سئو اینستاگرام : 4 روش صعود به قله رتبه بندی در سال 2021

سئو اینستاگرام : 4 روش صعود به قله رتبه بندی در سال 2021

از چندین  بازاریاب شبکه‌های اجتماعی بپرسید که چگونه در اینستاگرام دامنه خود را گسترش می‌دهند و ممکن است چندین پاسخ متفاوت دریافت کنید:

"من روی تولید محتوای ویدیویی کوتاه مدت متمرکز شده‌ام."

"من سعی می‌کنم تا آنجا که ممکن است لایو استریم داشته باشم."

"من در حال آزمایش قالب‌های مختلف آگهی هستم."

این لیست ادامه دارد و هر سال که می‌گذرد طولانی تر می‌شود. در سال 2021 ، ده‌ها تاکتیک وجود دارد که می‌توانید برای رشد مخاطبان خود در اینستاگرام استفاده کنید. تبلیغ متقابل ، هشتگ گذاری ، استوری‌ها ، حلقه‌ها و موارد دیگر. اما یک تاکتیک جدیدتر ، سئو اینستاگرام است. ما با وب سایت و جنبه‌های فهرست آنلاین سئو آشنا هستیم ، اما باید به یاد داشته باشیم که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی نیز از توابع جستجوی گسترده‌ای استفاده می‌کنند. و استفاده از جستجو به عنوان روشی برای رشد دسترسی شما راهی عالی برای پیشبرد رقابت شماست.

site3o.com | سئو

پس، اگر مایلید ببینیم که چکار باید کرد تا از قافله عقب نماند و حتی بتوان از بقیه جلو زد. در پایان این راهنما ، برای هر یک از موارد زیر پاسخ خواهید داشت:

• سئو اینستاگرام چیست؟

• چرا سئوی اینستاگرام مهم است؟

• چگونه سئو اینستاگرام را با موفقیت اجرا می‌کنید؟

سئو اینستاگرام چیست؟

سئو اینستاگرام فرآیند بهینه سازی محتوای شما به منظور رتبه بندی نمایه شما در نتایج جستجوی اینستاگرام است. و اگرچه ممکن است به جذابیت لایو استریم یا تبلیغات چرخ فلکی نباشد ، اما مانند هر چیز دیگری برای بهبود و پیشرفت محتوا و مشاغل شما شایسته وقت شماست. با پیروی از بهترین روش‌های جستجوگرها در اینستاگرام - که به زودی در مورد آنها بحث خواهیم کرد - احتمال کشف شدن توسط کاربرانی که در جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با تجارت شما هستند را بهبود می‌بخشید و این آن چیزی است که به دنبال آن هستید.

بیایید از محتوای باغبانی به عنوان مثال استفاده کنیم. در قسمت جستجو در اینستاگرام "gardening" را تایپ کنید و چیزی که مشاهده خواهید کرد:

site3o.com | سئو

پیش بروید و "see more" را کلیک کنید ، و لیست جستجوی پیشنهادی گسترش می‌یابد:

site3o.com | سئو

انتخاب “gardening ideas” شما را به این صفحه می‌رساند:

site3o.com | سئو

و اگر بخواهید روی نتیجه بالا کلیک کنید - تصویر در گوشه بالا سمت چپ ، دقیقاً زیر کلمه “vegetable” - شما به این پست آورده می‌شوید:

site3o.com | سئو

عکس خوبیه ، درسته؟ خوب ، اگر می‌خواهید به صفحه‌ای که آن را ارسال کرده است بروید ، می‌بینید که این متعلق به یک تجارت کوچک است - پیوند موجود در بیوگرافی اش را می‌توانید بررسی کنید!

site3o.com | سئو

این تجارت به جای خرید آگهی ، به راحتی و با بهینه سازی محتوایش برای یک کلمه کلیدی مرتبط ، از کالاهای آنها آگاه شدید. آنها البته این کار را کردند زیرا می‌دانند کاربرانی که این کلمه کلیدی را جستجو می‌کنند احتمالاً به محصولات مرتبط با باغبانی خود علاقه‌مند هستند.

این سئو اینستاگرام در عمل است!

اکنون ، قبل از ادامه کار ، باید تأکید کنیم که خرید تبلیغات در اینستاگرام برای بسیاری از مشاغل یک روش فوق العاده موثر است. به همین ترتیب ، سئو انستاگرام باید به عنوان مکمل تبلیغات اینستاگرام استفاده شود - نه به عنوان جایگزینی برای آن.

همچنین باید توجه داشته باشیم که سئو اینستاگرام منحصراً مربوط به رتبه بندی پست‌های فردی برای کلمات کلیدی دم-بلند (مثلاً ایده‌های باغبانی) نیست. بیایید نگاهی بیندازیم به پیشنهادهایی که هنگام تایپ ساده "باغبانی" در نوار جستجو می‌گیریم:

site3o.com | سئو

به عنوان یک کاربر ، به جای گسترش لیست جستجوهای پیشنهادی ، می‌توانید مستقیماً به یکی از این نمایه‌های مربوط به باغبانی بروید. و تصادفی نیست که این نمایه‌های خاص در بالای لیست پیشنهادها قرار دارند. یک بار دیگر ، این سئو اینستاگرام در عمل است و اینگونه عمل می‌کند با کلمه کلیدی مناسب!

چرا سئو اینستاگرام مهم است؟

سئوی اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا شما را قادر می‌سازد با افرادی که به طور فعال در جستجوی محتوای مرتبط با تجارت شما هستند ارتباط برقرار کنید.

به این روش فکر کنید:

هر بار که کاربر کلمه کلیدی مرتبط با تجارت شما را تایپ می‌کند ، شما می‌توانید یک تأثیر مثبت ایجاد کنید و بازدید با کیفیت بالا را به نمایه خود (و وب سایت خود) برسانید. سئو اینستاگرام کلید استفاده از این فرصت‌ها است - کلید درگیر کردن مشتریانی که احتمال بیشتری برای تبدیل آنها به مشتریان بلقوه دارند.

این‌ها همه خوب و قابل قبول است ، اما یک سوال اساسی وجود دارد که باید به آن بپردازیم:

آیا مردم واقعاً از اینستاگرام برای تعامل با مشاغل به این روش استفاده می‌کنند؟ آیا واقعاً ارزش این است که محتوای خود را بهینه کنید تا در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید؟

بله و درست است. طبق گفته AdEspresso ، بیش از 200 میلیون کاربر اینستاگرام روزانه از یک نمایه تجاری بازدید می‌کنند. 66٪ این بازدیدها مربوط به کاربرانی است که هنوز نمایه‌هایی را که بازدید می‌کنند دنبال نمی‌کنند. بعلاوه ، 60٪ از کل کاربران اینستاگرام می‌گویند که از طریق این پبتفرم در مورد محصولات جدید اطلاعاتی کسب کرده‌اند.

بدیهی است که بسیاری از افراد - شامل چشم انداز شما - اینستاگرام را راهی برای کشف مشاغل جدید ، مارک‌های جدید و محصولات جدید می‌دانند.

اگر بخواهیم منصف باشیم ، جستجوی کلمات کلیدی خاص تنها یکی از چندین روشی است که کاربران می‌توانند مشاغل جدید را کشف کنند. تبلیغات اینستاگرام به سوی کشف حرکت می‌کند و تب Explore نیز این کار را انجام می‌دهد. به عبارت دیگر سئو اینستاگرام همه چیز و آخر همه چیز نیست.

site3o.com | سئو

با این حال ، این تنها راه ارتباط ارگانیک با مشتریانی است که به محتوای / تجارت شما علاقه فعال نشان می‌دهند. تبلیغات ارگانیک نیستند و شما را با چشم اندازهای فعال ارتباط نمی‌دهند. کشف از طریق تب Explore امری طبیعی است ، اما باز هم هیچ عنصری از فعالیت وجود ندارد.

اکنون که قدرتی را که سئو اینستاگرام به بازاریابان ارائه می‌دهد درک کردیم ، حالا چهار نکته برای کمک به شما در اجرای موفقیت آمیز سئو در اینستاگرام تان مطرح می‌کنیم تا با روش‌های صحیح انجام آن کسب و کارتان را ارتقا دهید.

4 نکته کاربردی برای موفقیت در سئو اینستاگرام

همانطور که این نکات را مرور می‌کنیم ، هدف نهایی را بخاطر بسپارید:

رتبه بندی نمایه و پستهای فردی خود برای کلمات کلیدی موردعلاقه شما در بالاترین سطح ممکن.

1.   کلمات کلیدی خود را شناسایی و اولویت بندی کنید

می‌خواهید برای کدام کلمات کلیدی رتبه بندی کنید؟ پاسخ به این سوال کاملاً ضروری است قبل از اینکه تغییری در نمایه / محتوای اینستاگرام خود ایجاد کنید.

همانطور که در طوفان فکری خود سر می‌کنید ، اطمینان حاصل کنید که بین کلمات کلیدی نسبتاً گسترده - اصطلاحات سربرگ - و کلمات کلیدی نسبتاً خاص - کلمات کلیدی دم-بلند تفاوت قائل شوید.

        اصطلاحات سر (به عنوان مثال ، باغبانی) به طور مکرر جستجو می‌شوند ، و این کلمات معمولاً نشان دهنده قصد تجاری کم در ذهن کاربر هستند.

        کلمات کلیدی دم-بلند (به عنوان مثال ، ایده‌های باغبانی) به ندرت جستجو می‌شوند ، و این کلمات معمولاً نشان دهنده قصد تجاری بالا در ذهن کاربر هستند.

کدام یک برای شما مهمتر است: افزایش بازدید به نمایه خود ، یا هدایت تبدیل‌های بیشتر؟ اگر مورد اول باشد ، احتمالاً اصطلاحات عنوان را نسبت به کلمات کلیدی دم بلند اولویت قرار می‌دهید. اگر مورد دوم باشد ، احتمالاً برعکس عمل خواهید کرد.

ممکن است استدلال کنید که این دو هدف دست به دست هم می‌دهند - یعنی شما می‌خواهید میزان بازدید به نمایه خود را افزایش دهید تا تبدیل‌های بیشتری انجام شود. این یک نکته عادلانه است و در نهایت اکثر شما نمایه / محتوای خود را برای اصطلاحات عنوان و کلمات کلیدی دم بلند بهینه می‌کنید. اگرچه به زودی بحث خواهیم کرد ، اما همه بهینه سازی‌ها وزن یکسانی ندارند - و به همین دلیل تعیین اولویت‌های خود از جهش مهم تر است.

(نکته حرفه ای: اگر در ایده پردازی کلمات کلیدی مشکلی دارید ، کافیست نوار جستجوی اینستاگرام را باز کرده و کلمات مرتبط با تجارت خود را تایپ کنید.)

2.   برای سنجش تأثیر KPI ایجاد کنید

یک سوال دیگر وجود دارد که باید قبل از شروع بهینه سازی به آن پاسخ دهید:

چگونه می‌خواهید تأثیر سئو اینستاگرام خود را بسنجید؟ اندازه گیری تأثیر بخشی اساسی از فرآیند است ، زیرا به شما این امکان را می‌دهد تعیین کنید که کدام بهینه سازی‌ها (غیر) موفق هستند.

برای اینکه خود را برای رسیدن به موفقیت تنظیم کنید ، مطمئن شوید که چند شاخص اصلی عملکرد (KPI) ایجاد کنید. با استفاده از Instagram Insights - ابزار تجزیه و تحلیل بومی همراه با نمایه کسب و کار شما – می‌توانید KPI هایی از این قبیل را ردیابی کنید (هم در سطح نمایه و هم در سطح پست فردی):

        برداشت‌ها

        رسیدن

        بازدید از پروفایل

        دنبال کننده‌ها

        کلیک وب سایت

site3o.com | سئو

وقتی بدانید کدام KPI را دنبال می‌کنید ، می‌توانید تأثیر ناشی از بهینه سازی‌ها را اندازه بگیرید.

3.   نمایه خود را بهینه کنید (نام کاربری و بیوگرافی)

اکنون که دانستید (1) کدام کلمات کلیدی را هدف قرار می‌دهید و (2) چگونه می‌خواهید ROI خود را ردیابی کنید ، وقت آن است که هم نمایه خود را به طور کلی و هم پست‌های شخصی خود را بهینه کنید.

بیایید با نمایه شما به طور کلی شروع کنیم - ما قصد داریم نام کاربری و بیوگرافی شما را بهینه کنیم. (به یاد دارید وقتی گفتیم که همه بهینه سازی‌ها از وزن یکسانی برخوردار نیستند؟ خوب ، نام کاربری و بیوگرافی شما ضربه‌های سنگینی هستند ؛ بهینه سازی این دو دارایی می‌تواند تأثیر زیادی بگذارد). نام کاربری شما ساده است: شما باید کلمه کلیدی را که ارزشمندترین آن را دارید وارد کنید. واضح است که شخصی که این نمایه را در اختیار دارد می‌خواهد از نظر "ایده‌های باغبانی" رتبه بندی کند.

site3o.com | سئو

برای برخی از شما ، این ممکن است باعث نگرانی شود: اگر نام تجاری معتبری از قبل داشته باشید - نامی که کلمه کلیدی هدف اصلی شما را در بر نداشته باشد ، چه می‌کنید؟ خوشبختانه ، اینستاگرام به شما امکان می‌دهد بین نام تجاری و نام کاربری خود تفاوت قائل شوید:

site3o.com | سئو

در صورت امکان ، سعی کنید هر دو نام تجاری و کلمه کلیدی هدف اصلی خود را در نام کاربری خود وارد کنید. به عنوان مثال ، اگر شما صاحب مشاغل تجارت الکترونیکی به نام Nellie's بودید و سعی در رتبه بندی "کلاه‌های زمستانی" داشتید ، نام کاربری اینستاگرام شما می‌تواند "winterhatsbynellie" یا "nellieswinterhats" باشد.

بهینه سازی بیو اینستاگرام شما نیز به همین سادگی است: این فرصت شما برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی با ارزش بالا است که نام کاربری شما را کاملاً کوتاه نکرده است. به عنوان مثال ، صاحب این نمایه می‌خواهد برای "نکات باغبانی" رتبه بندی کند.

site3o.com | سئو

با نام کاربری و بیوگرافی بهینه شده شما ، نمایه اینستاگرام شما به طور کلی باید از شکل خوبی برخوردار باشد.

حالا ، بیایید با بحث در مورد بهینه سازی پست‌های شخصی خود ، کار را پایان دهیم.

4.   پست‌های فردی خود را بهینه کنید (زیرنویس‌ها و هشتگ‌ها)

آیا بهینه سازی تک تک پست‌ها به اندازه بهینه سازی نام کاربری و بیوگرافی شما مهم است؟

نه ، احتمالاً نه اما بیایید مثال اصلی را به یاد بیاوریم که برای نشان دادن سئو اینستاگرام در عمل استفاده کردیم.

site3o.com | سئو

اگر شخصی که این عکس را پست کرده بود از عنوان برای هدف قرار دادن "ایده‌های باغبانی" استفاده نمی‌کرد ، شاید هرگز با نمایه ، وب سایت یا محصولاتشان روبرو نشده باشیم. این یک معامله بزرگ است! و با توجه به تلاش کوچک برای بهینه سازی زیرنویس‌های شما ، هیچ دلیلی برای انجام آن ندارید.

همانطور که مشاهده می‌کنید ، هشتگ زدن در رتبه بندی این پست به عنوان "ایده‌های باغبانی" نقش داشته است. با این حال ، این واضح است که تنها کلمه کلیدی مورد هدف فرد پشت پست نیست.

به طور کلی ، هنگامی که یک پست شخصی را بهینه می‌کنید ، باید:

        از متن اصلی عنوان برای هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی خاص با ارزش بالا استفاده کنید

        از هشتگ برای تقویت آن کلمه کلیدی و هدف قرار دادن کلمات کلیدی جانبی استفاده کنید

به عنوان مثال ، اگر می‌خواهید پستی را که به عنوان "ایده‌های باغبانی" رتبه بندی می‌شود ، بیشتر بهینه کنید ، می‌توانید جمله دوم را به قسمت اصلی عنوان اضافه کنید: "باغ پشت بام دیدنی در تهران. برای ایده‌های بیشتر در مورد باغبانی ، مشخصات ما را بررسی کنید! "

و در آخر یادتان باشد از سئو اینستاگرام غافل نشوید!

سئو اینستاگرام برای همه افرادی که می‌خواهند دامنه خود را افزایش دهند ، بازدیدکنندگان را به نمایه / وب سایت خود افزایش دهند و تبدیل بیشتری انجام دهند ، یک تاکتیک بدون هزینه و با تأثیر بالا است. ممکن است به همان اندازه نتایج تبلیغات پولی نباشد ، اما ROI بالقوه سرسام آور است. اگر متعهد هستید که از رسانه‌های اجتماعی به عنوان موتور رشد تجارت خود استفاده کنید ، سئو اینستاگرام آسان است.

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید