چگونه می‌توان از دیجیتال مارکتینگ درآمدزایی کرد !؟  (۱۲ روش‌ تضمینی و ثابت شده)

چگونه می‌توان از دیجیتال مارکتینگ درآمدزایی کرد !؟ (۱۲ روش‌ تضمینی و ثابت شده)

حقیقت این است که ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه چیز به سمت دیجیتال شدن می‌رود و از طرف دیگر کرونا امان را از بازارها و مشاغل حضوری گرفته است. اما خبر خوب اینجاست که کار کردن و کسب درآمد حتی آسان‌تر از آن شده است که حتی فکرش را بکنید.

حتما شنیده‌اید امروزه در خانه و با داشتن یک رایانه و یا حتی گوشی موبایل می‌شود درآمدهای قابل توجهی کسب کرد ؟ بله، درست است !

شما هم می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه از بازاریابی دیجیتال درآمد کسب کنید؟

کارهایی از قبیل شروع کسب و کار آنلاین خودتان ، فروش خدمات مستقل (فریلنسری)، و یا گرفتن یک کار حقوق بگیر، کافیست بدانید که راه‌های زیادی برای به پول رسیدن با استفاده از دیجیتال مارکتینگ وجود دارد.

در این راهنما سعی شده تا 12 روش موثر برای کسب درآمد از طریق دیجیتال مارکتینگ و چند مرحله عملی را که می‌توانید برای شروع کار با هر یک از آنها انجام دهید ، بیان شود.

چگونه می‌توان از طریق دیجیتال مارکتینگ درآمد کسب کرد

مواردی که باهم مرور خواهیم کرد محبوب ترین و مؤثرترین روش‌ها برای کسب درآمد با بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ هستند.

1. نویسنده محتوا شوید و درآمد کسب کنید

2. متخصص سئو شوید و خدمات سئو را بفروشید

3. با بازاریابی وابسته درآمد کسب کنید

4. با فروش خدمات مشاوره‌ای به شرکت‌ها درآمدزایی کنید

5. با فروش تبلیغات درآمد کسب کنید

6. به عنوان ادمین شبکه‌های اجتماعی کار کنید

7. محصولات دیجیتالی خود را ایجاد و بفروشید

8. شریک تبلیغات YouTube شوید

9. یک متخصص تجارت الکترونیک شوید

10. مدیریت کمپین‌های PPC برای شرکت‌های دیگر شوید

11. شغل دیجیتال مارکتینگ بگیرید

12. آژانس بازاریابی دیجیتال خود را تأسیس کنید

1.نویسنده محتوا شوید و درآمد کسب کنید

نوشتن محتوا شامل برنامه ریزی و نوشتن محتوا برای کانال‌های آنلاین است. این کار معمولاً بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال است و می‌تواند شامل نوشتن طیف گسترده‌ای از انواع محتوا از جمله مقالات ، پست‌های وبلاگ ، پست برای رسانه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اسکریپت برای فیلم‌ها باشد.

برای تبدیل شدن به یک متخصص نویسنده محتوا ، باید مهارت‌های متنوعی را کسب کرده و شرایط خاصی را کسب کنید. این موراد شامل:

  مهارت‌های نوشتن

  مهارت‌های تحقیق در مورد کلمات کلیدی

  مهارت SEO

مهارت‌های تحلیلی

اگر می‌خواهید برای شرکتی کار کنید ، باید مدرک دانشگاهی را معمولاً در روزنامه نگاری ، بازاریابی یا ارتباطات برنامه ریزی کنید. مدرک دانشگاهی به عنوان یک فریلنسر از اهمیت کمتری برخوردار است. و شما بدون مدرک هم می‌توانید در خانه برای سایت‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی محتوا تولید کنید.

site3o.com | تولید محتوی

در نهایت چه به طور مستقل کار کنید و چه با یک شرکت ، به دست آوردن گواهینامه‌های بازاریابی محتوای مختلف می‌تواند مهارت و اعتبار شما را تقویت کند.

دوره‌های بازاریابی محتوای زیادی هم بصورت رایگان و هم بصورت پولی برگزار می‌شود که می‌توانید از آنها برای دریافت گواهینامه استفاده کنید.

همچنین راه اندازی وبلاگ خودتان نیز روش خوبی است. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های خود را بیشتر توسعه دهید و می‌توانید هنگام فروش امنیت شغلی یا مشتری‌های آزاد ، به عنوان یک نقطه فروش خدمت کنید.

به عنوان یک متخصص محتوا چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

این به موقعیت شغلی و تعدادی از عوامل دیگر بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر در شرکتی کار می‌کنید ، متوسط حقوق پایه برای نویسندگان محتوا ۱.۵ تا ۳ میلیون تومان در ماه است.

به عنوان نویسنده محتوا درآمد کسب کنید

اگر به عنوان یک فریلنسر بازاریابی محتوا کار می‌کنید ، می‌توانید برای هر قطعه (به ازای هر مقاله و غیره) پول دریافت کنید. برای هر کلمه‌ای که می‌نویسید می‌توانید در هر جایی بین ۳۰ تا ۱۰۰ تومان هزینه دریافت کنید. میزان دقیق به نوع محتوا و سطح تخصص شما در مورد موضوع بستگی دارد.

همچنین می‌توانید مهارت‌های لازم را ایجاد کرده و به یک متخصص بازاریابی محتوا تبدیل شوید. در این حالت متوسط حقوق یک متخصص بازاریابی محتوا چیزی در حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان در ماه است. این تعداد براساس مکان و سطح تجربه شما متفاوت خواهد بود.

2.   یک متخصص SEO شوید و خدمات سئو را بفروشید

سئو یکی از مهمترین زمینه‌های بازاریابی دیجیتال برای تسلط است زیرا می‌تواند در انواع مختلف نقش‌ها مفید باشد.

شما به عنوان یک متخصص سئو می‌توانید خدمات خود را به مشتریانی که کمتر در این زمینه آگاه هستند ، بفروشید.

برای تبدیل شدن به یک متخصص جستجوگرها (سئو)  ، ابتدا باید جزئیات دقیق عملکرد موتورهای جستجو را درک کنید.

پس از آن ، شما باید مهارت‌های SEO خود را توسعه دهید. مطالب بسیاری در وب وجود دارد که می‌توانید به خوبی یاد بگیرید.

ما نیز مقالاتی در مورد سئو و چگونگی ساز و کار موتورهای جستجوگر و هرآنچه در مورد آنها باید بدانید در بخش مقالات سایت قرار داده‌ایم که می‌توانید به صورت کامل آنها را مطالعه کرده و هرآنچه نیاز دارید را یاد بگیرید.  

همانطور که دانش و مهارت شما شروع به رشد می‌کند ، می‌بایست با ابزارهای محبوب SEO آشنا شوید تا به ساده سازی روش کار خود کمک کنید.

سئو به طور مداوم در حال تغییر است بنابراین مهم است که در مورد آخرین تغییرات SEO به روز باشید و بتوانید پروژه‌های خود را بر این اساس تنظیم کنید.

برای فروش موفقیت آمیز خدمات خود ، باید شبکه‌ای از مشتریان بالقوه خود ایجاد کنید.

برای ارائه سابقه خود در سئو و لیست خدمات خود وب سایتی ایجاد کنید. شما می‌توانید با هدایت ترافیک هدفمند به سایت خود ، وبلاگی راه اندازی کرده و مهارت‌های SEO خود را عملی سازید.

همانطور که شروع به جلب مشتری می‌کنید ، می‌بایست سوابق دقیق نتایج خود را ثبت کنید تا بتوانید مطالعات موردی ایجاد کنید که می‌توانید برای کسب و کار بیشتر استفاده کنید.

site3o.com | تولید محتوی

به عنوان یک متخصص سئو چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

طبق مشاهدات من در سایت‌های کاریابی و استخدام مانند جابینجا و ایران استخدام و امثالهم میانگین میزان درآمد یک متخصص سئو در شرکت‌های مربوطه بین ۳ تا ۸ میلیون تومان در توسان است که مستقیما به میزان مهارت و تخصص شما بستگی دارد .

هرچند در خارج از ایران درآمد یک سئوکار متخصص چیزی فراتر از این ارقام است و به ازای هر ساعت چیزی مابین ۵۰ الی ۱۵۰ دلار درآمد کسب می‌کنند.

3.   با بازاریابی وابسته درآمد کسب کنید

بازاریابی وابسته یک مدل تجاری است که در آن با مراجعه به فروش محصولات سایر افراد ، کارمزد دریافت می‌کنید.

روند کار بسیار ساده‌ است. شما محصولی را پیدا می‌کنید که می‌خواهید تبلیغ کنید ، وب سایتی برای تبلیغ آن محصولات ایجاد می‌کنید و بازدیدکنندگان علاقه‌مند را به سمت محصولات وابسته خود سوق می‌دهید.

مشارکت‌های وابسته دو شکل اصلی دارد:

برنامه‌های مستقل که در آن حساب مستقیمی را با یک شرکت و شبکه‌های وابسته ایجاد می‌کنید که در آن می‌توانید به چندین مشارکت در یک سیستم عامل بپیوندید و آنها را مدیریت کنید.

از آنجا که وبلاگ شما روش اصلی تبلیغ محصولات وابسته شما است ، انجام تحقیق درباره کلمات کلیدی قبل از استقرار در مکان مهم ، مهم است.

به این ترتیب می‌توانید حجم جستجوی ماهانه اصطلاحات مرتبط را مشاهده کرده و برآوردی را برای میزان ترافیکی که می‌توانید ایجاد کنید بدست آورید.

شما می‌بایست توجه ویژه‌ای به کلمات کلیدی با هدف جستجوی معاملات داشته باشید. این کلمات اصطلاحات جستجو هستند که نشان می‌دهد کسی به خرید یک محصول نزدیک است. آنها اغلب شامل کلماتی مانند خرید ، تخفیف و غیره هستند.

همچنین ، به دنبال عبارات جستجو با هدف تجاری باشید. این کلمات کلیدی نشان می‌دهد شخصی در مرحله خرید است اما هنوز در مورد محصول خاصی تصمیم نگرفته است. آنها شامل کلماتی مانند بهترین ، بررسی ، محصول x در مقابل محصول y هستند.

تمرکز روی این کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند از ترافیکی که به وب سایت خود می‌آورید کسب درآمد کنید.

پس از داشتن ایده‌ای درباره انواع محصولاتی که می‌خواهید بفروشید ، باید وبلاگ خود را ایجاد کنید و شروع به نوشتن محتوا کنید. انتخاب کلمات کلیدی مناسب شروع کار را آسان می‌کند زیرا می‌توانید مقایسه و بررسی محصول را برای نوشتن برای پست‌های اولیه خود پیدا کنید.

اگرچه می‌توانید قبل از شروع وبلاگ خود به برنامه‌های وابسته بپیوندید ، اما معمولاً صبر کنید تا زمانی که میزان بازدیدی را دریافت می‌کنید درست و اندازه باشد. پس از همه اینها ، شما به ترافیک نیاز دارید تا بتوانید هرطور که شده فروش ایجاد کنید.

به علاوه ، بسیاری از برنامه‌های وابسته الزاماتی برای تأیید دارند و ممکن است نیاز باشد که شما از قبل مخاطبان مستقر داشته باشید.

site3o.com | تولید محتوی

چقدر می‌توانید از طریق بازاریابی وابسته درآمد کسب کنید؟

بازاریابی وابسته پتانسیل درآمد بالایی دارد اما برای دیدن نتایج معنی دار باید حضور وب خود را ایجاد کنید و میزان زیادی ترافیک به وب سایت خود جذب کنید.

اگر حوصله ایجاد یک تجارت را دارید می‌توانید از بازاریابی وابسته به راحتی سالانه درآمدی میلیاردی کسب کنید.

4.   با خدمات مشاوره‌ای به شرکت‌ها درآمد کسب کنید

هنگامی که تجربه بازاریابی دیجیتال را در رزومه خود دارید ، می‌توانید با تبدیل شدن به یک مشاور دیجیتال مارکتینگ ، از مهارت‌های خود درآمد کسب کنید و فروش خدمات مشاوره‌ای را به شرکت‌های دیگر آغاز کنید.

برای شروع مراحل زیر را انجام دهید:

- حوزه تخصص خود را مشخص کنید

اول ، شما باید بتوانید خدمات خاصی را برای ارائه به مشتریان تعریف کنید.

زمینه‌های بازاریابی دیجیتال را در جایی که قدرتمند هستید و در آنجا تقاضای زیادی برای خدمات وجود دارد پیدا کنید.

این زمینه‌ها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

برندینگ

ویدئو مارکتینگ

بازاریابی تأثیرگذار (اینفلوئنسر)

بازاریابی محلی

ایمیل مارکتینگ

تجزیه و تحلیل و گزارش وب

site3o.com | تولید محتوی

-وبلاگ نویسی را شروع کنید

پس از مشخص کردن سرویس خاصی که ارائه خواهید داد ، مرحله بعدی شروع به ایجاد حضور آنلاین خود است.

یک وب سایت به عنوان قطب تجارت شما فعالیت می‌کند که در آن می‌توانید توصیفات و مطالعات موردی مشتریان قبلی را اضافه کنید تا بازدید کنندگان بتوانند درباره پیشنهاد شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

با داشتن یک وب سایت ، می‌توانید ساخت وبلاگ خود را شروع کنید. استفاده از وبلاگ خود برای نوشتن در مورد موضوعات بازاریابی دیجیتال مرتبط با خدمات مشاوره‌ای شما ، ضمن گسترش بیشتر حضور آنلاین شما ، به ترافیک مربوط به تجارت شما کمک می‌کند.

-ایجاد شبکه

هرچه شبکه خود را گسترده‌تر کنید ، یافتن مشتری جدید آسان‌تر خواهد بود.

از شبکه حرفه‌ای خود برای یافتن شرکت‌هایی که می‌توانند به خدمات شما علاقه‌مند شوند استفاده کنید.

همچنین می‌توانید با مشتریان قبلی ارتباط برقرار کنید تا ببینید آیا ارتباطی با کسانی که به دنبال خدمات بازاریابی دیجیتال می‌گردند دارند یا خیر.

چقدر می‌توانید به عنوان مشاور بازاریابی دیجیتال درآمد کسب کنید؟

هزینه مشاور دیجیتال مارکتینگ به حوزه تخصصی خاص آنها ، دامنه پروژه و سطح تجربه آنها بستگی دارد.

بر اساس بررسی که اخیرا در سایت‌های کاریابی انجام دادم ، میانگین دستمزد ماهانه یک کارشناس و مشاور دیجیتال مارکتینگ بین ۳ تا ۷ میلیون تومان است .

5.   با فروش تبلیغات درآمد کسب کنید

اجرای تبلیغات در سایت شما روشی محبوب برای کسب درآمد از ترافیک وب سایت شماست.

توجه داشته باشید که برای کسب درآمد مناسب با تبلیغات ، وب سایت شما باید بازدید زیادی داشته باشد.

هنگامی که برای اولین بار مخاطبان خود را جذب می‌کنید ، ایده خوبی است که از طریق بازاریابی شرکت‌های وابسته یا ارائه محصولات دیجیتالی خود ، تلاش‌های خود را برای کسب درآمد تکمیل کنید.

برنامه‌های تبلیغاتی بسیاری در دسترس است که می‌توانید برای کسب درآمد از ترافیک وب سایت خود استفاده کنید ، محبوب ترین آنها Google Adsense است.

وقتی برای Adsense ثبت نام می‌کنید و کد مناسب را به وب سایت خود اضافه می‌کنید ، Google شروع به ارائه تبلیغات در صفحات وب شما می‌کند.

تبلیغات شما می‌تواند از طریق بازدید و کلیک درآمدزایی کند. با این وجود ، گوگل ، در صورت پرداخت هزینه کم ، برای بازدیدها هزینه می‌کند.

مبلغی که به دست می‌آورید بسته به دسته وب سایت ، اطلاعات جمعیتی مخاطبان و موارد دیگر به طور قابل توجهی متفاوت خواهد بود.

صرف نظر از این عوامل ، شما باید برای ایجاد درآمد قابل توجه برنامه ریزی کنید.

شبکه‌های تبلیغاتی دیگری غیر از Google Adsense وجود دارد که دارای گزینه‌های محبوب از جمله Ezoic ، Media.net و Propeller Ads هستند. و شبکه‌های داخلی مانند مدیا اد ، ای ادز و غیره که می‌توانید از آنها برای وب سایت خود تبلیغات بگیرید.

اگر وب سایت شما از قبل میزان بازدید بالایی داشته و می‌خواهید بر روی تبلیغاتی که در سایت شما نمایش داده می‌شود کنترل بیشتری داشته باشید ، می‌توانید تبلیغات مستقیم را در وب سایت خود بفروشید.

صفحه‌ای برای وبلاگ خود < با ما تبلیغ کنید > ایجاد کنید که جزئیات قالب‌های مختلف تبلیغات موجود و هزینه آنها را توضیح می‌دهد. شما می‌بایست آمار مهم ترافیک را وارد کنید تا خریداران از ارزش دریافتی خود مطلع باشند.

اگر نمی‌خواهید خودتان از پس فروش تبلیغات برآیید ، چندین بازار آنلاین وجود دارد که می‌توانید تبلیغات خود را برای خرید افراد در لیست قرار دهید.

site3o.com | تولید محتوی

چقدر می‌توانید فروش تبلیغات را در وب سایت خود انجام دهید؟

شبکه تبلیغاتی که استفاده می‌کنید مهم نیست ، برای دیدن درآمد معنادار باید ماهانه 100000 هزار بار برداشت صفحه داشته باشید. در صورت بازدید مناسب می‌توانید درآمدی میلیونی در ماه داشته باشید.

RPM Google AdSense (درآمد در ازای هر 1000 نمایش) می‌تواند بین 0.25 تا 3 دلار باشد.

6.   به عنوان ادمین شبکه‌های اجتماعی کار کنید

کار به عنوان ادمین شبکه‌های اجتماعی راهی عالی برای استفاده از مهارت‌های خود برای کسب درآمد از طریق بازاریابی دیجیتال است.

به عنوان یک مدیر رسانه‌های اجتماعی ، به دنبال رشد حضور آنلاین یک مارک از طریق روش‌های مختلف بازاریابی هستید.

مسئولیت‌های شما می‌تواند شامل همه موارد ، از نوشتن و برنامه ریزی پست‌ها ، ایجاد گرافیک ، اجرای تبلیغات ، تا پاسخ به نظرات پیروان باشد.

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید به عنوان مدیر رسانه‌های اجتماعی کار کنید. می‌توانید در یک شرکت موقعیت مزد بگیرید (بعداً در مورد چگونگی یافتن مشاغل بازاریابی دیجیتال بحث خواهیم کرد) یا می‌توانید به عنوان فریلنسر بازاریابی دیجیتال کار کنید.

مانند فروش خدمات مشاوره‌ای ، باید شبکه خود را بسازید و شهرت خود را ایجاد کنید تا مشتری مداوم داشته باشید. ایجاد یک وب سایت با نمونه کارها از مشتریان قبلی و مطالعات موردی درباره نتایج رانده شده می‌تواند به شما در کسب و کار جدید کمک کند.

site3o.com | تولید محتوی

چقدر می‌توانید به عنوان ادمین شبکه‌های اجتماعی درآمد کسب کنید؟

مدیران رسانه‌های اجتماعی حقوق بگیر ماهانه  حدود ۱ تا ۵ میلیون حقوق می‌گیرند و مدیران باتجربه حتی بیشتر درآمد دارند.

در کشورهای دیگر به عنوان یک فریلنسر ، درآمد شما به تعداد مشتریانی که دارید و سطح تجربه شما بستگی دارد. مدیران جدید رسانه‌های اجتماعی می‌توانند هر ساعت بین 15 تا 50 دلار در ساعت درآمد کسب کنند در حالی که مدیران باتجربه می‌توانند 50 تا 100 دلار در ساعت یا بیشتر درآمد کسب کنند.

7.   محصولات دیجیتالی خود را ایجاد و بفروشید

شما می‌توانید با ایجاد و فروش محصولات دیجیتالی خود ، از تجربه بازاریابی دیجیتال خود به خوبی استفاده کنید.

یک مزیت محصولات دیجیتال این است که شما می‌توانید یکبار آنها را ایجاد کنید و سپس بدون نیاز به ادامه تولید محصولات جدید ، آنها را به طور مکرر بفروشید. این کار به سادگی منجر به حاشیه سود بسیار بالا و توانایی اتوماسیون کسب و کار شما می‌شود.

انواع مختلفی از محصولات دیجیتال با گزینه‌های محبوب‌تر وجود دارد از جمله:

-کتاب‌های الکترونیکی

کتاب‌های الکترونیکی یکی از ساده ترین محصولات دیجیتال برای ایجاد است و شما می‌توانید اغلب از مطالب منتشر شده در وبلاگ خود برای جمع آوری سریع محصول استفاده کنید.

-دوره‌های آموزشی

یادگیری الکترونیکی آینده آموزش است زیرا افراد بیشتری برای گسترش دانش خود به منابع آنلاین روی می‌آورند. ایجاد دوره‌های آنلاین به شما این امکان را می‌دهد تخصص خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و راهی عالی برای پاسخگویی به این تقاضا است. همراه با فروش از طریق وب سایت خود ، می‌توانید دوره‌های خود را در بازارهایی مانند Udemy که در ایران فعالیت می‌کنند مانند فرادرس و امثالهم لیست کنید تا مخاطبان بیشتری داشته باشید.

-تمپلت‌های وبسایت ( قالب آماده سایت)

اگر مهارت طراحی وب دارید ، می‌توانید برای سیستم عامل‌هایی مانند WordPress یا Shopify الگو ایجاد کنید. شما می‌توانید محصولات خود را در سایت خود و همچنین بازارهای دیگر مانند ThemeForest ارائه دهید.

بازاریابی محصولات دیجیتالی شما شامل استفاده از همان کانال‌های اصلی فروشگاه فروش کالاهای فیزیکی است. شما می‌خواهید برای هدایت ترافیک به وب سایت خود ، جمع آوری ایمیل‌ها و استفاده از بازاریابی از طریق ایمیل و ایجاد ارتباط فعالانه با مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی ، وبلاگی ایجاد کنید.

نکته‌ای که هنگام فروش محصولات دیجیتالی باید به خاطر داشته باشید این است که شما با تمام محتوای رایگان موجود در اینترنت رقابت خواهید کرد. شما می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که محصولی که ایجاد می‌کنید ارزش کافی را برای ترغیب مردم به خرید آن فراهم می‌کند و قیمت پیشنهادی خود را به طور مناسب قیمت گذاری می‌کنید ، تحقیق کاملی انجام دهید.

site3o.com | تولید محتوی

چقدر می‌توانید از فروش محصولات دیجیتالی بدست آورید؟

فروش آنلاین محصولات دیجیتال فرصتی را برای کسب درآمد قابل توجه فراهم می‌کند. شما می‌توانید محصولات خود را به راحتی چند ده و یا چند صد هراز تومان قیمت گذاری کنید. و توجه کنید که با هر محصولی که زمانی ایجاد می‌کنید تا ابد درآمد کسب می‌کنید به ازای هر بار خرید آن در سایت خود و یا سایت‌های فروش دیگر.

8.   شریک تبلیغات YouTube شوید

اگر می‌خواهید با بازاریابی دیجیتال از طریق فیلم درآمد کسب کنید می‌توانید یک کانال یوتیوب ایجاد کنید و به یک شریک تبلیغات تبدیل شوید.

روند کسب درآمد از طریق یوتیوب ساده است. شما ویدیوها را در کانال خود ایجاد و منتشر می‌کنید و برای ایجاد مخاطب فیلم‌های خود را تبلیغ می‌کنید. هر بار که ویدیوی شما پخش می‌شود ، مجموعه‌ای متفاوت از تبلیغات نشان داده می‌شود.

وقتی کسی آگهی ویدیوی شما را مشاهده یا کلیک می‌کند ، درآمد ناچیزی کسب خواهید کرد.

برای تأیید به عنوان یک شریک تبلیغاتی باید حداقل شرایط زیر را داشته باشید:

تمام سیاست‌های کسب درآمد در YouTube را دنبال کنید.

در کشوری زندگی کنید که برنامه YouTube Partner در آن موجود است.(ناگفته نماند که در ایران نشد ندارد)

در 12 ماه گذشته بیش از 4000 ساعت تماشای عمومی معتبر دارید.

حساب شما بیش از 1000 مشترک دارد

شما یک حساب AdSense پیوندی دارید.

site3o.com | تولید محتوی

چقدر می‌توانید به عنوان یک شریک تبلیغاتی Youtube سود کسب کنید؟

به عنوان یک شریک تبلیغاتی ، برای بازدید از تبلیغات حقوق دریافت می‌کنید. برای تعیین درآمد احتمالی خود ، باید تعداد بازدیدهای ویدیویی را که انتظار دارید دریافت کنید تخمین بزنید. همه افراد تبلیغات را تماشا نمی‌کنند بنابراین بازدیدهای تبلیغاتی شما کمتر از بازدیدهای ویدیویی شما خواهد بود.

به طور متوسط ، شرکای Youtube برای هر بازدید تبلیغاتی بین 0.01 تا 0.03 دلار درآمد کسب می‌کنند. این مبلغ چیزی در حدود 3 تا 5 دلار در هر 1000 بازدید فیلم است.

نیازی به گفتن نیست که شما برای بدست آوردن درآمد قابل توجه از طریق Youtube نیاز به ایجاد تعداد قابل توجهی بازدید از ویدیو دارید.

9.   یک متخصص تجارت الکترونیک شوید

همزمان با رشد سریع تجارت الکترونیکی ، نیاز به متخصصان تجارت الکترونیک نیز با آن افزایش می‌یابد.

یک متخصص تجارت الکترونیکی مسئول ایجاد و اجرای استراتژی بازاریابی برای کمک به مشاغل در فروش آنلاین محصولات است.

برخی از فعالیتهای روزمره یک متخصص تجارت الکترونیکی شامل موارد زیر است:

مدیریت وب سایت

مدیریت مبارزات بازاریابی

بهینه سازی سئو فروشگاه

تنظیم عناصر روی صفحه برای بهبود بهینه سازی نرخ تبدیل

راه اندازی کانال‌های بازاریابی ایمیل

اجرای مبارزات فروش رو به افزایش و گسترده

موفق بودن به عنوان یک متخصص تجارت الکترونیکی به چندین مهارت حیاتی از جمله توانایی‌های تفکر ارتباطی ، تحلیلی و انتقادی نیاز دارد.

site3o.com | تولید محتوی

در اینجا چند مرحله عملی بیان می‌کنیم  که می‌توانید برای توسعه مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک متخصص تجارت الکترونیکی انجام دهید:

ورود و خروج تجارت الکترونیکی را بشناسید

در سئو تجارت الکترونیکی متخصص شوید

با پلتفرم‌های معروف تجارت الکترونیکی آشنا شوید

نحوه اجرای تبلیغات PPC را بیاموزید

بهینه سازی نرخ تبدیل اصلی را یاد بگیرید

مهارت‌های بازاریابی محتوا و ایمیل را ایجاد کنید

به عنوان یک متخصص تجارت الکترونیکی چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

متوسط حقوق برای یک متخصص تجارت الکترونیکی در کشورهای دیگر 58000 دلار در سال است که براساس موقعیت و تجربه متفاوت خواهد بود. برای مدیران تجارت الکترونیکی ، این حقوق می‌تواند تا 103 دلار در سال افزایش یابد. در ایران نیز حقوق میانگین یک کارشناس تحارت الکترونیکی بنا به مهارت و تخصص شما مابین ۳ الی  ۱۰ میلیون تومان می‌باشد.

10.مدیریت کمپین‌های PPC برای شرکت‌های دیگر

همانطور که شرکت‌های بیشتری برای دستیابی به مشتریان هدف خود به کانال‌های بازاریابی دیجیتال روی می‌آورند ، نیاز روزافزون به مدیران موثر تبلیغات کلیکی افزایش می‌یابد.

تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) یکی از محبوب ترین انواع تبلیغات آنلاین است و می‌تواند نتایج فوری را برای یک کسب و کار به همراه داشته باشد.

پلتفرم‌های PPC مانند Google Ads و Bing Ads به تبلیغ دهندگان این امکان را می‌دهند که وقتی کسی کلمه کلیدی مرتبط را جستجو می‌کند ، در صفحه نتایج موتور جستجو برای قیمت گذاری آگهی پیشنهاد دهند.

مدیریت کمپین‌های PPC دارای تعدادی مسئولیت از جمله:

یافتن کلمات کلیدی PPC

کلمات کلیدی منفی اضافه کنید

آزمایش گروه‌های تبلیغاتی

نوشتن نسخه آگهی

تنظیم پیشنهادات و بودجه‌های کمپین

مرور کلمات کلیدی پرهزینه

بهینه سازی صفحات فرود

کسب گواهینامه‌های Google و Bing می‌تواند به پیشرفت مهارت‌های شما و افزایش اعتبار شما برای مشتریان بالقوه کمک کند.

site3o.com | تولید محتوی

توانایی نشان دادن نتایج برای فعالیت‌های قبلی موفق برای برنده شدن جریان مداوم مشتری ضروری است.

مانند انواع دیگر خدمات ، شما می‌بایست برای برجسته کردن مهارت‌های خود و ایجاد محتوایی که می‌تواند به ایجاد ترافیک کمک کند ، وب سایتی ایجاد کنید.

چقدر می‌توانید درآمد داشته باشید از طریق مدیر کمپین PPC ؟

ازین طریق ماهانه می‌توانید درآمدهای میلیونی کسب کنید . متوسط حقوق یک متخصص PPC سالانه 60،000 دلار است.

11.یک شغل دیجیتال مارکتینگ بگیرید

اگر می‌خواهید قبل از کار مستقل یا شروع کار خود تجربه ارزشمندی کسب کنید ، می‌توانید در بازاریابی دیجیتال شغل پیدا کنید.

انواع مشاغل بازاریابی دیجیتال در دسترس است که برخی از آنها را در این راهنما شرح داده‌ایم.

در اینجا برخی از محبوب ترین مکان‌ها برای جستجوی موقعیت‌های بازاریابی دیجیتال وجود دارد:

رایا مارکتینگ

تایپ ایران

پونیشا

کارلنسر

در این سایت‌ها در هر مهارتی که به صورت دورکاری و دیجیتالی (از قبیل تایپ، گرافیک، برنامه بنویسی و ...) انجام می‌شود می‌توانید ثبت نام و پروژه دریافت کرده و درآمد کسب کنید .

site3o.com | تولید محتوی

با یک کار بازاریابی دیجیتال چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

مبلغی که از یک شغل در شغل بازاریابی دیجیتال بدست خواهید آورد ، به موقعیت ، موقعیت مکانی و تجربه شما بستگی دارد.

در اینجا میانگین حقوق سالانه برخی از موقعیت‌های رایج دیجیتال مارکتینگ در کشورهای دیگر آورده شده است:

متخصص بازاریابی دیجیتال: 55000 دلار

مدیر بازاریابی دیجیتال: 97،000 دلار

متخصص سئو: 77000 دلار

مدیر بازاریابی محتوا: 81،000 دلار

مدیر رسانه‌های اجتماعی: 75000 دلار

متخصص PPC: 60،000 دلار

مدیر بازاریابی شرکت‌های وابسته: 71000 دلار

که درآمد هر کدام در ایران را قبلا در بخش خود گفتیم .

12.آژانس بازاریابی دیجیتال خود را تأسیس کنید

اکنون زمان مناسبی برای راه اندازی آژانس بازاریابی دیجیتال است زیرا شرکت‌ها بیش از هر زمان دیگری برای تبلیغات دیجیتال هزینه می‌کنند.

برای راه اندازی نمایندگی خود ، می‌بایست مجموعه‌ای کاملاً مناسب از مهارت‌های بازاریابی دیجیتال را ایجاد کنید تا بتوانید بدون توجه به نیاز مشتری ، خدمات با کیفیتی به آنها ارائه دهید.

بدیهی است برنده شدن مشتری برای توانایی شما در درآمدزایی بسیار مهم خواهد بود. شما می‌بایست برای یافتن مشتریانی که قبلاً به آنها اشاره کردیم گام بردارید و آنها را در مقیاس اعمال کنید.

اداره یک آژانس مزایای خود را در این زمینه دارد زیرا شما می‌توانید با استفاده از اعضای تیم خود بسیاری از این وظایف را برای خود انجام دهید یا می‌توانید کار را به فریلنسرها برون سپاری کنید.

هنگام راه اندازی آژانس بازاریابی دیجیتال ، چندین روش برای صدور صورت حساب به مشتریان خود دارید:

• ساعتی : با صورتحساب ساعتی ، از مشتریان براساس تعداد ساعتی که روی پروژه آنها کار می‌کنید هزینه دریافت می‌کنید. این روش زمانی ساده‌تر می‌شود که مشتری به مشتری کار را انجام دهید زیرا پیگیری ارائه خدمات پیچیده دشوارتر است.

• نگهدارنده : این ساده ترین مدل پرداخت است زیرا شما تعیین می‌کنید که چه کارهایی را برای مشتری انجام می‌دهید و هر دو در مورد هزینه ماهانه مساوی توافق می‌کنید. این مدل اغلب برای مشتریان آسان تر است ، زیرا آنها می‌دانند که چه مبلغی را از قبل پرداخت می‌کنند.

• درصد هزینه‌های بازاریابی : با استفاده از این مدل قیمت گذاری ، آژانس شما از مشتریان شما درصد توافق شده مبلغی را که برای بازاریابی خرج می‌کنند ، دریافت می‌کند. اگر مشتریان شما به سرعت رشد می‌کنند ، در حالی که درآمد شما همراه با تجارت آنها رشد می‌کند ، این یک مدل جذاب است.

site3o.com | تولید محتوی

با راه اندازی یک آژانس بازاریابی دیجیتال چقدر می‌توانید برای شما درآمد کسب کنید؟

مبلغی که می‌توانید از یک آژانس بدست آورید ، به میزان زیادی به مشتری شما بستگی دارد. و همچنین به مهارت‌های شما و گستردگی تیم شما ( سئو – برنامه نویس – موشن – گرافیست - ...) بستگی دارد که میزان درآمد آن از ماهانه ۵ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان میتوان تخمین زد.

 متوسط هزینه خدمات بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک در سال 2020 از 2500 دلار تا 12000 دلار در ماه بوده است.

اگر شما قادر به یافتن 10 مشتری ثابت باشید ، نمایندگی شما می‌تواند درآمد قابل توجهی ایجاد کند.

نکته‌های پایانی و کلیدی

روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از طریق بازاریابی دیجیتال وجود دارد.

شما می‌توانید مهارت‌های مختلفی از جمله SEO ، مدیریت PPC ، تجارت الکترونیکی ، بازاریابی محتوا یا مدیریت رسانه‌های اجتماعی را بیاموزید و این خدمات را به مشتریان بفروشید.

ایجاد یک وب سایت با یک وبلاگ به مهارت‌های شما کمک می‌کند و می‌تواند برای جذب مشتریان جدید برای خدمات شما استفاده شود.

اگر می‌خواهید محصولاتی را بفروشید می‌توانید محصولات دیجیتالی خود را ایجاد کنید یا به برنامه‌های وابسته بپیوندید و محصولات شرکت‌های دیگر را بفروشید.

شما می‌توانید از وب سایت خود به عنوان مرکز کسب و کار خود استفاده کنید و با اجرای تبلیغات در سایت خود می‌توانید درآمد اضافی جذب کنید.

اگر یک کار ثابت می‌خواهید ، شرکت‌های زیادی برای موقعیت‌های بازاریابی دیجیتال استخدام می‌کنند و تعداد زیادی اطلاعیه شغلی برای یافتن سریع موقعیت‌های آزاد وجود دارد.

اگر می‌خواهید تجارت بازاریابی خود را شروع کنید می‌توانید یک آژانس بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید و طیف وسیعی از خدمات را به مشتریان خود بفروشید.

بازاریابی دیجیتال تازه در حال رشد است. وقت گذاشتن برای پیشرفت مهارت‌های خود ارزش سرمایه گذاری را دارد و فرصت‌های بیشتری را پیش روی شما قرار می‌دهد.

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید