سئو و PPC (پرداخت به ازای هر کلیک): نحوه استفاده از بینش  PPC  برای تقویت بازاریابی محتوایی

سئو و PPC (پرداخت به ازای هر کلیک): نحوه استفاده از بینش PPC برای تقویت بازاریابی محتوایی

 

بیشتر اوقات، بازاریابان در جعبه ابزار ترافیک وب خود از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و بازاریابی پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) استفاده می‌کنند اما به ندرت از این دو با هم استفاده می‌کنند. آنها یا قسم می‌خورند که بهینه سازی موتور جستجو به منافع طولانی مدت و ترافیک منجر می‌شود، یا اینکه PPC می‌تواند در مدت زمان کوتاهی نتایج چشمگیری به دست آورد.

اما آیا این دو می‌توانند با هم کار کنند؟

به طور خلاصه، ما با یک بله قاطع پاسخ می‌دهیم.

مشابه سئو، PPC می‌تواند با هدایت ترافیک، ایجاد بازده، افزایش فروش، بهبود دید آنلاین و افزایش بازدید، عملکرد محتوای با کیفیتی را که تیم شما برای ایجاد وقت و پول خود سرمایه گذاری کرده است، افزایش دهد.

مزیت ترکیب PPC با استراتژی‌های سئو این است که شما می‌توانید کیفیت را به سمت جلو هدایت کنید و منجر به محتوای خود شوید. این کار به شما این امکان را می‌دهد زودتر مشخص کنید چه چیزی کار می‌کند و چه کاری انجام نمی‌دهد - به عنوان مثال، چه زبانی بیشتر مورد توجه مخاطبان و مشتریان بالقوه قرار دارد.

به جای اینکه از PPC به نفع سئو استفاده کنید، از آن برای تقویت استراتژی و عملکرد بازاریابی محتوای خود با این چهار تاکتیک که برایتان آماده کردیم استفاده کنید.

۴ تاکتیک برای همکاری سئو و PPC برای نتایج بهتر

1. برای آگاهی از استراتژی محتوا از تبلیغات PPC استفاده کنید

به احتمال زیاد تیم بازاریابی و محتوای شما یک استراتژی کلمه کلیدی دقیق برای وبلاگ و محتوای درون صفحه شما بر اساس کلمات کلیدی که هم به محصول شما و هم با صنعت یا مشتری شما مرتبط است، ایجاد کرده‌اند.

خب با این حال، با استفاده از سئو به تنهایی، شما خود را به یک فرآیند آهسته آزمون و خطا محدود می‌کنید تا بفهمید کدام کلمات کلیدی هدف منجر به تبدیل ترافیک و بازدید در مسیر می‌شوند. این کار نه تنها وقت گیر و هم زمانبر است، بلکه می‌تواند فرصت‌ها را برای دستیابی به مشتریان اصلی که بیشترین وقت را می‌گذرانند از جمله جمعیتی و جستجوگر را از دست بدهد. PPC به شما امکان می‌دهد در این کانال‌ها در مقابل مشتریان قرار گیرید و به شما این امکان را می‌دهد تا یک آزمایشگاه سریعتر و واکنشی برای کلمات کلیدی داشته باشید.

در حقیقت، ابرانی‌ها تقریباً ۲ تا ۵ ساعت در روز در سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی وقت می‌گذرانند که در آنها ۱۰ها تبلیغ را متوجه منافع خود و دوستان خود می‌کنند. در سمت جستجو، یک کاربر متوسط اینترنت حداقل از گوگل برای جستجوی ۳ تا ۴ سوال در روز استفاده می‌کند. تعداد کلیک روی تبلیغات تقریباً ۱:۲ بیشتر از تعداد کلیک در لیست‌های برتر ارگانیک است.

با به‌کارگیری تبلیغات PPC - و تحقیق درباره اینکه مشتری در پلتفرم‌هایی مانند گوگل به بهترین شکل پاسخ می‌دهد – می‌توانید از کلمات کلیدی موفق PPC یاد بگیرید، که می‌تواند نرخ کلیک را ۱۵٪ افزایش دهد. سپس برای آگاهی از استراتژی سئو و تولید محتوای مرتبط‌تر، از این بینش‌ها استفاده کنید.

site3o.com | تبلیغات کلیکی

با این سه نکته بیشترین بهره را از استراتژی محتوای آگاه از PPC ببرید:

·       با اجرای چندین تبلیغ برای همان محتوا با عناوین مختلف، تست A / B را انجام دهید تا بفهمید کدام کلمات کلیدی و کپی بیشتر در تبلیغات طنین انداز هستند. در پایان آزمون، عنوان مطلب را به روز کنید تا با تبلیغات با بهترین عملکرد مطابقت داشته باشد. برای یادگیری بیشتر می‌توانید صفحات مختلف فرود و محتوای آنها را آزمایش کنید.

·       در حساب Google Ads خود ، از گزارش "کلمات کلیدی" برای هر کمپین در حال اجرا بازدید کنید. در اینجا مکانی است که کلمات کلیدی را برای کمپین تعیین کرده‌اید. به قسمت "شرایط جستجو" در گزارش بروید تا ببینید افراد در معرض تبلیغ شما در واقع چه چیزی را جستجو می‌کنند. این گزارش را بارگیری کنید و از آن برای اطلاع دادن عبارات یا سایر کلمات کلیدی برای استفاده در محتوای سئو خود استفاده کنید.

·       از کلمات کلیدی هدف تجاری (کلماتی که شامل کلماتی مانند خرید، تخفیف، کوپن، نسخه آزمایشی و غیره است) استفاده کنید تا مشتریان را ترغیب به تعامل با محصولات خاص و صفحات مقصد کرده و آنها را در مسیر فروش خود حرکت دهید. برای ادامه استفاده از کانال فروش و تقویت سئو، از کلمات کلیدی مشابه در CTA در صفحه‌ای که تبلیغ می‌کنید استفاده کنید.

 

2. از تبلیغات PPC برای راهنمایی مشتریان در یک سفر محتوایی استفاده کنید

تیم‌های خبره بازاریابی رمز موفقیت در تبدیل را یک کانال ضد آب می‌دانند و محتوای با کیفیت نقش مهمی در جابجایی مشتری در طول مسیر خرید آنها دارد. اما انتظار برای ترافیک ارگانیک به تنهایی برای راهنمایی مشتری برای متقاعد کردن مطالب می‌تواند باعث قحطی شما شود و توجه خریدارانی را که امروز آماده خرید هستند جلب نکند.

یک استراتژی قوی سئو - استراتژی که از کلمات کلیدی رقابتی و محتوای موضوعی کاملاً قالب بندی شده و موضوعی استفاده می‌کند - با PPC برای ایجاد انگیزه در مشتریان برای بررسی محتوای و محصولات شما بیشتر از آنچه برخلاف این صورت دارند، تقویت کنید.

این به شما در طول سفر مشتری نقاط لمس اضافی می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید که خریداران محتوایی را مشاهده می‌کنند که انگیزه آنها را برای استفاده از محصول یا خدمات شما ایجاد می‌کند.

یک راه عالی برای بهبود تجربه مشتری با محتوای خود از طریق یک استراتژی PPC و سئو دوگانه، استفاده از تبلیغات خاص محصولات و مخاطبان برای هدایت خریداران به صفحات مقصد مناسب است. این صفحات دارای عناوین مشترک، پیام رسان پشتیبانی و CTA هستند که با آگهی‌ای که روی آنها کلیک کرده‌اند مطابقت دارند تا تجربه‌ای منسجم ایجاد کنند.

 site3o.com | تبلیغات کلیکی

3. برای محتوا و جذب ترافیک بیشتر SERP از تبلیغات PPC برای مشتریان نخست استفاده کنید

اگرچه ممکن است پرداخت هزینه تبلیغات در SERP که محتوای شما قبلاً در آن رتبه بندی شده است کار زائدی به نظر برسد، این تلاش مضاعف می‌تواند باعث افزایش آگاهی از برند، CTRها و احتمال اینکه مشتریان پس از خروج از صفحه نتایج محصولات و خدمات شما را بخاطر بسپارند، شود.

به احتمال زیاد کاربران بر روی نتایج بالای صفحه و تبلیغات پولی نسبت به نتایج دورتر کلیک می‌کنند. در حقیقت، نتیجه برتر معمولاً ۳۰٪ کلیک کل را دریافت می‌کند. هرچه به سمت پایین صفحه می‌روید این میزان کاهش می‌یابد، در نتیجه نتیجه شماره ۳ فقط ۱۰٪ کلیک است.

با ایجاد دو لیست در هر صفحه نتیجه جستجو برای کسب و کار خود، یک میل تجاری منفعل ایجاد می‌کنید که نرخ کلیک (CTR) کسب و کار تکراری شما را افزایش می‌دهد. این کار می‌تواند اطمینان حاصل کند که وقتی مشتریان آماده خرید هستند، شرکت شما در میان افرادی که قبلاً این لیست‌های متعدد را دیده‌اند، سرآمد است.

چندین نتیجه SERP مشتریان جدید را تشویق می‌کند که سریعتر روی نتایج شما کلیک کنند.

این روش را می‌توان با ایجاد محتوای سفارشی در جایی که عنوان و CTA با آگهی مطابقت دارد، تقویت کرد، و از جلوگیری از برگشت در مواقعی که مشتریان با پیام رسانی روبرو می‌شوند و با محتوای آنها جلب نمی‌شود، جلوگیری می‌کند.

4- از تبلیغات PPC و شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد سریع ترافیک و تبلیغ محتوا استفاده کنید

محتوای با کیفیت سئو به یک شبه باعث افزایش بازدید شما نمی‌شود. اما PPC و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند همچین کاری را برایتان انجام دهد.

بازاریابی PPC به شما این امکان را می‌دهد تا با هدف قرار دادن مشتریان ایده‌آل خود در جایی که آنها - و جوامع آنها - بیشتر وقت خود را در اینترنت می‌گذرانند، تقریباً بلافاصله به سایت خود مراجعه کنید.

این امر به ویژه هنگامی که شما یک وب سایت جدید راه اندازی می‌کنید، یک وبلاگ جدید راه اندازی می‌کنید یا یک محصول جدید معرفی می‌کنید، بسیار مفید است.

 

خصوصا پیشنهاد می‌کنم، این هفت فرصت را برای تبلیغ محتوا با استفاده از تبلیغات در نظر بگیرید:

1. در فیس بوک، از ویژگی Boost Post برای تبلیغ محتوایی استفاده کنید که در گذشته کلیک و تعامل ایجاد کرده است تا از دسترسی و حرکت آن استفاده کند.

2. در شبکه‌های اجتماعی، فقط مشتریان خود را هدف قرار ندهید بلکه کمپین‌هایی را با تمرکز بر روی دوستان یا مخاطبان شبیه آنها ایجاد کنید.

3. در لینکدین، برای تبلیغ محتوای طولانی مدت و صفحات خاص فرود ، از Sponsored Updates که مانند Boost در فیس بوک کار می‌کند، استفاده کنید. LinkedIn به ویژه برای شرکت های B2B خوب کار می‌کند - یک مطالعه موردی نشان داد که یک شرکت B2B SaaS تقریباً 6 برابر بیشتر از AdWords در پست‌های تبلیغاتی LinkedIn ROI بالاتر است.

 site3o.com | تبلیغات کلیکی

4- با استفاده از Facebook Pixel ، یک کمپین بازاریابی مجدد در اطراف مطالب خود ایجاد کنید. افرادی را که پست‌های وبلاگ شما را مشاهده می‌کنند پیگیری کنید و سپس برای تشویق آنها به خرید، برای آنها تبلیغ کنید یا هنگام انتشار مقالات جدید، مطالب بیشتری را بخوانید. درج محتوای جدید در کمپین‌های بازاریابی مجدد شبکه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند تا هنگامی که بیشتر تبلیغات پایین کانال را اجرا می‌کنید، از خستگی تبلیغات جلوگیری کنید.

5- همچنین با استفاده از Facebook Pixel ، به ارتقا محتوای مطالب (مانند سفید کاغذها ، وبینارها یا راهنماهای پولی) برای افرادی که وبلاگ شما را مشاهده می‌کنند، بپردازید تا آنها را ترغیب کند تا با برند تبلیغاتی شما بیشتر ارتباط برقرار کنند.

6. در توییتر ، ۵ الی ۶ توییت مختلف را با استفاده از عناوین متنوعی تبلیغ کنید که همگی محتوای یکسانی را تبلیغ می‌کنند. این موارد را به عنوان یک کمپین به اشتراک بگذارید، و سپس از بهترین مجری استفاده کنید تا بهترین عنوان طولانی مدت را برای صفحه مورد نظر اطلاع دهید.

7. در کمپین‌های بازاریابی جستجو ، با ایجاد تبلیغاتی که از کلمات کلیدی منفی، اعتراض آمیز در اطراف محصول، خدمات و صنعت شما استفاده می‌کنند، یک روش ضد حمله را برای افزایش ترافیک امتحان کنید. از آنها برای افسانه پردازی استفاده کنید و نشان دهید که محصول یا خدمات شما برخلاف بقیه نیست.

تبلیغات PPC قبل از تحریک سئو شما افزایش می‌یابد، و باعث ایجاد هیاهوی بیشتری در مورد نام تجاری شما برای کلمات کلیدی مورد نظر شما می‌شود و مشارکت مشتری را از شروع کار تشویق می‌کند. از ترکیب این ابزارها برای ایجاد یک دوتایی بازاریابی استفاده کنید که نمی‌تواند ضرر کند.

با دانش و همکاری سئو و PPC در تولید محتوا و جستجو تسلط کامل پیدا کنید

استفاده از تبلیغات PPC برای تقویت استراتژی بازاریابی محتوای سئو به رشد دید شما ، جمع آوری آگهی‌ها و افزایش فروش کمک می‌کند. اما بدون استراتژی مناسب برای سئو و PPC ، شما فقط تقسیم کار خواهید کرد.

و در آخر با استفاده از دانش این پست و راهنمای بازاریابی پرداخت به ازای هر کلیک و تلاش و تحقیق یکه تاز بمانید. این تکنیک‌ها به شما کمک می‌کنند تا درباره صنعت و کلمات کلیدی خود تحقیق کنید و همچنین می‌توانید از این اطلاعات برای حمایت از اهداف کلی بازاریابی خود استفاده ‌کنید.

 

 

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید