گوگل  AMP چیست و آیا برای سئو به آن نیاز دارم؟

گوگل AMP چیست و آیا برای سئو به آن نیاز دارم؟

براساس مطالعه سال 2020 ، میزان ترافیک موبایل از سال 2011 در مصرف روزانه رسانه 504٪ رشد کرده است. با افزایش تعداد مصرف کنندگان از تلفن‌های همراه خود برای دسترسی به محتوا ، بهینه سازی برای تجربه تلفن همراه از اهمیت بیشتری برخوردار است - نه فقط برای خوانندگان ، اما برای سئو شما گوگل می‌تواند صفحاتی را که به آرامی بارگیری می‌شوند یا نرخ پرش بالایی دارند ، شناسایی کند و این صفحات را در نتایج جستجو پایین تر قرار می‌دهد.

site3o.com | سئو

می‌دانیم که بهینه سازی تلفن همراه برای استراتژی محتوا و سئو سایت شما مهم است و Google AMP یک فناوری است که برای کمک به آن طراحی شده است ، اما اینکه آیا Google AMP بهترین ابزار برای انجام این کار برای وب سایت کسب و کار شما است ، به صنعت شما بستگی دارد ، اندازه کسب و کار ، مدل تجاری ، استراتژی محتوا و موارد دیگر. بنابراین در این پست ، می‌خواهیم به موارد زیر بپردازم:

Google AMP چیست ، برای چه کسانی بهتر است و چگونه کار می‌کند.

• مزایا و معایب Google AMP.

• اگر برای شما مناسب است چگونه AMP را در سایت خود پیاده سازی کنیم.

صرف نظر از اینکه Google AMP در نهایت برای شما مناسب باشد یا خیر ، با داشتن دانش سئو مورد نیاز خود از این پست دور خواهید شد تا از سئو سایت و عملکرد موبایل خود اطمینان داشته باشید.

دقیقاً Google AMP چیست؟

در سال 2016 ، گوگل از راه اندازی Accelerated Mobile Pages (صفحات بارگیری فوری تلفن همراه) - یک راه حل منبع باز و مبتنی بر وب که برای ایجاد انقلابی در مصرف محتوای تلفن همراه طراحی شده است ، خبر داد. این پاسخ مستقیم به پلتفرم انتشار آن زمان برنامه درون فیس بوک (مقالات فوری) و پلتفرم تجمیع و کشف اخبار iOS 9 اپل (اخبار اپل) بود.

نسخه AMP صفحه محصول ، پست وبلاگ یا صفحه فرود به معنای بارگیری فوری در تلفن همراه است. همچنین ممکن است به صورت متفاوت یا به صورت کارت در SERP موبایل ظاهر شود. نماد پیچ و مهره AMP مرتبط با یک نتیجه به کاربران اجازه می‌دهد تا بدانند که آن صفحه خاص سریعتر از سایر صفحات غیر AMP اطراف آن بارگیری می‌شود.

site3o.com | سئو

طبق یک مطالعه اولیه ، صفحات Google AMP چهار برابر سریعتر بارگیری می‌شوند و هشت برابر کمتر از صفحات سنتی بهینه سازی شده برای موبایل استفاده می‌کنند. ایده اولیه تهیه یک چارچوب منبع باز بود که باعث شود تجربه تلفن همراه نه تنها بهتر ، بلکه سریعتر باشد.

آیا AMP ضروری است؟

قبل از اینکه به مزایا و معایب Google AMP بپردازیم ، توجه به این نکته مهم است که اگرچه AMP می‌تواند به سئو شما کمک کند ، اما در برخی موارد لزوماً برای سئو ضروری نیست و مزایای آن برای برخی از مشاغل بیشتر از سایرین است. در ادامه ما به مزایا و معایب AMP عمیق تر خواهیم پرداخت ، اما اجازه دهید ابتدا نکات اساسی را ارائه دهیم که می‌تواند به شما کمک کند تا خود را به AMP معطوف کنید زیرا مربوط به تجارت شما است:

   AMP به طور گسترده‌ای توسط سایت‌های ناشر که دارای حجم بالایی از مقالات خبری یا پست‌های وبلاگ هستند ، پذیرفته شده است. اگر اکثر صفحات وب سایت شما مقاله نیستند ، ممکن است AMP برای تجارت شما لازم نباشد.

   اگر حجم بالایی از مقالات را چاپ می‌کنید اما قبلاً از CDN (شبکه تحویل محتوا) استفاده می‌کنید ، این سیستم عامل‌ها اغلب دارای ویژگی‌های بهینه سازی عملکرد مانند میزبانی تصویر ، ذخیره فایل و lazy loading هستند (که به این معنی است که متن ابتدا بارگیری می شود ، قبل از تصاویر)

  صفحات AMP برای خوانندگان تمیزتر و ساده تر هستند ، اما اغلب به این دلیل است که برخی از توابع و افزونه‌های JavaScript محروم یا سرکوب می‌شوند. اگر برای جذب رهبری و ردیابی مخاطب به ابزارهای شخص ثالث اعتماد می‌کنید ، می‌خواهید آزمایش کنید تا مطمئن شوید که صفحات AMP شما کار می‌کنند و اطلاعات را همانند صفحات عادی خود می‌گیرید.

  AMP خود عامل رتبه بندی گوگل نیست. این کار می‌تواند به بهبود جنبه‌هایی از صفحات وب شما کمک کند که در الگوریتم گوگل قرار دارند (به ویژه با Core Web Vital در سال 2021 به یک عامل رتبه بندی تبدیل می‌شود) ، اما این تنها راه برای بهینه سازی تجربه و عملکرد سایت شما نیست.

  اگر قبلاً نسخه موبایلی از سایت خود یا اقدامات بهینه سازی تلفن همراه (مانند کد CSS تلفیقی یا کوچک شده) در دست دارید ، ممکن است نیازی به AMP نباشد و حتی ممکن است عملکرد و گزارشگری را پیچیده کند.

اگرچه AMP می تواند به سئو شما کمک کند ، لزوماً برای سئو ضروری نیست و مزایای آن بیشتر از بقیه در برخی از مشاغل کاربرد دارد.

نتیجه نهایی ، بهینه سازی برای سرعت صفحه و تجربه موبایل برای سئو سایت ضروری است و Google AMP تنها یکی از راه‌های دستیابی به آن است. برای آگاهی از نحوه کار و اینکه آیا راه حل مناسبی برای کسب و کار شما است ، ادامه مطلب را بخوانید.

مزایای Google AMP چیست؟

جدا از سرعت بارگذاری سریعتر و تجربه بهتر برای مصرف کنندگان محتوا ، AMP مزایای متعددی را برای کسب و کارها با استراتژی محتوا و سئو ارائه می‌دهد:

-        افزایش تعامل وب سایت

محتوای AMP سبک با کاربران موبایلی که از اتصال به اینترنت نسبتاً پایدار برخوردار نیستند به خوبی درگیر است. علاوه بر این ، کاهش زمان بارگیری صفحه باعث بهبود تجربه کاربر می‌شود به گونه‌ای که احتمال ماندن بازدیدکنندگان در سایت شما را برای مدت طولانی تری افزایش می‌دهد.

-        رتبه بندی و ترافیک بهبود یافته

همچنین ، با در نظر گرفتن زمان بارگذاری صفحه ، فاکتور رتبه بندی گوگل ، AMPها در الگوریتم‌های جستجوی گوگل اولویت بندی می‌شوند ، بنابراین بر رتبه بندی تأثیر می‌گذارد. اساساً ، اگر دو سایت در رقابت پایاپای باشند، سریعتر برنده می‌شود.

-        نرخ گزاف پایین تر

با بارگیری سریعتر صفحات ، بازدید کنندگان معمولاً در محل می‌مانند. یک مطالعه گوگل یک بار نشان داد که در صورت بارگیری بیش از 23 ثانیه برای یک سایت موبایل ، 53٪ بازدید از وب سایت رها می‌شود. علاوه بر این ، ناشرانی که AMP را اجرا می‌کنند می‌توانند به طور بالقوه 2 برابر در زمان صرف شده در یک صفحه افزایش پیدا کنند. و زمان بیشتر در وب سایت شما می‌تواند به معنای تبدیل بیشتر از محتوای شما باشد.

site3o.com | سئو

-        افزایش بازدیدهای تبلیغاتی

با AMP ، کد HTML به شکلی کدگذاری می‌شود که قابلیت استفاده کلی از بنرها و تصاویر را افزایش می‌دهد. این کار منجر به افزایش میزان مشاهده آگهی می‌شود ، به ناشران کمک می‌کند تا فرصت‌های کسب درآمد از محتوای خود را افزایش دهند.

-        نرخ کلیک بالاتر

یک مزیت عمده AMP این است که در لیست Top Stories (یا چرخ فلک) SERP موبایل گوگل به نمایش در می‌آید - که در بالای همه نتایج جستجو ظاهر می‌شود. خوانندگان به احتمال زیاد ابتدا آن صفحات AMP را انتخاب می‌کنند ، که منجر به افزایش نرخ کلیک می‌شود.

site3o.com | سئو

آمار فعلی AMP

در حالی که امروزه بسیاری از وب سایت‌های معروف از فناوری AMP مانند یاهو ، CNN ، BBC ، Reddit ، واشنگتن پست ، وردپرس ، Gizmodo ، Wired ، Independent.co.uk ، Pinterest ، eBay و بسیاری دیگر استفاده می‌کنند - این فقط یک فناوری نیست برای مارک‌های بزرگ بیش از 1.4 میلیون وب سایت از فناوری AMP استفاده می‌کنند. نمودار زیر نشان می‌دهد که کدام صنایع بیشتر از AMP استفاده می‌کنند:

• هنر و سرگرمی تقریباً 11٪ از کل استفاده از فناوری AMP را تشکیل می‌دهد.

• الکترونیک و فناوری رایانه در حدود 6٪ است.

• علوم و معارف با 5.88٪ فاصله نزدیک است.

• بازی در حدود 5.15٪ از استفاده از فناوری AMP را تشکیل می‌دهد.

• 73٪ باقیمانده مجموع درصدهای ناچیز هر صنعت دیگر است.

site3o.com | سئو

آناتومی صفحه Google AMP

برای درک اینکه Google AMP چگونه به سئو و استراتژی بازاریابی محتوا کمک می‌کند ، بهتر است ابتدا از سه مولفه اصلی یک صفحه AMP مطلع شوید.

-        AMP HTML

تفاوت AMP HTML با HTML معمولی (یا HTML5) از این جهت است که دارای ویژگی‌های متمرکز بر تلفن همراه و برچسب‌های سفارشی است. AMP HTML ویژگی‌های عملکرد پایه را تضمین می‌کند - که به معنی بارگیری سریع محتوای دستگاه‌های کاربران است. این به معنای مصرف سریعتر خواننده و تجربه کلی کاربر بهتر است که می‌تواند بر نرخ تبدیل و معیارهای بازاریابی سئو / محتوا مانند نرخ پرش (ذکر شده در بالا) و زمان در سایت تأثیر بگذارد. (مصرف سریعتر به این معنی است که خواننده می‌تواند مقالات بیشتری را در زمان کمتری استفاده کند).

-        جاوا اسکریپت AMP

جاوا اسکریپت AMP صفحه AMP را قادر می‌سازد تا به طور موثرتری مزیت اصلی صفحه عادی را به خواننده ارائه دهد. کتابخانه جاوا اسکریپت AMP از بهترین اقدامات AMP مانند CSS درون خطی و ایجاد قلم استفاده می‌کند - که ارائه سریعتر صفحه AMP برای خوانندگان را تضمین می‌کند. همچنین این امکان را برای تکنیک‌های افزایش عملکرد فراهم می‌کند ، مانند پیش محاسبه طرح هر عنصر صفحه قبل از بارگیری منابع ، و غیرفعال کردن انتخابگرهای کند CSS - که همه برای تجربه خواننده بسیار مهم است.

site3o.com | سئو

-        حافظه پنهان AMP

حافظه پنهان AMP ساخته شده است تا فقط صفحات معتبر را سرویس دهد و به آنها اجازه دهد با خیال راحت و کارآمد بارگیری شوند. این بدان معنی است که ، یک صفحه تأیید شده (که بعداً به آن خواهیم رسید) تضمین شده است که کار می‌کند ، و وابستگی به عوامل خارجی را که می‌توانند سرعت صفحه را کاهش دهند ، از بین می‌برد.

با توجه به تفکیک زیر ، می‌بینید که با کاهش مدیریت برچسب کد HTML و بارگیری فقط عناصر صفحه مناسب کاربران موبایل ، نسخه AMP یک صفحه با سرعت بیشتری ارائه می‌شود. نمودار Will Critchlow’s Whiteboard Friday تصویری ساده برای این امر ارائه می‌دهد:

site3o.com | سئو

همانطور که Critchlow یادداشت می‌کند ، اگر نسخه AMP در کد منبع داشته باشید ، آن را با پیوند rel AMP HTML تعیین می‌کنید. به عنوان مثال ، اگر در انتهای هر خبر در وب سایت The Guardian (حتی روی دسک تاپ) / amp قرار دهید ، AMP HTML را مشاهده خواهید کرد. در صفحه نمایش با پیوند AMP HTML در کد منبع پیوند داده می‌شود. همچنین می‌توانید تفاوت AMP را مشاهده کنید:

در اینجا یک صفحه دائمی اخبار Guardian قرار دارد:

site3o.com | سئو

و در اینجا نسخه AMP همان صفحه اخبار Guardian است:

یعنی بعد از افزودن "/ amp" در انتهای پیوند.

site3o.com | سئو

بدون تبلیغات ، پیمایش منو ، خواندن توصیه شده و سایر عناصر سنگین ، صفحه سریعتر بارگیری می شود و تجربه ساده تری برای خواننده است.

اشکال و ملاحظات اضافی برای ادغام Google AMP

اگرچه AMP می‌تواند به بهبود رتبه شما و همچنین تجربه و عملکرد محتوای شما برای خوانندگان تلفن همراه کمک کند ، اما دارای اشکالاتی است که باید هنگام تصمیم گیری در مورد پیاده سازی AMP برای سایت خود در نظر بگیرید:

                    برای شروع ، استفاده از صفحات AMP مستلزم از بین رفتن تعداد قابل توجهی از عناصر UX در صفحه وب شما است. در هسته اصلی خود ، AMP HTML کارایی را بر خلاقیت اولویت می‌دهد ، بنابراین اگر درگیر کردن تصاویر بصری قسمت عمده ای از تجربه وب شما باشد ، این ممکن است برای شما مناسب نباشد.

                    علاوه بر تصاویر محدود در صفحات AMP ، در هر صفحه فقط یک تبلیغ مجاز خواهید بود. این چارچوب محدود کننده همچنین از تبلیغات مخل مانند مواد مصرفی پشتیبانی نمی‌کند ، در حالی که اجرای تبلیغات مستقیم ممکن است دشوار باشد.

                    از دیدگاه بازاریابی ، هزینه خزیدن برای یک قطعه محتوا دو برابر است ، بخشی از قدرت گوگل برای اطمینان از برابری. برای بسیاری از ناشران ، مشاهده شده است که باعث ایجاد برداشت می‌شود اما لزوماً معیارهای تعامل نیست. این به دلیل چرخ فلک Top Stories است که کاربران را به خواندن از منابع دیگر ترغیب می‌کند.

                    به همین ترتیب ، بیننده AMP  گوگل تمایل دارد هویت مارک را کم کند زیرا دامنه گوگل در نوار آدرس نشان داده می‌شود. در حالی که برای نشان دادن سایت واقعی در بالای صفحه AMP رفع اشکال وجود دارد ، این فضای گرانبها بالاتر از فولد را اشغال می‌کند. همچنین ممکن است با یک صفحه Google AMP در مقابل یک صفحه استاندارد ، همان احساس نام تجاری را کسب نکنید ، همانطور که در مثال زیر مشاهده می‌شود:

site3o.com | سئو

                    همچنین ، AMP فقط در صورتی کار می‌کند که کاربران روی نسخه AMP یک صفحه وب کلیک کنند (به جای نسخه متعارف). و در حالی که مطالعات نشان داده است که کتابخانه AMP می‌تواند تعداد درخواست‌های سرور برای واکشی یک سند را تا 77٪ کاهش دهد ، اگر به درستی اجرا نشود ، نسخه AMP همیشه ارائه نمی‌شود.

                    در حالی که AMP چهار سال است وجود دارد ، اما هنوز نسبتاً در مراحل نوزادی خود به سر میبرد.

در اینجا برخی از جزئیات نهایی در مورد Google AMP آورده شده است که باید هنگام تصمیم گیری در مورد پیاده سازی آن در سایت خود مورد توجه قرار گیرد.

                    شما باید از نسخه ساده CSS استفاده کنید.

                    شما فقط مجاز به استفاده از کتابخانه JavaScript هستید که AMP ارائه می‌دهد ، و چون کنترل آن را ندارید ، ممکن است lazy loading را تجربه کنید (شاید تنها نقطه ضعف AMP باشد).

                    سایت‌های AMP اگر بخواهند هر بار کار کنند باید به درستی تأیید شوند.

                    صفحات افزونه AMP فرم را مجاز نمی‌دانند.

                    برای تجربه بهتر ، قلم‌های سفارشی باید به طور خاص بارگیری شوند.

                    شما باید ارتفاع و عرض تصویر را اعلام کنید.

                    اگر محتوای ویدئویی را در صفحات خود می‌خواهید ، به برنامه‌های افزودنی مورد تأیید AMP نیاز دارید.

سرانجام ، AMP سرعت و خوانایی را اولویت بندی می‌کند ، نه اشتراک پذیری را. بنابراین از آنجا که دکمه‌های اشتراک اجتماعی شما با استفاده از JavaScript ایجاد شده‌اند ، ممکن است به درستی نمایش داده نشوند.

AMP سرعت و خوانایی را اولویت بندی می‌کند ، نه اشتراک پذیری را.

نحوه پیاده سازی AMP برای بهبود مطالب و سئو سایت شما

البته اگر سایت وردپرسی دارید ، ساده ترین راه برای شروع پیاده سازی AMP استفاده از افزونه رسمی AMP از وردپرس و گوگل است. اگر می‌خواهید کنترل بیشتری بر نحوه مشاهده یا جمع آوری تجزیه و تحلیل صفحات AMP خود داشته باشید ، ممکن است افزونه‌های رایگان دیگری مانند WeeblrAMP یا AMP را برای WP امتحان کنید.

site3o.com | سئو

با این حال ، همه مشاغل از وردپرس استفاده نمی‌کنند و افزونه‌ها محدودیت‌های خود را دارند. بنابراین قصد دارم مراحلی را که می‌توانید برای پیاده سازی فناوری AMP در استراتژی بازاریابی محتوای خود بدون پلاگین بردارید ، راهنمایی کنم.

مرحله شماره 1: الگوی صفحه AMP خود را ایجاد کنید

اولین قدم برای اجرای AMP برای پست‌های وبلاگ و سایر محتوای با کیفیت بالا ، ایجاد یک الگوی صفحه AMP از ابتدا است. برای ایجاد الگوی صفحه AMP ، باید صفحه HTML AMP خود را با <! doctype html> در بالای صفحه خود شروع کنید و با افزودن نماد پیچ و مهره (؟) در برچسب HTML ، صفحه را به عنوان محتوای AMP شناسایی کنید مثل این <html؟>.

در اینجا مثالی از یک صفحه HTML ساده AMP وجود دارد که می‌توانید برای محتوای خود استفاده کنید:

site3o.com | سئو

اینها برچسب‌هایی است که در اسناد HTML AMP شما وجود دارد:

1.    برچسب <head> و <body>

2.    <meta charset = ”utf-8”> به عنوان اولین فرزند برچسب <head> شما

3.    <script async src = ”https://cdn.ampproject.org/v0.js”> </script> درون برچسب <head> خود جهت قرار دادن و بارگذاری کتابخانه JavaScript AMP

4.    <link rel = "canonical" href = "$ SOME_URL"> درون برچسب <head>

5.    <meta name = "viewport" content = "width = عرض دستگاه ، حداقل مقیاس = 1 ، مقیاس اولیه = 1"> درون برچسب <head> شما

6.    کد دیگ بخار AMP را در برچسب <head> خود قرار دهید.

این برچسب ها مواردی است که می‌توانید در کد صفحات خود تغییر دهید:

                    پیوند href = ”hello-world.html

                    محتوای موجود در بخش بدن <body> سلام به جهان! </ body>

اکنون که می‌دانید چگونه یک الگوی صفحه AMP برای وبلاگ خود ایجاد کنید ، ممکن است بخواهید در مورد همه برچسب‌های HTML که می‌توانید برای صفحات AMP خود استفاده کنید اطلاعات کسب کنید.

site3o.com | سئو

متأسفانه ، برخی از برچسب‌های HTML وجود دارد که نمی‌توانید برای صفحات AMP استفاده کنید. این شامل:

• <frame>

• <frameset>

• <object>

• <param>

• <applet>

• <embed>

• <base>

• <input elements>

مرحله شماره 2: پیش نمایش و اعتبارسنجی صفحه AMP خود

برای پیش نمایش صفحه AMP خود ، باید صفحه خود را مستقیماً از طریق سیستم فایل خود در مرورگر وب خود باز کنید یا از یک وب سرور محلی مانند Apache 2 استفاده کنید.

از طرف دیگر ، برای اطمینان از معتبر بودن صفحه AMP خود ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که صفحه خود را در مرورگر وب خود باز کنید ، "# development = 1" را به URL اضافه کنید و سپس کنسول Chrome DevTools را باز کنید تا خطاهای آن بررسی شود.

site3o.com | سئو

 بروس دی توصیه می‌کند ابتدا یک یا دو نوع صفحه از وب سایت خود در AMP آزمایش کنید. در حالت ایده‌آل ، باید برخی از صفحات دارای رتبه بندی را نیز قرار دهید تا ببینید آیا گوگل نسخه AMP را در نتایج جستجوی تلفن همراه ارائه می‌دهد یا خیر.

لازم به ذکر است که یافتن ، بررسی و فهرست بندی نسخه AMP یک صفحه از گوگل ممکن است چند روز طول بکشد. همچنین ، شما باید حداقل یک ماه اجازه دهید که فعالیت گسترده اجرا شود (اگر توانایی انجامش را دارید بیشتر). این به شما امکان می‌دهد داده‌های کافی را بسازید تا اطمینان حاصل کنید که راه اندازی AMP در سراسر سایت ارزش آن را دارد.

ممکن است دو روز طول بکشد تا گوگل نسخه AMP یک صفحه را پیدا ، بررسی و ایندکس کند ، و برای دستیابی به داده‌های معنی دار باید حداقل یک ماه صفحات AMP خود را اجرا کنید.

مرحله شماره 3: عملکرد را پیگیری کنید

مانند سایر موارد در بازاریابی دیجیتال ، شما باید عملکرد صفحات AMP خود را پیگیری کنید. نه فقط برای اینکه ببینید چگونه با رقبا مقایسه می‌شوید ، بلکه همچنین ببینید که آیا عملکرد شما با اهداف شما همخوانی دارد یا خیر.

برای این کار می‌توانید از ابزارهای داخلی مانند Google Analytics یا هر یک از ابزارهای مختلف شخص ثالث B2B استفاده کنید. تعدادی از فروشندگان تجزیه و تحلیل وجود دارند که ویژگی‌های داخلی را برای تجزیه و تحلیل AMP فراهم می‌کنند.

site3o.com | سئو

موارد مهم دیگری که باید به آنها توجه کنید شامل استفاده از URLهای متعارف و سایر متغیرها برای تعریف مواردی است که باید ضبط شود. این امر برای شناسایی نوسانات ترافیکی ناشی از AMP بسیار مهم است.

علاوه بر این ، ویژگی extraUrlParams در amp-analytics یک پارامتر رشته پرس و جو را به URL متعارف اضافه می‌کند (مانند "type = amp"). این کار باعث می‌شود در تجزیه و تحلیل ، صفحات AMP از صفحات وب معمولی متمایز شوید. این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا کل ترافیک صفحات قبل و بعد از راه اندازی AMP را با یکدیگر مقایسه کنید.

URL های متعارف به شما این امکان را می‌دهد ترافیک AMP را در Google Analytics برای ردیابی و بهینه سازی بهتر جدا کنید.

و در آخر .. آیا AMP برای شما مناسب است؟

همانطور که یاد گرفته‌اید ، AMP راهی عالی برای سرعت بخشیدن به صفحات وب است ، در نهایت ، ارائه UX بهتر در تحویل محتوا ، به ویژه برای کاربران تلفن همراه. اگر با توجه به مدل کسب و کار و معیارهای بالا ، برای کسب و کار شما صحیح تشخیص داده شد ، حتماً ملاحظات فوق را در نظر بگیرید و مراحل اجرا را دنبال کنید. ممکن است مدتی طول بکشد اما داشتن محتوای با عملکرد بهتر مزایای طولانی مدت را به همراه دارد.

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید