ترندهای جستجو ۲۰۲۱ که رتبه بندی گوگل شما را تقویت می‌کند

ترندهای جستجو ۲۰۲۱ که رتبه بندی گوگل شما را تقویت می‌کند

می‌دانید که حضور در گوگل ضروری است - خصوصاً برای مشاغل محلی. همچنین ممکن است بدانید که سه موجودیت وجود دارد که می‌توانید برای نمایش بیشتر در نتایج جستجوی گوگل بهینه سازی کنید: وب سایت ، تبلیغات پولی و لیست مشاغل گوگل.

با این وجود شاید متوجه نشده باشید اما دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد. گوگل ممکن است یکی از معتبرترین مارک‌های جهان باشد ، اما این باعث نمی‌شود که آن را ساده بدانید. به علاوه ، همیشه در حال تکامل است. بنابراین چگونه می‌توانید در نتایج جستجو مرتبط باشید؟

ما قصد داریم به چهار ترند مهم برای جستجوی گوگل ، با توجه ویژه به ترندهای جستجوی محلی ، نگاهی بیندازیم تا شما را در درک مسیری که گوگل هدایت می‌کند ، کمک کنیم:

1.    جستجوهای کلیک صفر

2.    نتایج مبتنی بر کیفیت

3.    جستجوهای "نزدیک من"

4.    نتایج محلی بصری

برای هر مورد ، موارد خاصی را برای پاسخگویی در نظر خواهیم گرفت ، بنابراین می‌توانید در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن به جستجوی آنلاین و جذب مشتری ادامه دهید. و در این فرآیند خواهید فهمید که نمایه Google Business شما ممکن است مهمترین مورد باشد.

شماره 1: جستجوهای "کلیک صفر"

اگر قبلاً متوجه نشده اید ، صفحات نتایج جستجوی گوگل طی دهه گذشته به شدت تغییر کرده است. آنها دیگر فقط لیستی از ۱۰ وب سایت نیستند ، بلکه یک صفحه ترکیبی با رسانه‌های ترکیبی با جعبه پاسخ ، لیست نقشه‌های محلی ، کارت‌های اطلاعات ، منوهای آکاردئون و موارد دیگر هستند. گوگل بدون نیاز به کلیک کردن بر روی صفحه نتایج ، اطلاعات مورد نیاز جستجوگران را به طور فزاینده‌ای در اختیار آنها قرار می‌دهد. این امر به ویژه برای مشتریانی که در مشاغل محلی جستجو می‌کنند صادق است ، به لطف  Google My Business .

فهرست Google My Business در Google Maps و نتایج محلی جستجوی گوگل نشان داده می‌شود. یک نمایه کامل بدون نیاز به بازدید از وب سایت شما ، اطلاعاتی را که مشتری برای تصمیم گیری در مورد تجارت شما - و حتی تماس با شما - نیاز دارد نمایش می‌دهد. منظور ما وقتی در مورد جستجوهای کلیک صفر صحبت می‌کنیم این است که:

بیشتر و بیشتر ، افرادی که جستجوی گوگل را انجام می‌دهند همه آنچه را که نیاز دارند پیدا می کنند بدون اینکه واقعاً نیازی به کلیک کردن روی نتیجه داشته باشند.

site3o.com | سئو

تا حدودی به همین دلیل است که "پدرخوانده جستجوی محلی" Mike Blumenthal از گوگل به عنوان صفحه اصلی شما یاد می‌کند.

آنچه شما باید انجام دهید

برای اطمینان از اینکه گوگل تجارت شما را با مشتریانی که در مجاورت چیزی هستند که به شما پیشنهاد می دهند متصل می‌کند ، کاملاً باید در لیست قرار بگیرید.

یک نمایه Google My Business ایجاد کنید

برای ایجاد نمایه ، به Google.com/business بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید.

-        لیست خود را ادعا کنید

برای اینکه بتوانید بر نمایه خود کنترل داشته باشید ، باید لیست خود را ادعا کنید. برای این کار ، نام تجاری خود را در Google Maps جستجو کنید. اگر مشاغل شما ظاهر شد ، " claim this business " را انتخاب کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. اگر مشاغل شما ظاهر نمی‌شود ، ابتدا باید کسب و کار خود را به عنوان مکان اضافه کنید و سپس مراحل را دنبال کنید.

-        تمام اطلاعات خود را ارائه دهید

در نهایت می خواهید تمام قسمتهای نمایه خود را پر کنید ، اما در حال حاضر می‌توانید اصول اولیه مانند اطلاعات تماس و دسته‌بندی را پوشش دهید. دسته‌بندی شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ، زیرا به مصرف کنندگان این امکان را می‌دهد که بدون دانستن نام تجاری شما ، شغل شما را پیدا کنند. در صورت تمایل ، چندین دسته‌بندی مرتبط را نیز انتخاب کنید ، زیرا این بهترین روش است.

شماره 2: نتایج مبتنی بر کیفیت

با بازگشت به روزهای خوب گذشته (حدود 15 سال پیش) ، گوگل صفحات وب را بر اساس متن صفحه طبقه بندی می‌کرد. این روش صفحات با کیفیت پایین را که به سادگی با آن کلمه کلیدی پر شده بودند ، قادر می ساخت تا در نتایج رتبه بندی شوند. اکنون ، الگوریتم گوگل قوی تر است ، فاکتورهای امنیتی ، عملکرد ، تعامل کاربر و سایر عوامل را دارد. این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا صفحاتی را که از طریق بهترین تجربه کاربر محتوای با کیفیت بالا ارائه می‌دهند ، شناسایی و پاداش دهد.

در مورد نمایه‌های Google My Business نیز همین مورد وجود دارد. گوگل به دلیل اینکه با کد پستی مطابقت دارد ، لیست شما را در نتایج رتبه بندی نمی‌کند. به دنبال لیست‌هایی است که دقیق ، فعال و منطبق با خواسته جستجوگران باشد.

آنچه شما باید انجام دهید

نکته اصلی در اینجا این است که Google My Business یک سیستم عامل "تنظیم کنید و فراموشش کنید" نیست. در صورتی که این حسابی است که نیاز به نگهداری منظم دارد. در اینجا بخش‌هایی را که باید نگهداری کنید و چگونگی انجام آن را برایتان ذکر می‌کنیم :

-        اطلاعات خود را دقیق نگه دارید

Trust (اعتماد) نام یک بازی همراه با گوگل است. اطلاعات تماس خود را در صورت لزوم به روز کنید و ساعت تعطیلات را بر این اساس تأیید کنید. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما با سایر لیست‌های موجود در وب سازگار است. عدم تطابقی که باعث بالا آمدن ابرو L در گوگل می شود به رتبه شما آسیب می‌رساند.

site3o.com | سئو

-        مرتباً ارسال کنید

حضور فعال به گوگل نشان می‌دهد که تجارت شما زنده و پر رونق است و به گوگل اطمینان بیشتری می‌دهد تا جستجوگران خود را به شما بفرستد. از ویژگی ارسال اجتماعی GMB استفاده کنید و جستجوگران را در جریان رویدادها ، تبلیغات ، اطلاعیهها و پیشنهادهای جدید قرار دهید. پست‌ها هر هفت روز منقضی می‌شوند ، بنابراین شما واقعاً باید با این پست همراه باشید.

-        کتابخانه عکس خود را به روز کنید

حلقه عکس خود را هر هفته با تصاویر جدید تازه نگه دارید. تصاویری از کارمندان خود ، محصولات یا خدمات مختلفی که ارائه می‌دهید و مشتریان خوشحال (با اجازه آنها) را در آن بگنجانید.

-        Review کسب کنید

یک بررسی 5 ستاره از سال 2013 قرار نیست آن را کاهش دهد! مصرف کنندگان به گفته‌های مصرف کنندگان دیگر در مورد یک تجارت اعتماد و اعتماد می‌کنند. گوگل این را می‌داند و به مشاغل دارای حضور سالم در Review پاداش می‌دهد. برای دریافت نظرات بیشتر ، کار ساده‌ای است : از آنها بخواهید تا در صورت رضایت از خدمات یا محصولات شما نظر رضایتشان را در گوگل ثبت کنند .

ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشد ، اما حقیقت این است که ، مشتریان از نوشتن آن نظرات خوشحال می شوند چون خود را مؤثر میابند . آنها فقط به هل دادن احتیاج دارند. از طریق ایمیل بپرسید ، توضیح دهید که ورودی آنها به خریداران دیگر خانه کمک می‌کند تا آگاهانه تصمیم بگیرند. یا اگر مشتری به طور حضوری از شما تشکر می‌کند ، ابراز کنید که اگر بتواند با آنچه که گفتند نقدی بنویسد ، واقعاً از آن قدردانی می‌کنید.

-        به نظرات پاسخ دهید

پاسخ دادن به نظرات روش دیگری برای نشان دادن فعال بودن و توجه گوگل به شما است. پاسخ‌های شما همچنین اطلاعات مهمی را به چشم اندازها می‌دهد. این کار نشان می‌دهد که شما به بازخورد مشتری اهمیت می‌دهید و همچنین فرصتی برای بیان شخصیت و آنچه را که دوست دارید با آن ارتباط برقرار کنید فراهم می‌کند.

-        پاسخ به سوالات

نمایه «Google My Business» شما دارای بخش پرسش و پاسخ است. نه تنها باید به سوالاتی که در اینجا مطرح می‌شود پاسخ دهید ، بلکه باید خود این بخش را نیز ارائه دهید تا اطلاعات مناسبتر از مشتریان خود ارائه دهید.

شماره 3: جستجوهای "نزدیک من"

برای جستجوی "نزدیک من" در گوگل طی 5 سال گذشته به این نمودار نگاهی بیندازید.

site3o.com | سئو

در حالی که جستجوهای «برای من» نرخ رشد 60 درصد را نشان داده‌اند ، جستجوهای «نزدیک من» به رشد 900 درصدی رسیده‌اند.

امروزه افراد در مقایسه با وارد کردن کد پستی یا موقعیت مکانی خود ، جستجوهای "نزدیک من" بیشتر انجام می‌دهند زیرا انتظار دارند گوگل مکان آنها را شناسایی کند و نزدیک ترین ارائه دهنده را به آنها نشان دهد.

آنچه شما باید انجام دهید

گوگل در واقع کار شناسایی مکان کاربر و پیدا کردن مشاغل مسلط بر آن مکان را انجام خواهد داد. اما شما باید کاری کنید که یکی از مشاغل گوگل باشد که در آن مکان حضور دارد. این کار می‌تواند به ویژه اگر یک تجارت مبتنی بر خدمات بدون یک مکان خاص دارید - مانند بازرسان منزل ، طراحان داخلی ، مشاغل تعمیرات و سایر خدمات منزل و دورکاری . اگر این مورد در تجارت شما وجود دارد ، آنچه باید انجام دهید :

-        تنظیم برای خدمات منطقه کسب و کار

مطمئن شوید که در حساب Google My Business خود روی «Service Area Business» تنظیم شده باشید. این برای مشاغلی است که یک مکان ثابت ندارند ، اما در مکان‌های خود به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند. هنگامی که این وضعیت را بررسی می‌کنید ، می‌توانید مناطق مورد نظر خود را مشخص کنید. این خصوصاً مفید است اگر به بعضی از مکانهای خارج از شعاع خود اما نه همه سرویس دهید.

-        صفحات خدمات خاص مکان را منتشر کنید

به جای داشتن یک صفحه خدمات در وب سایت خود ، صفحات جداگانه‌ای را برای هر محله اصلی که خدمت می‌کنید منتشر کنید. شامل عکس‌ها ، توصیفات ، کدهای بازرسی و خط مشی‌های خاص آن منطقه باشد. این صفحه شما را با کلمات کلیدی مربوط به آن منطقه پر می کند و به گوگل حضور شما در آنجا را نشان می‌دهد.

-        کلمات کلیدی را در لیست خود بگنجانید

مطمئن شوید شرح کسب و کار و شرح عکس شما حاوی کلمات کلیدی خاص مکان هستند. به عنوان مثال ، "ما یک گروه دیجیتال مارکتینگ هستیم که از سال ۱۳۹۵ به مشتریان در سراسر مشهد خدمات ارائه می‌دهیم."

شماره 4: نتایج جستجوی بصری

طبق گفته مایک بلومنتال ، متخصص محلی ، تصاویر از نمایه‌های GMB در نتایج جستجوی محلی ظاهر می‌شوند. اگر "کتاب فروشی مشهد" را جستجو کنید ، خودتان می توانید آن را ببینید. گوگل در نتیجه عکس چند کتاب فروشی را از نمایه Google My Business نشان می‌دهد.

site3o.com | سئو

علاوه بر این ، بسته به اصطلاح جستجو شده ، عکس ویژگی نمایش داده شده برای لیست را تغییر می‌دهد.

این ویژگی در حال حاضر متمرکز بر خرده فروشی است ، اما پیشرفت گوگل در خواندن تصویر نشان می‌دهد که در نهایت کاربرد گسترده‌تری خواهد داشت. به عنوان مثال ، گوگل شروع به نشان دادن توانایی درک آنچه در یک تصویر می‌شود نشان می‌دهد - مانند شخصی که در حال بازرسی از خانه است - حتی اگر با توصیف متن برچسب گذاری نشده باشد.

آنچه شما باید انجام دهید

-        از تصاویر خاص استفاده کنید

تصاویری را به وب سایت خود و لیست Google My Business اضافه کنید که مخصوص هر خدماتی است که ارائه می‌دهید. هر جا که ممکن است ، خدمات ارائه شده و مکان را توصیف کنید. این به شما کمک می کند تا منحصر به فرد باشید و موفقیت را تضمین کنید زیرا گوگل تصاویر را در نتایج محلی ترکیب می‌کند.

-        از عکس‌های اورجینال استفاده کنید

مطمئن شوید که عکس‌های شما عکس‌های اورجینال و مرتبط با کارتان هستند. این به شما این امکان را می‌دهد تا حد امکان خاص و مرتبط باشید. بعلاوه ، هنگامی که مصرف کنندگان می‌توانند افراد واقعی را که به خانه‌هایشان می‌روند ببینند ، می‌توانند اعتماد را سریعتر ایجاد کنند.

و در آخر یادتان باشد یک لیست محلی عالی شما را در جستجوی گوگل بسیار برجسته خواهد کرد

گوگل جنبه‌های مختلفی دارد ، اما این چهار ترند اصلی است که می‌توانید مطمئن باشید ارزش تهیه استراتژی بازاریابی محلی خود را دارند. برای اینکه مطمئن شوید در جستجوی گوگل به خوبی و به جا دیده می‌شوید:

1. یک حساب Google My Business به عنوان یک سرویس کسب و کار در حوزه خدمات ایجاد کنید.

2. حضور فعال خود را از طریق پست‌ها ، عکس‌ها ، نظرات و پاسخ‌ها حفظ کنید.

3. بر حضور محلی خود از طریق صفحات وب سایت هدفمند تأکید کنید.

4- از عکس‌های واقعی و مخصوص سرویس خود استفاده کنید

ممکن است گوگل همیشه در حال تغییر باشد ، اما هدف آن ثابت مانده است:

ارائه سریع اطلاعات قابل اعتماد به جستجوگران.

 مراحل بالا شما را در ساختن نمایه گوگل متناسب با این مقادیر راهنمایی می‌کند. به این ترتیب ، تغییرات و به روزرسانی‌های الگوریتم به نفع شما خواهد بود و نیاز به تلاش اضافه بر سازمان ندارید. به عبارت دیگر ، تمرکز خود را بر روی مشتری خود بگذارید و گوگل همیشه در کنار شما خواهد بود.

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید