هرگز جستجو نشده‌اند و این برتری شماست. اما تولید محتوا یک ریسک است با این امید و احتمال که چیزی که شما می‌نویسید را کسی احتمالاً امرز یا فردا ممکن است آن را جستجو کند. و مطلب شما ممکن است تنها مرجع موجود باشد.

 

به عنوان مثال ، "شرایط اضطراب ساز بازاریابی" هیچ وقت جستجو نمی‌شود در حالی که "کاهش استرس" به مراتب بیشتر است. با این وجود که موضوع مشابه است، اما انتخاب کلمات مناسب می‌تواند به عملکرد محتوا کمک کند. اینجاست که یک استراتژیست سئو وارد می‌شود. بسیاری از نویسندگان محتوا می‌توانند جستجوی کلمات کلیدی خود را انجام دهند، اما استراتژیست‌های سئو می‌توانند چیزی که در سطح میبینید را به عمق‌ ببرند و نکاتی را از آن استخراج کنند. علاوه بر این، استراتژیست سئو می‌تواند استراتژی کلی سایت را در ذهن داشته باشد. از قبل محتوایی دارید که برای یک عبارت کلیدی خاص رتبه بندی شده است و در عوض آن را به روز می‌کند. محتوای جدید تنها نوع محتوایی نیست که می‌تواند اجرا کند.

 site3o.com | تولید محتوی

برای به روزرسانی محتوای موجود،

برخی از قطعات محتوایی واقعاً نیازی به تولید جدید ندارند. اگر سایت شما قبلاً دارای محتوایی در موضوع A است و اطلاعات جدیدی در آن وجود دارد، صفحه یا پست جدیدی در وبلاگ ایجاد نکنید. در اینجا گردش کاری وجود دارد که من توصیه می‌کنم انجام دهید:

• ببینید صفحه فعلی چقدر ترافیک ایجاد می‌کند

• برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی شده است

• پتانسیل سایر کلمات کلیدی یا بهبود قابلیت مشاهده برای کلمه فعلی چیست؟

 

بیشتر این کارها را در کمپ استراتژیست سئو قرار می‌دهیم. اگر مقاله‌ای کار نمی کند و برای هیچ کاری رتبه بندی نمی‌شود، شاید اشکالی ندارد که آن را به طور کامل به سطل زباله ارسال کنید. به هر حال اجرا نمی‌شود. بیایید از ابتدا شروع کنیم یا تکه‌های آن را دوباره مورد استفاده قرار دهیم.

در حقیقت، به نظر می‌رسد در طول سال‌ها و پس از انجام بسیاری از پروژه‌ها، سایت‌های زیادی که مورد بررسی قرار داده‌ایم، از نظر محتوای غیرکارآمد زیاد هستند. اغلب به این شکل است:

• 5 درصد از صفحات مربوط به خانه است

• 5-25 درصد بالاتر از حد متوسط است

• 15-25 درصد کمی بالاتر از حد متوسط است

• 70-50 درصد تحت اجرا هستند

 

وقتی به سایتی نگاه می‌کنیم، برای ما تولیدکنندگان محتوا خوب نیست و 70 درصد از مطالب مطابق با اهداف عملکرد نیستند. اما این اغلب یک واقعیت است. یکی از ارکان فلسفه عملکرد محتوا ذهنیت بعدی بازی است. مانند ورزشکاران موجود در یک بازی، بازی بعدی را اجرا کنید تا نتایج رو به جلو پیش برود.

به روزرسانی محتوای موجود به طور طبیعی به نظر بسیاری از سازندگان محتوا نمی‌رسد. همانطور که عنوان می‌گوید: سازندگان محتوا محتوای جدیدی ایجاد می‌کنند. آنها اغلب با به روزرسانی محتوا، محتوا ایجاد نمی‌کنند. بسیاری - یا به طور پیش فرض - ایجاد محتوای جدید را ترجیح می‌دهند. این کار می‌تواند منجر به مشکلاتی در داشتن محتوایی شود که همان سوالات جستجو را هدف قرار داده و می‌تواند محتوای سایت ما را آبکی جلوه دهد.

در اینجا استراتژیست‌های سئو نیز می‌توانند بدرخشند. آنها می‌توانند محتوای کاندیدای به روزرسانی، حذف و استفاده مجدد در مقالات جدید را شناسایی کنند.

 site3o.com | تولید محتوی

برای ترکیب محتوای موجود،

این استراتژی مشابه استراتژی فوق است. وقتی سایتی دارای چندین مقاله مشابه از این دست باشد، به احتمال زیاد استراتژی خوبی برای ترکیب آن است:

• ۱۰ استراتژی بازاریابی محتوا که مؤثر هستند

• ۸ استراتژی بازاریابی محتوا برای پیگیری در سال ۹۹

• ۵ استراتژی در بازاریابی محتوا که اکنون منسوخ شده‌اند

به هر حال این نوع خوشه‌های دارای محتوای مشابه چگونه اتفاق می‌افتد؟ معمولاً این امر زمانی اتفاق می‌افتد که تولیدکنندگان محتوا در فهرست‌ها و بدون پیشینه تاریخی کار می‌کنند.

 

بهترین راه کار چیست؟

ایده‌های محتوا می‌تواند از تیم محتوا باشد. آنها همچنین می‌توانند از طرف استراتژیست سئو ارائه شوند. لازم نیست که فقط یک جریان کاری خط تولید محتوا باشد. اگر یک استراتژیست سئو ایده برای محتوا داشته باشد و از قبل براساس تحقیقات خود بداند که احتمال دارد  باعث موفقیت سئو شود، این می‌تواند به کل تیم - از جمله تولیدکننده محتوا - کمک کند.

به استراتژیست‌های سئو نیز این امکان را بدهید تا ایده‌های داستان و محتوا خود را روی میز بیاورند.

 

من طرفدار همکاری راهرو هستم. شما نوع آن را می شناسید. یک دفتر کار را در نظر بگیرید، در وقا استراحت یا در میان راه یک خالق محتوا و یک استراتژیست سئو در راهرو به یکدیگر برخورد می‌کنند و با هم تبادل نظر می‌کنند. بنگ، خلق ایده‌های نو. جایگاهی برای این کار وجود دارد، اما مقیاس آن فرآیند دشوار است و برای تصمیم گیری آگاهانه باید به جستجوی داده بپردازیم. مطمئناً، این کار تا حدی می تواند از طریق دستگاه‌های تلفن همراه انجام شود. من هنوز هم یک جریان کاری مانند این را توصیه می‌کنم:

• در مورد یک فرایند استاندارد توافق کنید تا تکالیف و درخواست‌ها را به صورت نوشتاری به جلو و عقب منتقل کنید. از ابزاری استفاده کنید که برای بیشتر افراد مفید است.

• در این ابزار، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند درخواست‌های تحقیق را به یک استراتژیست اختصاص دهند. اطمینان حاصل کنید که ایده فعلی را با نام موضوع و کلمات کلیدی بالقوه‌ای که فکر می‌کنید می‌خواهید هدف قرار دهید، مشخص کنید.

• به اشتراک گذاشتن مخاطب با استراتژیست نیز مفید است: این محتوا برای چه کسانی است؟ ممکن است افراد در بخش مراقبت‌های بهداشتی به دنبال این موضوع باشند اما اگر مشتری شما در سلامتی باشد ممکن است مطابقت نداشته باشد.

• یک ضرب العجل اضافه کنید و بخاطر داشته باشید که هر درخواست اضطراری نیست.

• یک همکاری حضوری را در نظر بگیرید. یا از طریق تلفن یا از طریق برنامه‌های پیام رسانی.

 

این گردش کار نیز یک خیابان دو طرفه است. من دیده‌ام که استراتژیست‌ها وظایف محتوایی را که باید مورد توجه قرار گیرند، می گیرند. به عنوان مثال می‌تواند به روزرسانی محتوای قدیمی، ترکیب محتوا یا ایجاد محتوای جدید برای یک کلمه کلیدی که روند رو به رشد دارد ، یپردازد.

site3o.com | تولید محتوی

و در پایان

در آخر کار، سازندگان محتوا و استراتژیست‌های سئو اهداف مشابهی دارند:

رسیدن به سایت‌های خود به بالاترین عملکرد.

بازاریابی - که شامل محتوای خوب و سئو می‌باشد – بخ مثابه یک ورزش تیمی است. تیم‌های کاملا هماهنگ شده می‌توانند راحت تر از بازیکنان جداگانه راه‌های خود را پیدا کنند و به برد و پیشرفت برسند.

استراتژیست‌ها و تولیدکنندگان محتوا، مجموعه مهارت‌های متفاوتی دارند - همه این موارد برای محتوای با عملکرد بالا مورد نیاز است. استفاده از آنها به صورت کار تیمی و استفاده از همفکری جمعی به روشی مشترک می‌تواند سریعتر موفقیت‌ها را به ارمغان بیاورد.

 

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید