4  صفحه مهم در وب سایت شما (و نحوه بهینه سازی آنها)

4 صفحه مهم در وب سایت شما (و نحوه بهینه سازی آنها)

وقتی در طراحی وب سایت خود زانو زده‌اید ، پذیرفتن این واقعیت دشوار است: برخی از صفحات وب سایت شما از دیگران مهم ترند.

بسیار خوب ، احتمالاً بسیاری از شما این مسئله را کاملاً واضح می‌دانید - اما من تعجب می‌کنم که چقدر مدیران محتوا و طراحان وب به ندرت این دانش را برای بهبود تبدیل‌ها در وب سایت‌های خود اعمال می‌کنند.

آنچه در این مقاله برای توصیف آن صحبت می‌کنیم ، می‌تواند سایت شما را فقط با چند تغییر مهم به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

در این پست ، نحوه بهینه سازی هر یک از این صفحات را توضیح خواهیم داد. و اگر صفحات پربازدید شما با صفحات ذکر شده در بالا متفاوت باشد ، شما همچنان چارچوبی را برای بهینه سازی هر یک از صفحات مهم وب سایت خود خواهید آموخت.

بهینه سازی وب سایت چیست؟

شما احتمالاً کلمه "بهینه سازی" را که بیشتر در عباراتی مانند "بهینه سازی موتور جستجو" (SEO) و "بهینه سازی نرخ تبدیل" (CRO) استفاده می‌شود ، شنیده‌اید. من در واقع به چیزهای گسترده‌تری در اینجا اشاره می‌کنم ، اما توصیه‌هایی که می‌کنم به تقویت هر دو مورد کمک می‌کند.

بهینه سازی که می‌خواهم توضیح دهم صفحات بهینه شده توسط کاربر را ایجاد می‌کند. در جستجوی سئو و CRO ، به راحتی می‌توان ایده گسترده‌تر و بزرگ را نادیده گرفت. اول و مهمترین ، یک سایت باید برای کاربر بهینه شود. بهترین مکان برای دیدن سریع نتایج بزرگ شروع بهینه سازی صفحات پربازدید سایت شماست.

- مهمترین صفحات وب برای بهینه سازی برای تبدیل‌ها

1. صفحه اصلی

2. درباره ما

3. وبلاگ

4. صفحه تماس با ما

بیایید شروع کنیم

 هر وب سایت متفاوت است ، اما به طور کلی ، در اینجا چهار صفحه مهم (و اغلب بیشترین بازدید) در یک وب سایت وجود دارد:

site3o.com | طراحی سایت

صفحه نخست

صفحه اصلی اولین برداشت از کسب و کار شما برای مشتریان بالقوه است. و اگرچه محدودیت زمانی شما برای ایجاد یک تأثیر شگفت انگیز چندین برابر بیشتر از زندگی واقعی در اینترنت است (62 ثانیه به طور متوسط توسط افرادی که در حال دیدن یک وب سایت هستند صرف می‌شود) ، شما می‌خواهید هر ثانیه شمارش کنید.

وسوسه انگیز است که هر واقعیت مربوط به تجارت را در صفحه اصلی قرار دهید ، اما در برابر این واقعیت مقاومت کنید. به یاد داشته باشید ، صفحه اصلی شما اولین مرحله از سفر است - نه مقصد نهایی.

نسخه ، طرح و تصاویر باید بازدید کننده را به مرحله بعدی خود یا دعوت به عمل راهنمایی کند.

درباره ما

مشتریان ، سرمایه گذاران ، نامزدهای استخدام و حتی رقبا ممکن است همه از صفحه درباره شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت شما استفاده کنند. یک صفحه درباره به طور معمول شامل مختصر تاریخچه شرکت ، بیانیه مأموریت یا چشم انداز ، بیوگرافی رهبری اجرایی و چند توصیف مشتری موثر است.

صفحه وبلاگ

هیچ رازی نیست که وبلاگ نویسی یک روش امتحان شده و واقعی برای بهینه سازی وب سایت برای کلمات کلیدی مرتبط با یک کسب و کار است. به جای بارگذاری چندین صفحه محصول برای هر کلمه کلیدی فردی که می‌خواهید برای آن رتبه بندی کنید ، یک وبلاگ می‌تواند به عنوان یک روش کارآمد‌تر برای قصه گویی ، ذکر محصول و ثبت نام پیوندها با هم باشد تا بتواند به سوالات مشتری بالقوه پاسخ دهد ، مشکلات را حل کند و محصول یا خدمات خود را به عنوان راه حل ترجیحی ارائه دهید.

صفحه تماس با ما

برای بسیاری از مشاغل کوچک و فریلنسرها ، صفحه تماس با ما به عنوان راهنمای اصلی یک وب سایت عمل می‌کند. این معمولاً نان و کره آنها و نحوه درآمدزایی این مشاغل است. خواه تجارت شما شامل فرم تماس ، برنامه ریز تقویم ، برنامه رزرو قرار ملاقات ، شماره تلفن یا آدرس ایمیل باشد ، این جایی است که مشتریان آینده تصمیم می‌گیرند نمایندگی کسب و کار را بدست آورند تا درباره محصولات و خدمات بیشتر بدانند .

نحوه بهینه سازی یک صفحه وب

چارچوب گسترده‌ای برای بهینه سازی سایت شما برای تبدیل در صفحه اصلی ، صفحه درباره ما ، وبلاگ و صفحه تماس با ما یکسان است. برای هر صفحه دو هدف ساده وجود دارد و مشخصات بهینه سازی این صفحات از این اهداف سرچشمه می‌گیرد.

هدف اول همه چیز در مورد کاربر است و هدف دوم در مورد شما است.

منظور چیست:

اطلاعاتی را که کاربر به دنبال آن است ارائه دهید.

به یاد داشته باشید ، ما بر روی کاربر تمرکز کرده‌ایم. چرا آنها برای شروع در صفحه هستند؟

برای پاسخ موثر به این سوال ، بیایید عمیقاً به برخی از حقایقی بپردازیم که می‌خواهیم ابتدا بدانیم:

site3o.com | طراحی سایت

         آنها از کجا آمده‌اند؟ ایده اینجا این است که بفهمید کاربر چگونه به سایت شما راه یافته است ، بنابراین می‌توانید محتوای مربوطه را تحویل دهید.

o آیا آنها از یک موتور جستجو آمده‌اند؟ (اگر چنین است ، آنها برای یافتن شما چه چیزی را جستجو کردند؟)

o یک ایمیل؟ (چه نوع ایمیلی؟ چه کسی آن را ارسال کرده است؟)

o معرفی در وب سایت دیگری؟ (چه سایتی بود؟ چه مدت است که به URL شما مراجعه می‌کند؟)

• چه چیزی باید بدانند؟ یک صفحه می‌تواند مقدار محدودی از اطلاعات را ارائه دهد ، بنابراین شما باید تعیین کنید که این اطلاعاتی باید باشد چیست. شما می‌خواهید آنها چیزی را بدانند تا کاری انجام دهند (که در سوال بعدی به آن پرداخته شده است).

به یاد داشته باشید: هرچه کمتر در یک صفحه وب بهتر است. هرچه اطلاعات بیشتری را در صفحات اصلی خود بارگذاری کنید ، احتمال اینکه کاربر هر یک از آنها را به خاطر بسپارد کمتر است. به آنها اطلاعات كمتر بدهید و احتمالاً آنچه را می‌خواهید به خاطر می‌سپارند - و انجام می‌دهند -.

نکته حرفه‌ای: برای کمک به فشردن بسیاری از اطلاعات در یک صفحه ، از تصاویر بصری مانند فیلم‌های توضیح دهنده ، نمودارها ، عکس‌های قهرمانانه و موارد دیگر استفاده کنید. برای استفاده بیشتر از تصاویر ، مطمئن شوید که تصاویر و فیلم‌های خود را به درستی بهینه کرده‌اید.

هنگامی که به این سوال پاسخ می‌دهید که کاربر به دنبال چه چیزی است ، در نیمه راه قرار دارید. این ما را به زیر سوال می‌برد.

پس از یافتن اطلاعات ، هدفی را برای کاربر مشخص کنید.

اکنون ، شما باید از کاربر بخواهید کاری انجام دهد. این جایی است که اکثر صفحات کوتاه می‌شوند. یکی از مولفه‌های مهم یک صفحه وب دعوت به عمل (CTA) آن است و بسیاری از دارندگان وب سایت متوجه نیستند که هر صفحه از یک وب سایت باید حداقل حاوی یک CTA باشد.

هدف صفحه اصلی یا صفحه محصول این نیست که کاربر از آن بازدید کند و آن را ترک کند. هدف از بازاریابی محتوا برای جذب کاربر نیست ، بلکه برای بازاریابی کاربر است. اگر فقط یک چیز از این مقاله حفظ کرده‌اید ، بگذارید که هر صفحه وب به CTA نیاز داشته باشد.

چرا من اینقدر اصرار دارم؟ زیرا هر ذره دانشی که در وب سایت خود به اشتراک می‌گذارید ، پاسخی را می‌طلبد. بنابراین ، شما می‌خواهید کاربر چه کاری انجام دهد؟ از صفحه دیگری در سایت خود بازدید ‌کند؟ فیلم تماشا کند؟ یک فرم را پر‌کند؟ برای یک دوره آزمایشی رایگان ثبت نام کند؟ هر یک از این موارد یا همه اینها می‌تواند هدف شما برای کاربر باشد ، فقط اطمینان حاصل کنید که در هر صفحه یک یا دو گزینه مشخص و واضح برای آنها در نظر گرفته‌اید.

site3o.com | طراحی سایت

مثال‌های بهینه سازی صفحه وب

نمونه‌ای از صفحه اصلی وب سایت بهینه شده

صفحه اصلی HubSpot به خوبی مشخص شده و میزبان CTA ، جلو و مرکز واضح است. یک کاربر به یک دلیل در صفحه اصلی HubSpot قرار دارد و شاید این دلیل رشد تجارت خود باشد. این عنوان به این سوال می‌پردازد که "به دنبال چه هستم؟" و دکمه‌های CTA به من ، کاربر ، می‌گوید که قرار است بعد چه کاری انجام دهم.

حال ، بیایید ببینیم در HubSpot در صفحه About چه خبر است.

نمونه یک وب سایت بهینه شده صفحه درباره ما

یک کاربر به دلایل مختلف ممکن است روی صفحه About کلیک کند. چند مورد ممکن است:

• آنها می‌خواهند بدانند که تجارت دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد.

• آنها می‌خواهند برای تجارت کار کنند.

• آنها می‌خواهند از قانونی بودن تجارت اطمینان حاصل کنند.

• آنها می‌خواهند ببینند که این کسب و کار محل خاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد یا نه.

• آنها می‌خواهند موفقیت کسب و کار را تجزیه و تحلیل کنند.

می‌توانم ادامه دهم و ادامه دهم. دلایل زیادی وجود دارد که می‌تواند کاربر را به اینجا بیاورد ، اما همه آنها در تمایل به اطلاعات خلاصه می‌شوند. بیایید ببینیم HubSpot چه کاری انجام می‌دهد. این صفحه درباره شرکت است:

کاربر به احتمال زیاد می‌خواهد اطلاعات مربوط به شرکت را بداند و در پاسخ می‌تواند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماموریت ، تاریخچه و محصولات ، صفحه را پیمایش کند.

در طول مسیر ، کاربر اطلاعات دقیق تری را می‌خواهد ، این بدان معناست که CTA ها باید برای کمک به آنها در جهت دستیابی به اطلاعات خاص‌تر شوند. هرچه اطلاعات دقیق‌تر و مشخص‌تر باشد ، به همان نسبت جزئیات CTA نیز بیشتر می‌شود. در نیمه راه صفحه ، ویدئویی درباره داستان HubSpot با مدیر عامل شرکت برایان هلیگان می‌بینم.

بیشتر هم هست .  یک محتوا در مورد هر محصول HubSpot شامل CRM ، هر Hub و یکپارچه سازی وجود دارد. می‌توانم روی هر یک از این موارد کلیک کنم تا درباره مواردی که می‌توانند به رشد تجارت من کمک کنند بیشتر بدانم.

سرانجام ، هر چقدر صفحه را به پایین پیمایش کنم ، منوی هدر چسبنده شامل CTA نارنجی برای دریافت HubSpot به صورت رایگان است.

این نمونه‌ای از صفحه About است که برای ایجاد تعامل ، افزایش تبدیل‌ها و ارتقا نام تجاری بهینه شده است. این صفحه به همان اندازه مربوط به کاربر است که مربوط به خود شرکت است زیرا در طول مسیر ، کاربر در حال دریافت ارزش است.

نمونه‌ای از یک صفحه وبلاگ وب سایت بهینه شده

حتی اگر وبلاگ HubSpot یکی از پرطرفدارترین نشریات دیجیتال است ، هنوز هم برخی از برنامه‌های کاربردی کاربردی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای بهینه سازی صفحه وبلاگ خود استفاده کنید ، در صورت داشتن تعداد دنبال کنندگان کمتر. اگرچه مقالات مختلفی وجود دارد که بازدید کننده می‌تواند از بین موضوعات مختلف انتخاب کند ، اما CTA های خاصی را مشاهده خواهید کرد که کاربران را به ثبت نام در خبرنامه وبلاگ ، بارگیری گزارش ، کاوش در موضوعات بیشتر دعوت می‌کند و در آخر مشترک وبلاگ مورد علاقه خود می‌شوند.

برای یک رویکرد طبیعی‌تر ، CTA ها را در صفحه اصلی وبلاگ خود بپاشید. در حالی که خوانندگان پیمایش می‌کنند ، نمی‌خواهید گام‌های بعدی آنها بمباران شود ، اما نمی‌خواهید که آنها را از این فکر خارج کنید که چه کارهایی باید بعد انجام دهند. با یک هدر چسبنده CTA و یک یا دو CTA اصلی تجربه کاربر را در وبلاگ خود متعادل کنید.

site3o.com | طراحی سایت

نمونه‌ای از یک وب سایت بهینه شده صفحه تماس با ما

مسلماً ، HubSpot از صفحه تماس خود کمی متفاوت از آنچه ممکن است از صفحه خود استفاده کنید ، استفاده می‌کند. از آنجایی که یک صفحه تماس ممکن است هدف نهایی شما برای بازدیدکنندگان باشد ، HubSpot محصولات و صفحات فرود را برای به دست آوردن راهنما و ثبت نام برای محصولات خاصی که ارائه می‌دهد بهینه می‌کند.

هنوز فرصتی برای یک مشتری بالقوه وجود دارد که از صفحه تماس با ما وارد خط فروش شود. HubSpot شامل خط فروش ، پشتیبانی مشتری و چت بات است تا کاربران را به بهترین نقطه تماس برساند.

برای مشتریان ، کارمندان جدید یا نامزدهای مصاحبه با شرکت ، آنها می‌توانند آدرس و شماره تلفن دفاتر جهانی را پیدا کنند. مشابه سه صفحه دیگر ، منوی هدر stick شامل CTA برای ثبت نام رایگان در HubSpot است.

نکاتی برای بهینه سازی هر صفحه

اکنون که چارچوبی برای بهینه سازی صفحات خود دارید و چند نمونه از این موارد ، در اینجا چند نکته خاص وجود دارد که به شما در بهینه سازی هر یک از چهار صفحه مهم کمک می‌کند.

1. صفحه اصلی

• از یک عنوان بزرگ استفاده کنید و مهمترین اطلاعات را در جلو و مرکز خود قرار دهید. یک صفحه اصلی ممکن است چندین CTA مختلف را مجاز کند - با بزرگ و آسان کلیک کردن دکمه های CTA ، انتخاب کاربر را آسان کنید.

• جریان را تأمین کنید. مشخص کنید که کاربر قرار است کجا برود و قرار است در مرحله بعدی چه کاری انجام دهد.

• منوی پیمایش را واضح کنید. اغلب اوقات ، یک بازدید کننده از صفحه اصلی به عنوان راهی برای یافتن مکانی در سایت مورد نظر خود استفاده می‌کند. به همین دلیل ، باید منوی پیمایش را کاملاً واضح و روشن کنید.

site3o.com | طراحی سایت

2. صفحه درباره ما

• مهمترین و اصلی‌ترین اطلاعات را در بالای صفحه ارائه دهید. کاربر به یک دلیل در صفحه About شما است - بدون اینکه آنها را پیمایش کنید ، به سوال(های) آنها پاسخ دهید.

• حداقل یک CTA را قرار دهید. به یاد داشته باشید ، بیشتر افراد فقط به دنبال اطلاعات بیشتر نیستند ، آنها به دنبال سطح تعامل عمیق‌تری هستند.

3. وبلاگ

• اطلاعات موجود در وبلاگ خود را به طور واضح سازماندهی کنید و مطمئن شوید که اطلاعات دلایل وجود کاربران در وبلاگ شما را برآورده می‌کند. بیشتر کاربران مایل به خواندن جدیدترین مقالات هستند ، بنابراین این موارد را ارائه دهید. همچنین ممکن است بخواهید دسته‌هایی را در صفحه اصلی وبلاگ نظیر "جدیدترین" ، "محبوب ترین" یا سایر اشکال طبقه بندی سازماندهی کنید.

CTA هایی را که اشتراک کاربر در وبلاگ ، بارگیری یک منبع رایگان و غیره را برای کاربر آسان می‌کند ، قرار دهید. حتی اگر کاربر برای دریافت اطلاعات آمده باشد ، شما می‌خواهید که وی خواهان و متصل شود.

CTA ها را در طراحی اصلی وبلاگ خود ارائه دهید تا در هر پست وبلاگ مشخص شود. طبق تجربه من ، بیشتر بازدیدکنندگان وبلاگ به جای اینکه در صفحه "صفحه اصلی" وبلاگ شما قرار بگیرند ، از طریق جستجوی ارگانیک بر روی مقالات جداگانه وبلاگ قرار می‌گیرند. برای جذب این کاربران ، CTA ها را در ستون‌های فرعی ، پایین صفحه و مکان‌های دیگر قرار دهید.

4. صفحه تماس با ما

• اطلاعاتی را که کاربر به دنبال آن است ، بالاتر از آدرس قرار دهید - آدرس ایمیل ، شماره تلفن ، فرم تماس ، نقشه ، آدرس پستی و غیره. از هر چهار این صفحات وب ، صفحه تماس با ما حاکی از جزئی ترین سطح قصد کاربر است.

• از CTA استفاده کنید که به کاربر اجازه می‌دهد به راحتی با شما تماس بگیرد (زیرا ، احتمالاً به همین دلیل است که به صفحه تماس با ما آمده است). CTA را کاملاً واضح و آشکار کنید و با جلب رضایت فوری از قصد آنها ، با استفاده از کپی CTA مانند «اکنون گپ بزنید» یا «اکنون ایمیل بزنید» آنها را درگیر کنید.

site3o.com | طراحی سایت

و در آخر از کاربر بخواهید در مورد محتوای شما واکنش نشان دهند

شما به عنوان یک مالک وب سایت نه تنها در انتشار اطلاعات بلکه در خواست پاسخ دادن نیز فعالیت می‌کنید. برای به کار انداختن بازدیدکنندگان و افزایش تبدیلات در سایت خود ، در اینجا نحوه بهینه سازی صفحات مانند یک حرفه‌ای آورده شده است: به صفحات پربازدید خود نگاه کنید ، دلیل حضور کاربران در آن را بفهمید ، اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهید و در ازای آن از آنها تقاضای اقدامی کنید. صرف نظر از صفحات پربازدید یا حتی ماهیت وب سایت خود ، با این چارچوب بهینه سازی می‌توانید کاربران جذاب تری ایجاد کنید.

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید