گام به گام بهبود رتبه بندی گوگل بدون مجازات ( جامع‌ترین راهنما)

گام به گام بهبود رتبه بندی گوگل بدون مجازات ( جامع‌ترین راهنما)

قرار گیری در برترین رتبه‌های گوگل اوج موفقیت در تجارت آنلاین است.

به گفته Backlinko ، اولین نتیجه در گوگل  31.7درصد از کل کلیک‌ها را به خود اختصاص می‌دهد - در حالی که نتایج در صفحه دوم فقط 0.78 درصد کلیک‌ها را دریافت می‌کند و این ناامید کننده است.

طبق تحقیقات و جستجوهایی که در این راستا انجام دادم بسیاری از صاحبان مشاغل و مدیران - تازه کارها و پیشکسوتان - سعی در باز کردن اسرار نحوه بهبود رتبه گوگل دارند صرف نظر از میانبرهایی که منجربه مجازات شدنشان می‌شود.

آرزو داشتم به شما بگویم یک دکمه جادویی وجود دارد که سایت شما را بدون هیچگونه شکستی در بالاترین جایگاه گوگل قرار می‌دهد.

حقیقت این است که این آرزو به تدبیر ، فداکاری ، پایداری و خلاقیت نیاز دارد. این امر به ویژه به دلیل تغییر دائمی الگوریتم گوگل شدنی است.

با وجود اینکه هیچ جادویی وجود ندارد ، مراحلی وجود دارد که می‌توانید برای صعود به بالای صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) انجام دهید.

برای من کمی وقت گیر بود رسیدن به این راهنمای جامع رتبه‌بندی . اما خوشبختانه ، اکنون در اختیار شماست

برای کمک به شما در درک قوانین جدید سئو ، یادگیری نحوه بهینه سازی برای انسان و خزنده‌های الگوریتم جستجو ، و تسلط بر سئو در صفحه و خارج از صفحه ، به اصول اولیه در سئو برمی‌گردم.

مراحلی که در این راهنما توضیح خواهم داد:

1.    الگوریتم رتبه بندی گوگل را بشناسید

2.    رتبه بندی جستجوی فعلی خود را ارزیابی کنید

3.    معیارهای درست را پیگیری و اندازه گیری کنید

4.    اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای تلفن همراه مناسب است

5.    مجازات‌های فعلی خود را تشخیص و برطرف کنید

6.    تحقیق درباره کلمات کلیدی را انجام دهید

7.    سئوی سایت خود را کامل کنید

8.    از کلمات کلیدی خود برای ایجاد محتوای عالی استفاده کنید

9.    ایجاد پیوندها به روش صحیح

- گام اول: الگوریتم گوگل را بشناسید

می‌توانیم مستقیم به برخی از استراتژی‌های عملی سئو برای استفاده در سایت تان بپردازیم بدون اتلاف وقت.

اما من قصد دارم اول شما را برای موفقیت درازمدت آماده کنم تا هر بار که نسخه جدید به روز می‌شود ، جریمه نشوید.

مدیران گوگل مانند گری ایلیس و جان مولر تأیید می‌کنند که گوگل دائماً الگوریتم خود را تغییر می‌دهد ، حتی اگر اکثر این تغییرات به طور علنی اعلام نشده باشد.

site3o.com |

Moz تخمین می‌زند 500 تا 600 تغییر در الگوریتم گوگل در سال وجود دارد!

اگرچه گوگل قبلاً اطلاعیه‌های مهم به روزرسانی را به اشتراک می‌گذاشت ، اما عملکرد دقیق داخلی الگوریتم هنوز ناشناخته است. بیشتر اطلاعات فقط حدس و گمان از طرف متخصصان صنعت است.

از این گذشته ، اگر همه دقیقاً بدانند که چگونه بدون جریمه‌های میانبرها یا راهکارهای جستجوگرها برای کلاه سیاه ، در جایگاه اول قرار بگیرند ، گوگل موفق نمی‌شود فقط بهترین نتایج را بدست آورد. هرکسی می‌تواند بدون تلاش در کار ، راه خود را به سمت بالا هک کند.

این نه تنها موفقیت افراد صادقی مانند من و شما را دشوار می‌کند ، بلکه بیانیه مأموریت گوگل را به خطر می‌اندازد:

مأموریت گوگل این است که اطلاعات جهان را سازماندهی کرده و آنها را به صورت جهانی در دسترس و مفید قرار دهد.

بهترین دانش ما در مورد الگوریتم گوگل به صورت به روزرسانی‌های اصلی الگوریتم است:

·       اولین به روزرسانی موبایل (جولای 2019): Googlebot اکنون به همه وب سایت‌ها به عنوان یک تلفن هوشمند نگاه می‌کند و اولویت بندی سایت‌هایی است که در دستگاه‌های تلفن همراه به خوبی کار می‌کنند.

·       به روزرسانی موبایل پسند (آوریل 2015): برگزیدن وب سایت‌هایی با نسخه‌های موبایل پسند و ایجاد شرایط برای مجازات‌های بعدی در صورت عدم رعایت سایت‌ها.

·       Pigeon (ژوئیه 2014): برای ادغام نتایج جستجوی محلی مانند Google Maps کار کرد.

·       مرغ مگس خوار (آگوست 2013): با هدف درک متن و مقصود از جستجوی کاربر به جای مشاهده کلمات واقعی که تایپ کرده‌اند.

·       پنگوئن (آوریل 2012): اسپمرهای هدف و سایت‌هایی که لینک‌های غیر طبیعی را برای ارتقا رتبه خود خریداری می‌کنند.

همچنین؛ Panda  ، گوگل  EMDs (مطابقت دقیق نام دامنه) و به روزرسانی‌های ضدعفونی کننده Private Blog Network (PBN). سپس Phantom وجود دارد ، که اولین بار در ماه مه 2013 ظاهر شد و گمان می‌رود چهار بار به روز شده است - اما هرگز توسط گوگل تأیید نشده است.

چگونه قرار است همه این به روزرسانی‌های گوگل را پیگیری کنید؟

منابع بسیار خوبی برای کمک وجود دارد. Moz’s Google Algorithm Change History یک پایگاه داده عالی است که به روز رسانی را به ترتیب زمانی سازمان می‌دهد. Google Webmaster Central را نیز بررسی کنید.

اکنون که اصول الگوریتم را بررسی کردیم ، بیایید به آن استراتژی‌های عملی که قبلاً ذکر کردم بپردازیم.

- گام دوم: رتبه بندی فعلی گوگل خود را ارزیابی کنید

برای بهبود رتبه بندی گوگل خود ، باید بدانید که جایگاه کنونی تان کجاست. این موضوع حتی برای سایت‌های جدید نیز صادق است. خوشبختانه ، چندین ابزار برای کمک وجود دارد.

سرعت سایت خود را بررسی کنید

در ادامه ، مهم است که سرعت سایت را بررسی کنید ، زیرا این مورد یک عامل مهم رتبه بندی گوگل است.

اگر سایت شما کند است ، شانس کمی برای موقعیت بالای جستجو دارید. این نیز بر توانایی شما در تبدیل و فروش مشتری جدید تأثیر می‌گذارد.

وقتی بارگذاری صفحه از یک به چهار ثانیه افزایش یافت ، Walmart با کاهش شدیدی در تبدیلات روبرو شد.

اگر این اتفاق بیفتد ، مهم نیست که سئو در صفحه ، توضیحات متا یا برچسب‌های عنوان شما چیست. الگوریتم جستجو شما را مجازات خواهد کرد ، حتی اگر به غول پیکری Walmart باشید.

site3o.com |

به همین دلیل مهم است که آزمایش سرعت سایت خود را انجام دهید تا بفهمید چگونه رتبه بندی گوگل را بهبود می‌بخشد. ده‌ها ابزار وجود دارد که می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند. برخی از موارد دلخواه من عبارتند از:

Google PageSpeed Insights

WebPageTest

YSlow browser extension (برای یاهو)

Pingdom Website Speed Test

در اینجا نحوه کار تست سرعت محتوای صفحه با ابزار Pingdom را به شمل نشان می‌دهیم:

به tools.pingdom.com بروید و URL خود را تایپ کنید. مکانی را که می‌خواهید از آنجا آزمایش کنید انتخاب کنید و روی "شروع آزمون" کلیک کنید.

site3o.com |

Quick Sprout نمره عملکرد 81 را ثبت می‌کند. تا زمانی که سایت شما بیش از 50 ثبت نام کند ، این یک شروع خوب است.

اگر نمره عملکرد شما کمتر از 50 باشد ، محتوای صفحه شما واقعاً کند است و باید روی بهبود آن کار کنید.

site3o.com |

زمان بارگیری صفحه را نیز بررسی کنید.

Quick Sprout در 1.89 ثانیه عملکرد خوبی دارد. کمتر از 2 ثانیه برای یک سایت بسیار سریع و کمتر از یک ثانیه برای دستگاه‌های تلفن همراه تلاش کنید.

به یاد داشته باشید ، زمان بارگیری بیش از چند ثانیه باعث از دست رفتن میزان قابل توجهی از بازدید سایت می‌شود.

سلامت سایت خود را بررسی کنید

بعد از بررسی رتبه موتور جستجو و کلمه کلیدی و سرعت سایت ، قبل از شروع بهینه سازی ، سلامت کلی سایت خود را ارزیابی کنید.

آیا بعد از ماه‌ها یا سال‌ها سازگاری ، کاهش ناگهانی ترافیک ارگانیک را تجربه کرده‌اید؟

آیا از خود می‌پرسید که آیا گوگل سایت شما را پاک کرده است (یا آن را ممنوع کرده است)؟

ابزارهای بسیار خوبی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا این معما را جمع کنید. ابزار MxToolBox Domain Health Report را برای بررسی مشکلات عمده در پنج دسته مختلف امتحان کنید:

مشکلات کلی سایت ، لیست سیاه ، سرور نامه ، وب سرور و DNS.

site3o.com |

برای دیدن خطاها و هشدارهای خاص کافیست روی کادر مربوط به هر دسته کلیک کنید. از آنجا می‌توانید یک به یک برای رفع آنها اقدام کنید.

site3o.com |

اگر می‌خواهید بررسی کنید که توسط یکی از مهمترین به روزرسانی‌های الگوریتم جریمه شده‌اید یا خیر ، از ابزار نشانگر مجازات وب سایت FE International دیدن کنید.

site3o.com |

گرافی را مشاهده خواهید کرد که میزان بازدید سایت شما را در رابطه با ارائه به روزرسانی‌های مهم نشان می‌دهد. این مقایسه شما را یک قدم به دانستن اینکه آیا به روزرسانی مستقیماً روی سایت شما تأثیر می‌گذارد نزدیک می‌کند.

site3o.com |

برای بررسی جریمه گوگل ، به Google Search Console وارد شوید و به دنبال گزارش “Security & Manual Actions  باشید. اگر گوگل اقدامی دستی علیه سایت شما انجام داده باشد ، این قسمت به شما اطلاع می‌دهد.

site3o.com |

توجه داشته باشید که این گزارش تنها در صورتی نشان داده می‌شود که یک بازرس انسانی تعیین کرده است سایت شما دستورالعمل‌های کیفی گوگل را نقض می‌کند - که اگر به روزرسانی الگوریتم گوگل سایت شما را جریمه کرده است به شما نمی‌گوید.

-  گام سوم: اندازه گیری سئو مناسب را پیگیری و اندازه گیری کنید

بعد ، وقت آن است که برخی از معیارهای مهم سایت خود را پیگیری کنید تا بفهمید چه عواملی را برای بهبود نیاز دارید. در اینجا مهمترین معیارها برای ارزیابی وجود دارد.

ترافیک ارگانیک

مهم است که بدانید بازدید کنندگان چگونه سایت شما را از طریق گوگل پیدا می‌کنند. در گذشته ، جستجوی ارگانیک بیشتر بازدید کنندگان وب سایت را سوق می‌داد ، کانال‌های غیر ارگانیک مانند جستجوی پرداخت شده و رسانه‌های اجتماعی را از بین می‌برد.

امروزه ، رسانه‌های اجتماعی ، ایمیل و تبلیغات پولی غالباً منجر به ایجاد ترافیک ارگانیک می‌شوند - اما این امر می‌تواند به شدت متفاوت باشد.

برای اینکه بدانید چه تعداد بازدید کننده به سایت شما دسترسی دارند ، به حساب Google Analytics خود وارد شوید و گزارش کانال‌های استفاده را بررسی کنید.

تبدیل‌های ترافیک ارگانیک

علاوه بر تجزیه و تحلیل ترافیک جستجو ، لازم است به کلمات کلیدی که برای سایت شما ترافیک ایجاد می‌کنند توجه داشته باشید. دیدن این مورد دشوارتر از گذشته است ، اما هنوز هم ممکن است.

یکی از راه‌های یافتن این موارد ابزاری ساده به نام SERP Scan است.

SERP Scan کلمات کلیدی را به شما نشان می‌دهد که طی 12 ماه گذشته ترافیک ارگانیک به سایت شما ارسال کرده‌اند. این شامل نمودار عملکرد کلمات کلیدی سئو در صفحه است.

این ابزار دستیابی به داده‌های مورد نیاز شما از Google Analytics و درک تصویر گسترده مربوط به کلمات کلیدی در سایت شما را آسان می‌کند. اما ، شما هنوز هم به موارد بیشتری نیاز دارید.

site3o.com |

رتبه بندی کلمات کلیدی برای کلمات کلیدی معامله‌ای

اشتباه شماره یک در مورد تحقیق کلید واژه عدم صرف زمان کافی برای تمرکز روی کلمات کلیدی معاملاتی است.

به این دلیل که کلمات کلیدی تجاری مواردی هستند که درآمد زایی می‌کنند. برای بهبود رتبه بندی موتور جستجوی خود و کسب درآمد ، باید تفاوت بین کلمات کلیدی تجاری و اطلاعاتی را برای بهبود رتبه بندی گوگل درک کنید.

اگر تمام کلمات کلیدی شما اطلاعاتی باشد ، بازهم ترافیک ارگانیک ایجاد می‌کنید ، اما تبدیل آن بازدید کننده به خریدار یا افرادی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند ممکن است دشوار باشد.

دلیل آن اینست که بازدیدکنندگانی که کلمات کلیدی اطلاعاتی را جستجو می‌کنند مانند:

  نحوه خانگی پاک سازی جوش صورت

  نحوه نصب وردپرس

  کسب درآمد بصورت آنلاین به صورت رایگان

  بارگیری رایگان کتاب

  10 مقاله چرخان مقاله رایگان

اگر آنها حال خرید ندارند ، آنها می‌خواهند شما به زبان آنها صحبت کنید - زبان موتور جستجو به صورت رایگان. اکنون ، این اصطلاحات می‌توانند ترافیک را افزایش دهند و یک کانال فروش جامع باعث تغییر برخی از افراد خواهد شد - اما نه تعداد زیادی.

در مقابل ، افرادی هستند که از کلمات کلیدی معامله‌ای استفاده می‌کنند که قصد کاربر را نشان می‌دهد ، مانند:

بهترین محصولات ضد جوش

10 ارائه دهنده برتر میزبانی وب

  طراحان وب در تهران

این افراد احتمالاً در جستجوی راه حلی هستند که بتوانند خریداری کنند.

اگر در صنعت تجارت الکترونیکی هستید ، امیدوارم از قبل بدانید که کلمات کلیدی معامله گرایانه به خوبی تبدیل می‌شوند.

کلمات کلیدی که کلمات زیر را به عنوان پیشوند (قبل) یا پسوند (بعد) نسبت به بقیه عبارت کلمه کلیدی دارند ، به خوبی انجام می‌شوند:

·       خرید کنید

·       مرور

·       خرید

·       تخفیف

·       کوپن

·       معامله

·       حمل و نقل آسان

·       سفارش

پیش از این ، در مورد کلمات کلیدی که برای شما ترافیک ارگانیک ارسال می‌کنند صحبت کردم. همچنین باید از آنها در توضیحات متا و همچنین سئو در صفحه استفاده شود (بعداً به اطلاعات بیشتر در این مورد میپردازیم)

داشبورد سئو را برای پیگیری این معیارها تنظیم کنید

توصیه می‌کنم داشبورد سئو خود را تنظیم کنید تا بتوانید همه معیارهای مهم را در هر زمان ردیابی کنید.

اگر پول نقدی برای استفاده از ابزارهای سئو دارید ، بدون درنگ به دنبال آن بروید. با این وجود اگر بودجه کمی دارید ، Google Analytics هم می‌تواند به شما خدمات خوبی بدهد.

و یا اگر مایل باشید ما می‌توانیم سئو و رتبه بندی سایتان را بررسی کنیم و در بهینه سازی آن به بهترین شکل به شما کمک کنیم.

site3o.com |

- گام چهارم: اطمینان حاصل کنید که سایت شما با موبایل سازگار است (و برای یک Mobile-First Google آماده است)

بیش از نیمی از کل بازدید وب سایت از طریق یک دستگاه تلفن همراه حاصل می‌شود. این بدان معناست که اگر می‌خواهید رتبه خوبی کسب کنید ، سایت شما باید در تلفن همراه عملکرد خوبی داشته باشد.

در حالی که برخی از تغییرات الگوریتم همچنان نامشخص است ، اما وقتی صحبت از تلفن همراه است ، گوگل چیزی را برای تصورات باقی نمی‌گذارد. در تاریخ 10 ژانویه 2017 ، وبلاگ Google Webmaster چنین نوشت:

از امروز ، صفحاتی که در هنگام انتقال از نتایج جستجوی تلفن همراه به راحتی برای کاربر قابل دسترسی نیستند ، ممکن است در رتبه بالایی قرار نداشته باشند.

سپس در سال 2020 ، گوگل به "اولین نمایه سازی تلفن همراه" منتقل شد ، به این معنی که گوگل به وب سایت‌ها به عنوان یک دستگاه تلفن همراه نگاه می‌کند. اگر پیمایش سایت شما دشوار باشد ، رتبه شما تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

خوشبختانه ، درک جایی که ایستاده اید بسیار آسان است. Google-Mobile Test-Friendly یک روش سریع برای تعیین اینکه سایت شما برای موبایل دوستانه است یا در حال رفتن به Penaltyville است ، ارائه می‌دهد.

فقط URL خود را تایپ کنید و روی "RUN TEST" کلیک کنید.

site3o.com |

نتایج به شما یک پاسخ واضح "بله یا خیر" همراه با لیستی از مشکلات بارگیری صفحه را ارائه می‌دهد. از این طریق می‌توانید برای اطمینان از عملکرد روان سایت موبایل پسند خود ، آن را اصلاح و بهینه سازی کنید.

site3o.com |

شما قادر خواهید بود موارد بارگیری صفحه مانند خطاهای تغییر مسیر و صفحاتی که robots.txt مانع از خزیدن صفحه Googlebot شده است ، نگاه کنید.

کنسول جستجوی گوگل همچنین دارای یک گزارش قابلیت استفاده از تلفن همراه است که لیستی از مشکلات کاربری موبایل سایت شما را به شما ارائه می‌دهد.

نکاتی برای ایجاد سایت موبایل پسند

اگر سایت شما برای موبایل مناسب نیست ، این را به اولویت اول لیست کارهای خود اضافه کنید.

·       می‌توانید از طریق خدماتی مانند Mobify یا Duda Mobile سریعاً راه حل پیدا کنید.

·       اگر وب سایت شما روی یک پلت فرم محبوب CMS مانند وردپرس یا Wix ساخته شده است ، بیشتر مضامین برای موبایل مناسب هستند. برای استفاده از این ویژگی‌ها ممکن است لازم باشد سایت خود را به آخرین نسخه به روز کنید.

·       اطمینان حاصل کنید که CTAها و قسمت‌های فرم از دکمه‌های بزرگ و آسان ضربه زدن استفاده می‌کنند.

·       از پنجره‌های بازشو که بسته شدن آنها غیرممکن است استفاده نکنید. بله ، پنجره‌های بازشو تبدیل را بهبود می‌بخشند ، اما همچنین می‌توانند کاربران را آزار دهند.

site3o.com |

موبایل و سئو محلی: دوستی سئو

ارتباط قوی بین جستجوی تلفن همراه و جستجوی محلی وجود دارد. گوگل با جستجوی فرا محلی ، ارتباط بین مصرف کنندگان و مارک‌های تجاری را هموار و سریع در اسرع وقت انجام می دهد.

به همین دلیل باید مطمئن شوید که نمایه Google My Business به روز و جامع است.

این نمایه‌ها می‌توانند عاملی تعیین کننده برای فردی باشند که در منطقه شما جستجو می‌کند ، بنابراین اگر این کار را نکرده‌اید ، لیست ASAP کسب و کار خود را ادعا کرده و به روز کنید. این مورد همچنین برای سایر سایت‌های فهرست محلی مانند Yelp ، Facebook ، Better Business Bureau و غیره نیز صدق می‌کند.

- گام پنجم: مجازات‌های فعلی گوگل خود را تشخیص داده و رفع کنید

اکنون که رتبه جستجوی خود را درک کرده‌اید و پیگیری برای مهمترین معیارها را تنظیم کرده‌اید ، وقت آن است که سایت خود را با جزئیات بررسی کرده و مجازات‌های فعلی را برطرف کنید.

این یک کار ضروری و اساسی است - هیچ ترویج یا ایجاد لینکی به یک سایت ناسالم شدنی نیست. بنابراین قبل از شروع کار ، می‌خواهم به مواردی از مجازات گوگل بپردازم که ممکن است برای شما اتفاق بیافتد.

ساختار لینک تغییر کرده است

پیوندهای Spammy قبلاً مقدس ترین بازدید از ترافیک وب سایت بودند. این مطالعه موردی Moz نشان می‌دهد که چگونه یک سایت از طرح‌های پیوند زباله برای ایجاد پیوندهای ورودی استفاده کرده است.

site3o.com |

بدترین قسمت این مورد قبلا استفاده می‌شده است. اما آن روزها گذشته است.

پیوندهای نامناسب به سایت شما آسیب می‌رسانند. از آنها استفاده کنید و انتظار می‌رود زودتر از موعد در برابر مجازات گوگل قرار می‌گیرید.

به همین دلیل است که فکر کردن در مورد نحوه ایجاد پیوند به سایت خود ضروری است.

همانطور که مت کاتز گفته است ، "پیوندها نباید فقط طبیعی به نظر برسند ، بلکه باید طبیعی هم باشند."

site3o.com |

امروز هم این احساس درست است.

چگونه ! با شناسایی و حذف پیوندهای ناسالم شروع کنید.

پیوندهای خود را تجزیه و تحلیل کنید

ابتدا پیوندهای ورودی به سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید. چندین ابزار تجزیه و تحلیل لینک وجود دارد که می‌توانید برای انجام این کار استفاده کنید:

·       Majestic

·       Ahrefs

·       Moz Link Explorer

·       SEOprofiler

·       WebMeUp

بگذارید با استفاده از SEOprofiler شما را از طریق تجزیه و تحلیل پیوند راهنمایی کنم.

برای یک حساب رایگان ثبت نام کنید و به Link Profiler. Backlinks بروید. بیایید از problogger.net استفاده کنیم:

site3o.com |

نتایج مهمترین عناصری را که باید هنگام تجزیه و تحلیل بک لینک‌ها جستجو کنید ، نشان می‌دهد:

·       پیوندهای فعال منحصر به فرد : این تعداد پیوندهایی را نشان می‌دهد که به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر رتبه بندی گوگل شما تأثیر می‌گذارند. "منحصر به فرد" به این معنی است که پیوندها از آدرس‌های IP مختلفی هستند. این یکی از راه‌های شناسایی پیوند طبیعی است. این پیوندها در 90 روز گذشته توسط گوگل نمایه سازی می‌شوند.

·       پیوندهای Nofollow :  Problogger  ۱۰.۲درصد پیوندهای nofollow دارد که برابر با 1522 لینک برگشت از کل 14،922 است. گوگل در سال 2005 برچسب rel = “nofollow” را برای جلوگیری از دستکاری مصنوعی رتبه بندی نظرات وبلاگ ناخواسته معرفی کرد. پس از به روزرسانی Google Penguin ، ایجاد تنوع در نمایه پیوند ضروری است. و همانطور که مت کاتز اشاره کرد ، شما به ترکیبی از پیوندهای dofollow (پیوندهایی که ارزش رتبه بندی را به موتورهای جستجو منتقل می کنند) و پیوندهای nofollow (پیوندهایی که ارزش رتبه بندی ندارند) نیاز دارید.

·       صنعت : اگر محتوای Problogger را بخوانید ، ممکن است فکر کنید که صنعت آن "بلاگ نویسی" یا "بازاریابی اینترنتی" است. اما ، وقتی به این تحلیل نگاه می‌کنید ، معلوم می‌شود که "رسانه" است. دانستن صنعت خود می‌تواند به شما کمک کند پیوندهای مربوطه را که باعث بهبود مشخصات بک لینک شما در الگوریتم جستجو مورد استفاده موتور جستجو می‌شود ، شناسایی کنید.

·       امتیاز نفوذ پیوند: این مورد نشان می‌دهد که چگونه پیوندهای وب سایت بر رتبه بندی موتور جستجو در صفحات پیوندی تأثیر می‌گذارد. هرچه امتیاز بالاتر باشد بهتر است. به عنوان یک سایت بسیار محبوب و تأثیرگذار ، امتیاز پروبلاگر 99 درصد عالی است! سایت خود را بررسی کنید و ببینید نمره شما چقدر است.

·       Anchor Text : روی لینک موجود در منوی سمت چپ کلیک کنید تا به داده‌های مربوط به anchor text (anchor text متنی که پیوند شما می‌شود و به صفحه شما اشاره دارد) که به سایت شما لینک می‌شود دسترسی پیدا کنید. برای جلوگیری از دستکاری مالکان سایت در نتایج جستجو با متن لنگر مطابقت دقیق ، به روزرسانی Google Penguin ارائه شد. اگر می‌خواهید زیر رادار مجازات الگوریتم جستجو بمانید ، متن لنگر خود را متنوع کنید.

site3o.com |

همچنین مهم است که بدانید کدام پیوندها برای سایت شما مضر هستند تا بتوانید آنها را حذف کنید. پیوندهای مضر شامل موارد زیر است:

·       از وب سایت های PR-n / a یا PR0 به‌وجود آمده‌اند

·       بیشتر پیوندهای sitewide  هستند

·       از ارجاع نام دامنه‌ها با ترافیک کم هستند

·       از سایتهایی با همان آدرس کلاس IP بیایند

·       از صفحات وب با پیوندهای خارجی زیاد بیایند

ابزارهای رایگان بسیاری برای کمک به شما در شناسایی پیوندهای ناسالم وجود دارد. دو مورد از آنها شامل Monitor Backlinks و Linkquidator است.

Moz یک آموزش دقیق دارد که در آن پیوندها می‌توانند به سایت شما آسیب برسانند و در مورد آن چه باید کرد.

به یاد داشته باشید که لیست پیوندهای ناسالم را پس از یافتن ، صادر کنید. به این ترتیب می‌توانید بعداً به آنها مراجعه کنید.

برای جلوگیری از مجازات گوگل ، نمایه پیوند خود را تمیز کنید

این مرحله بعدی برای پاکسازی نمایه پیوند شماست و برای انجام آن دو روش وجود دارد.

1- درخواست حذف دستی لینک: به وب سایتی که پیوندهای ناسالم / غیر طبیعی از آن می‌آیند مراجعه کنید و با مالک سایت تماس بگیرید. از مالک سایت بخواهید پیوند شما را حذف کند (گزینه بهتر) یا یک برچسب nofollow به آن اضافه کند.

اگر در گذشته ساخت پیوند را به خارج از سازمان خود سپرده‌اید ، می‌توانید با شخصی که پیوندها را برای شما قرار داده تماس بگیرید و از آن شخص بخواهید پیوندها را حذف کند.

2- از Google Disavow Links Tool استفاده کنید: اگر در حذف پیوندهای ناسالم موفق نیستید ، تنها گزینه شما استفاده از ابزار پیوندهای disavow خود Google است.

در حالی که حذف دستی پیوند بهترین است ، این گزینه دوم است.

ابزار disavow بخشی از Google Search Console است. پس از باز کردن Search Console ، لیستی از همه سایت‌های خود را مشاهده خواهید کرد.

به سایتی بروید که می‌خواهید پیوندهای آن را لغو کنید. این چیزی است که خواهید دید:

site3o.com |

هنگامی که پیوندهای غیرطبیعی را بررسی می‌کنید ، این امکان را دارید که پیوندهایی را که پیدا می‌کنید صادر کنید. اگر این کار را انجام داده‌اید ، پرونده را بارگذاری کرده و روی "انجام شده" کلیک کنید.

مانند شما ، گوگل در واقع نمی‌تواند پیوندها را حذف کند زیرا آنها به سایت‌های مراجعه کننده دسترسی ندارند.

با این حال ، انجام این کار به گوگل اجازه می‌دهد تا انتقال پیوند (مقدار) پیوند را از آن پیوندها به محتوای صفحه شما متوقف کند.

3- متنوع کردن توزیع متن لنگر: متن لنگر می‌تواند نقشی اساسی در بهبود یا از بین بردن کامل رتبه بندی جستجوی شما داشته باشد. همانطور که قبلاً اشاره کردم ، اگر می‌خواهید یک نمایه لینک طبیعی داشته باشید ، باید متن لنگر را متنوع کنید.

هنگام توزیع متن لنگر خود ، به ذکر این موارد فکر کنید:

·       مطابقت دقیق: آیا متن لنگر دقیقاً با کلمه کلیدی مورد نظر شما مطابقت دارد؟ به عنوان مثال، خدمات سئو

·       عبارت: آیا متن لنگر شما عبارت کلیدی را در خود دارد؟ به عنوان مثال، چگونه یک وب سایت طراحی کنیم

·       URL: این پیوند مستقیم با URL کامل شما است ، به عنوان مثال. http://site3o.com

·       نام تجاری: این جایی است که شما از نام تجاری خود به عنوان متن لنگر استفاده می‌کنید ، بنابراین آن را طبیعی می کنید ، به عنوان مثال Apple AirPods.

·       کلمه کلیدی مارک دار: این جایی است که شما متن لنگر خود را با کلمه کلیدی مورد نظر برای سایت خود ترکیب می‌کنید ، به عنوان مثال. شروع با بازاریابی محتوا

بیایید فرض کنیم محتوای صفحه شما لوازم ورزشی می‌فروشد. اگر نام دامنه شما sportneeds.com است ، چگونه متن لنگر خود را توزیع می‌کنید؟

اگر می‌خواهید سه بار از یک سایت خاص پیوند بگیرید ، استفاده از این نمایه پیوند ایده آل است:

·       متن لنگر 1: سایت sportneeds.com - صفحه هدف: صفحه اصلی

·       متن لنگر 2: بررسی لوازم ورزشی به صورت آنلاین - صفحه هدف: صفحه‌ای که در آن مورد را مرور کرده‌اید

·       متن لنگر 3: بررسیهای sportneeds.com - صفحه هدف: فروشگاه شما

4- از بهینه سازی بیش از حد خودداری کنید: وقتی از متن لنگر استفاده بیش از حد می‌کنید ، می‌تواند منجر به بهینه سازی بیش از حد و مجازات شما شود. جف کنیون مقدار درصد استفاده را اینگونه پیشنهاد می‌کند:

site3o.com |

برای جلوگیری از بهینه سازی بیش از حد متن لنگر ، این دو راهنما را دنبال کنید:

1.    از نوشتن لنگر اضافی با کلمات کلیدی پرهیز کنید: اگر می‌خواهید به صفحه‌های داخلی خود در یک موضوع پیوند دهید ، مانند "استراتژی‌های ایجاد پیوند" ، از همان عبارت کلمه کلیدی به عنوان متن لنگر خود استفاده نکنید. در عوض ، از چیزی مانند "درباره پیوند سازی بیشتر بدانید" یا ترکیبی از یک کلمه عمومی به همراه کلمه کلیدی دقیق استفاده کنید. تنوع مهم است.

2.    از پیوندهای نامربوط اجتناب کنید: لینک دادن به سایت آموزش آشپزی خود با استفاده از "بهترین مربی شنا" به عنوان لنگر چه فایده‌ای دارد؟ منطقی نیست که رتبه بندی گوگل را بهبود ببخشید و در واقع می‌تواند منجر به مجازات گوگل شود.

- گام ششم: رتبه بندی گوگل را با تحقیق در مورد کلید واژه بهبود ببخشید

هنگامی که از پیوندهای غیر طبیعی خلاص شدید ، وقت آن است که بهینه سازی سئو را به روش صحیح بهبود بخشید.

یکی از عناصر اساسی یک استراتژی بازاریابی داخلی ، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است. بدون درک نحوه کار شما خیلی موفق نخواهید شد.

بیاموزید چگونه مخاطبان سایت شما را پیدا می‌کنند

برای تأثیرگذاری ، باید کلمات کلیدی را که مخاطب هدف شما برای یافتن سایت شما استفاده می‌کنند ، مشخص کنید.

به حساب گوگل خود وارد شوید و تب Google Keyword Plannerرا  مشاهده کنید.

در داشبورد ، بر روی “search for new keyword and ad group ideas” کلیک کنید.

حالا کلید واژه اصلی خود را وارد کنید.

پس از کلیک بر روی برگه “keywords” ، جدول کلمات کلیدی و میزان جستجوی مربوط به آن‌ها را در ماه نشان می‌دهد.

وقتی در جستجوی کلمات کلیدی هستید ، باید مخاطب شناس باشید یعنی اطلاعاتی را که مخاطبان می‌خواهند بدانند بشناسید و هچنین بدانید که چطور می‌خواهید اطلاعات را به آنها برسانید.

به عنوان مثال ، وقتی شخصی “آموزش Figma برای مبتدیان” را جستجو می‌کند ، می‌دانید که جستجوگر تازه کار است که ممکن است راه حل‌های گسترده‌ای را جستجو کرده باشد و محتوایی را بخواهد که به موضوع تازه کار بودنش کمک کند.

این عمل می‌تواند شما را برای نوشتن عناوین و مطالبی که در نتایج جستجوی گوگل رتبه خوبی دارند ، راهنمایی کند.

تشخیص شخصیت‌های خریدار و چرخه عمر مشتری از مخاطبان مورد نظر شما مفید است ، تا بتوانید درک کنید که چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در آنها می‌شود. بعد از آن ، محتوای صفحه مربوطه را ارائه دهید که به شما در افزایش رتبه گوگل تان کمک می‌کند.

وب سایت الکسا می‌تواند به شما کمک کند تا آمار جمعیتی مخاطبان را ببینید و بشناسید ، مانند مثال زیر برای Upworthy.com.

site3o.com |

راهنمای رتبه بندی

به یاد دارید وقتی کلمات کلیدی تجاری و اطلاعاتی را بیان کردیم؟

وقتی در مورد کلمات کلیدی تحقیق انجام می‌دهید ، می‌توانید به راحتی تشخیص دهید که کاربران صرفا به دنبال اطلاعات هستند یا مایل به خرید هستند.

جاسوسی از رقبا

اگر رقبای شما در نتایج جستجوی گوگل از شما رتبه بالاتری دارند ، وقت آن است که از آنها جاسوسی کنید.

اگر گوگل به آنها علاقه دارد ، می‌توانید استراتژی‌های آنها را یاد بگیرید و استفاده کنید.

می‌خواهم برای این کار از Google Keyword Planner استفاده کنم زیرا تخمین دقیقی از اهداف کلمات کلیدی رقبا را به ما نشان می‌دهد.

بیایید فرض کنیم شما در ساب نیچ (درباره نیچ مفصل توضیح خواهیم داد) “survival knife” قرار دارید. یکی از وبلاگ‌های معتبر که می‌توانید از آن جاسوسی کنید ، survivallife.com  است.

در صفحه اصلی ، به جای وارد کردن یک کلمه کلیدی هدف ، به سادگی URL رقیب خود را در کادر صفحه فرود تایپ کنید ، سپس به پایین بروید و روی دریافت ایده (get ideas) کلیک کنید. بعد ، روی برگه ایده‌های کلمه کلیدی (keyword ideas) کلیک کنید.

site3o.com |

site3o.com |

این برای هر جایگاه کاربرد دارد و می‌تواند به شما در کشف کلمات کلیدی پنهان کمک کند که در نهایت به بهبود رتبه سایت شما کمک می‌کند.

کلمات کلیدی رتبه پایین تر را تقویت کنید

اگر صفحه وب سایت خود را در صفحه دوم گوگل پیدا کردید ، چگونه می‌توانید رتبه آن را به صفحه اول گوگل ارتقا دهید؟

بله شما می‌توانید از روش آسمان خراش skyscraper استفاده کنید که توسط برایان دین از Backlinko رایج شده است.

پست یا مقاله‌ای را در حال حاضر رتبه بندی کنید ، آن را بهبود بخشید و در همه جا تبلیغ کنید. این کار منجر به افزایش 457٪ ترافیک ارگانیک می‌شود.

اگر می‌خواهید این کار را برای موضوع خود انجام دهید (برای مثال “راهنمای رتبه بندی گوگل بدون مجازات شدن”) ، این راهنمای ساده را دنبال کنید:

 به طور گسترده در مورد موضوع تحقیق کنید. مطالعات تحقیقاتی و کاربردی.

 با استفاده از استراتژی‌هایی که در این پست با شما به اشتراک گذاشتیم ، کلمات کلیدی را برای هدف گذاری مشخص کنید.

 یک پست عمیق‌تر بنویسید (عمیق‌تر به معنی طولانی‌تر ، دقیق‌تر و پر بازده‌تر است).

 به وبلاگ‌های دارای اعتبار لینک بدهید و سعی کنید از آنها لینک بگیرید.

نوشتن یک تیتر قدرتمند و قابل کلیک نیز ضروری است.

به عنوان مثال ، اگر عنوان اول شما این است:

- راهنمای رتبه بندی گوگل -

شما می‌توانید آن را مانند این بهبود ببخشید:

راهنمای کامل رتبه بندی گوگل بدون مجازات شدن تضمینی

راهنمای مفهومی در مورد نحوه رتبه بندی اصپلی گوگل بدون مجازات شدن

چند راه مؤثر رتبه بندی گوگل که وب سایت شما را به صدر لیست منتقل کند

با صاحبان وبلاگ‌هایی که در پست خود به آنها اشاره کرده‌اید تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آن را بررسی کنند.

امیدوارم حداقل تعداد انگشت شماری از سایت‌های معتبر به شما بک لینک بدهند.

با انجام این کار ، محتوای صفحه شما در رتبه بندی گوگل بهبود می‌یابد.

برای بهبود محتوا از تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی استفاده کنید

بیایید مستقیماً یک چیز را بدست آوریم.

نسبت بهتری برای قرار دادن کلمات کلیدی در مقاله وجود ندارد.

با این وجود ، دانستن کلمات کلیدی مناسب برای هدفگذاری از اهمیت بالایی برخوردار است. این اساس تجزیه و تحلیل کلمه کلیدی است.

Wordstream  آنالیز کلمات کلیدی را به این شرح تعریف می‌کند:

نقطه شروع و سنگ بنای کمپین‌های بازاریابی جستجو. با درک اینکه بازدید کنندگان شما چه چیزی از وب سایت شما را در موتورهای جستجو سؤال می‌کنند ، بازاریابان می‌توانند لندینگ پیج خود را برای افزایش نرخ تبدیل (conversion rates)  بهتر تنظیم کنند.

در حال حاضر ، شما می‌دانید که چگونه می‌توانید کلمات کلیدی را به دست آورد ، این آسان‌ترین قسمت است مشکل این است که چگونه با دانستن کلمات کلیدی ترافیک ارگانیک را به سایت خود بیاوریم؟

پیش از این ، شما با روند تولید بهترین کلمات کلیدی با استفاده از SERP Scan آشنا شده‌اید. حال ، ما در حال جستجو در نتایجی هستیم تا کلمات کلیدی واقعی را که افراد قبل از نمایش صفحه وب شما در گوگل تایپ می‌کنند ، پیدا کنیم.

شما می‌توانید از این‌ها برای نوشتن محتوای سئو در صفحه استفاده کنید که با هدف کاربر مطابقت دارد (این را به خاطر بسپارید که این کار باعث بهبود رتبه صفحات وب شما در گوگل می شود).

site3o.com |

چگونه باید کلمات کلیدی مورد نظر خود را در محتوا قرار دهید؟

فرض کنید می‌خواهید یک بررسی جامع درباره “بهترین لپتاپ گیمینگ” بنویسید. در اینجا عناوینی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید:

-        10 لپتاپ برتر برای گیمینگ

-        راهنمای خریداران بهترین لپتاپ‌های گیمینگ

-        بهترین لپتاپ برای استفاده گیمینگ  - راهنمای نهایی

برای شروع معرفی خود ، می‌توانید از این طریق شروع کنید

چندین لپتاپ گیمینگ با برندهای مختلف در بازار وجود دارد. اما انتخاب صحیح برای شما دشوارترین تصمیم است. اگر این راهنما را از ابتدا تا انتها می‌خوانید ، بهترین بپتاپ گیمینگ را با قیمت مناسب و امکانات مورد نظر می‌شناسید.

یا می‌توانید با پرسیدن یک سؤال ، مقدمه خود را شروع کنید:

آیا می‌خواهید بهترین لپتاپ گیمینگ را پیدا کنید؟ این صفحه فقط درباره لپتاپ‌ها به شما نمی‌گوید بلکه نحوه استفاده از آنها برای بهبود بازی یا کارهای حرفه‌ای شما را نشان می‌دهد و نکات عملی در مورد گرفتن تخفیف بزرگ برای خرید شما ارائه می‌دهد.

آیا می‌بینید که چگونه کلمه کلیدی مورد نظر را در پاراگراف اول قرار داده‌ام ، بدون اینکه به نظر برسد اسپم باشد؟

همانطور که قبلاً گفتم ، یک کلمه کلیدی خاص را به روشی طبیعی هدف قرار دهید – فقط سعی نکنید آن را طبیعی جلوه دهید.

- گام هفتم: افزایش رتبه بندی گوگل با سئو داخلی

حال که می‌دانید برای به حداکثر رساندن عملکردتان ، کدام کلمات کلیدی را می‌خواهید هدف قرار دهید - و باید آنها را هدف قرار دهید - ، برای ایجاد تغییرات معنادار در صفحه سئو مجهز شده‌اید.

Backlinko دارای یک راهنمای عالی است که فاکتورهای سئو در صفحه را تجزیه می‌کند و باعث می‌شود امتیازات خوبی را در گوگل و بازدیدکنندگان کسب کنید.

بیایید چند ملاحظه اصلی را برطرف کنیم.

برچسب‌های عنوان را بهینه کنید

برچسب‌های عنوان هنوز قسمت مهمی در تعیین عملکرد سایت شما هستند.

اطمینان حاصل کنید که هر برچسب عنوان توصیفی ، منحصر به فرد و متناسب با کلمات کلیدی مورد نظر شما باشد.

از استفاده مکرر کلمات کلیدی و برچسب‌های عنوان خودداری کنید. به این ترتیب ، در حالی که از سوءاستفاده از تلاش‌های خود جلوگیری می‌کنید ، فرصت‌های خود را متنوع خواهید کرد.

بگویید که شما یک شرکت تجارت الکترونیک هستید. فرمول خوبی برای صفحات محصول شما می‌تواند اینگونه باشد :

[نام محصول] - [رده محصول] | [نام تجاری]

در این قسمت چند نکته دیگر برای بهینه سازی برچسب عنوان بیان می‌کنم:

·       برای به حداکثر رساندن املاک و مستغلات خود از لوله (|) و خط تیره (-) بین اصطلاحات استفاده کنید.

·       از همه عناوین CAPS شده خودداری کنید. آنها فقط متنفرکننده می‌شوند

·       هرگز برچسب‌های عنوان پیش فرض مانند "صفحه محصول" یا "صفحه اصلی" را نگه ندارید. آنها باعث می‌شوند گوگل تصور کند شما دارای محتوای تکراری هستید و همچنین برای کاربرانی که به دنبال اطلاعات خاص هستند بسیار قانع کننده نیستند.

·       مهمترین و بی نظیرترین کلمات کلیدی را در اولویت خود قرار دهید.

·       بیش از حد از کلمات کلیدی خود استفاده نکنید. گوگل به طور فزاینده‌ای رشته‌های مرتبط ، متنی و طبیعی را نسبت به عبارات مکانیکی یا کلمات کلیدی اجباری ارزیابی می‌کند.

·       بازدیدکنندگان بالقوه خود را قبل از گوگل قرار دهید – برچسب‌های عنوان می‌توانند باعث ایجاد ترافیک و تبدیل به سایت شوند.

بخاطر داشته باشید که گوگل تقریباً 60 حرف در SERP نشان می‌دهد ، اما اگر عنوان طولانی‌تری با محتوای صفحه متناسب است ، آن را قطع نمی‌کند. عنوان قطعه جستجو که گوگل نمایش می‌دهد می‌تواند بر اساس پرسش جستجو پویا باشد.

بنابراین در نهایت ، ممکن است با توصیف بیشتر به نفع خود عمل کنید.

بعلاوه ، عناوین قطعه دسک تاپ با عرض پیکسل محدود می‌شوند ، در حالی که عناوین نمایشگر تلفن همراه معمولاً طولانی‌تر هستند.

در اینجا مثالی از Hobo Web را مشاهده کنید:

site3o.com |

در تصویر بالا ، گوگل از همان ابتدا بیشترین کاراکتر ممکن را نشان می‌دهد. اما در تصویر زیر ، گوگل وسط عنوان را کوتاه می‌کند تا در پایان اصطلاح "Hobo" را نشان دهد تا با درخواست کاربر ارتباط برقرار کند.

site3o.com |

در حالی که توضیحات متا تأثیر ناچیزی (در صورت وجود) در رتبه بندی شما دارند ، اما این اهداف مهم کمک به تعیین قطعه جستجو و اضافه کردن یک عامل اضافی خاص هستند. این به نوبه خود می‌تواند بر میزان کلیک (CTR) شما از SERP تأثیر بگذارد.

از مارک Schema (با نامگذاری داده‌های ساختاریافته) استفاده کنید

نشانه گذاری طرح را می‌توان به عنوان "برچسب" اضافی روی اطلاعات در نظر گرفت که محتوای شما به گوگل می‌گوید. به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم نام من در یک مقاله ظاهر می‌شود ، بنابراین گوگل نام من را در یک ورودی SERP نمایش می‌دهد.

اما اگر از طرح واره مناسب در مورد نام خود در HTML مقاله استفاده کنم ، می‌توانم به گوگل نشان دهم که من نویسنده مقاله هستم ، نه فقط اصطلاح دیگری در دریای کلمات غیرقابل تشخیص.

site3o.com |

نشانه گذاری طرح واره نه تنها به گوگل در درک وب سایت شما کمک می‌کند ، بلکه در جذب ترافیک به وب سایت شما نیز تفاوت چشمگیری ایجاد می‌کند.

طرح واره به کاربران کمک می‌کند تا اطلاعات مرتبط تری را به روشی منظم و زیباشناختی سازماندهی کنند.

بعلاوه ، قطعه‌های ویژه بیشتر در SERPهای موبایل ارائه می‌شوند ، که راجب بهش صحبت کردیم که  بیشتر از جستجوهای دسک تاپ در ایالات متحده است.

Google's Structured Data Markup Helper ابزاری عالی برای پیاده سازی نشانه گذاری طرح در سایت شما است.

می‌توانید از برچسب‌های طرح واره برای شناسایی انواع مختلف اطلاعات SERP استفاده کنید ، از جمله:

·       مقالات

·       نقد و بررسی کتاب

·       مناسبت‌ها

·       کسب و کارهای محلی

·       فیلم‌ها

·       محصولات

·       رستوران‌ها

·       دستور پخت

·       برنامه‌های نرم افزاری

·       قسمت‌های تلویزیونی

·       قسمت‌های تلویزیونی با رتبه بندی

برای بهبود رتبه بندی گوگل یک نقشه سایت ایجاد کنید

یک نقشه سایت به موتورهای جستجو درباره سازماندهی محتوای سایت شما سخن می‌گوید.

به این ترتیب ، هنگامی که Googlebot پرونده را می‌خواند ، می‌تواند با هوشمندی بیشتری محتوای شما را بخزد. این عامل کمک می‌کند تا برای رتبه بندی در SERPها به راحتی در دسترس باشد.

نقشه‌های سایت همچنین فراداده‌های ارزشمندی راجع به صفحات سایت شما ارائه می‌دهند ، مانند آخرین صفحه به روزرسانی ، تعداد دفعات ایجاد تغییرات و ارتباط صفحه با سایر صفحات سایت شما.

شما می‌توانید از XML-sitemaps.com ، یک تولید کننده نقشه سایت ساده استفاده کنید. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید ، چندین افزونه تولید کننده نقشه سایت نیز وجود دارد.

پس از داشتن نقشه سایت ، فایل نقشه سایت خود را بارگیری کنید ، آن را در پوشه ریشه دامنه وب سایت خود قرار دهید و URL نقشه سایت را به حساب Google Webmaster خود اضافه کنید.

اکنون که به برخی از فاکتورهای اصلی سئو در صفحه پرداختیم ، وقت آن است که بحث کنیم که چگونه مارک تجاری خود را از محتوای خوب به عالی با محتوای منحصر به فرد ، استراتژیک و هدفمند متمایز کنید.

- گام هشتم: از کلمات کلیدی برای ایجاد محتوای بهتر استفاده کنید

اگرچه قبلاً کمی در مورد تحقیق و جایگزینی کلمات کلیدی سخن گفتیم ، اما در این بخش ، ما بیشتر به استفاده از آن کلمات کلیدی که تحقیق کرده‌اید ، خواهیم پرداخت.

متأسفانه ، بسیاری از مردم تحقیق و جایگذاری کلمات کلیدی هدف را اشتباه می‌فهمند.

حتی قبل از اینکه گوگل اولین به روزرسانی Google Panda خود را انجام دهد ، بهترین بازاریاب‌های جستجو می‌دانستند که محتوای با کیفیت ، ارزشمند و مفید باید گروه خاصی از افراد را هدف قرار دهد.

برای کلمات کلیدی اطلاعاتی بهینه شوید و با نوشتن محتوای مفصل و جامع ضمن تکمیل توضیحات متای توصیفی و برچسب‌های عنوان ، رتبه بندی جستجوی خود را بهبود ببخشید.

این فرآیند طرفداران پرشور را به خود جلب می‌کند ، محتوای شما را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارد و به طور طبیعی پیوندهای مرتبط و با اقتدار بالا را به دست می‌آورد.

اگر می‌خواهید مطالب مفصل و جامع بنویسید ، راهنمای زیر را دنبال کنید:

از مقالات مبتنی بر داده استفاده کنید

طبق ConversionXL ، رویکرد داده محور می‌تواند میزان بازدید شما را افزایش دهد.

با داده‌های دقیق از حقایق پشتیبان تهیه کنید تا افراد محتوای شما را معتبر ببینند و آن را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند و باعث افزایش دامنه آلی شما شوند. این پست در مورد نحوه ایجاد و تبلیغ اینفوگرافیک نمونه‌ای از محتوای داده محور است.

شما حتی می‌توانید محتوا را با هدف خرد کنید. به عنوان مثال ، اگر یک وبلاگ نویس با بازاریابی تخصصی تجربه کند ، آن را یک گام جلوتر ببرید و بازاریابی تخصصی را با نام دامنه قدیمی امتحان کنید ، سپس آن را بنویسید.

از قصه گویی و داستان محور بودن استفاده کنید

داستان‌ها می‌توانند مخاطبان شما را مجذوب خود کنند ، احساسات را برانگیخته و نرخ تبدیل شما را بهبود ببخشند.

در اینجا نحوه بازگو کردن داستانی است که مخاطبان شما را مجذوب خود می‌کند:

-        با مقوله‌ای منحصر به فرد شروع کنید: داستان خود را با یک پیام منحصر به فرد شروع کنید که مورد توجه مخاطبان شما باشد. در حالت ایده آل ، این باید با سوالات مخاطب یا نقاط درد ارتباط برقرار کند.

-        تجربیات خود را القاء کنید: به آن داستانی با یک دلیل خوب می‌گویند. از تجربیات خود (چه خوب و چه بد) به عنوان بخشی از پیام استفاده کنید. هیچ تقلبی مجاز نیست!

-        افزودن یک تماس برای اقدام (CTA): هر داستان باید یک پایان داشته باشد. هنگامی که توجه خوانندگان خود را جلب کردید ، آنها انتظار دارند که راه حل را به اشتراک بگذارید. از این گذشته ، قرار است داستان شما مشکلی را حل کند ، نه آن را پرورش دهد.

با استفاده از یک پیوند یا دکمه دعوت به عمل ، افراد را به سمت قیف خود سوق داده و آنها را به مشتری تبدیل کنید. MatchOffice با تغییر کپی CTA ، نرخ تبدیل خود را 14.79 درصد افزایش داد.

site3o.com |

Unbounce چند نمونه دیگر از دکمه‌های قابل اجرا CTA برای جایگزینی دکمه‌های عمومی شما ارائه می‌دهد:

site3o.com |

عناوین قابل اشتراک بنویسید

گوگل تغییرات زیادی در رتبه بندی جستجو ایجاد کرده است ، اما یک عنصر مهم باقی می‌ماند: عنوان.

اگر برای پست خود یک عنوان مشترک به اشتراک بگذارید ، هیچ چیز نمی‌تواند جلوی کلیک ، خواندن و اشتراک گذاری طرفداران واقعی را بگیرد.

Peep Laja از ConversionXL با تغییر کلمه "امروز" به "اکنون" در یک عنوان ، نرخ تبدیل خود را افزایش داد. همچنین به او کمک کرد تا فروش خود را 332 درصد افزایش دهد.

تیترها واقعاً کلیک ها را برنده می‌شوند.

حتی اگر صفحه وب شما برای محتوای صفحه در رتبه 1 گوگل قرار داشته باشد ، به این معنی نیست که بیشترین کلیک را خواهید داشت.

سئو در صفحه شما را درگیر می‌کند اما عنوان می‌تواند برداشت‌ها را به کلیک تبدیل کند.

بیایید اصطلاح نحوه برون سپاری را جستجو کنیم. توجه داشته باشید که بیشترین کلیک برای عناوین در موقعیت شماره 2 است.

site3o.com |

نمونه کامل وب سایتی که از عناوین قابل اشتراک برای افزایش نرخ تبدیل استفاده می‌کند شایسته بودن است.

طبق تحقیقی در Buzzsumo برای تجزیه و تحلیل عناوین Upworthy (شایسته) . تعداد شگفت انگیزی را که مقاله اول جمع آوری کرده است بررسی کنید.

site3o.com |

اگر می‌خواستیم تیتر بهتری برای محتوای خودمان تهیه کنیم ، آنچه در اینجا انجام می‌دهیم این است:

افزودن اعداد: پست Upworthy بیش از 1.6 میلیون بار در فیس بوک به اشتراک گذاشته شد زیرا تعداد مشخصی دارد. اگر عنوان این عنوان بود: "آمریکایی‌ها در مورد این واقعیت تحریک کننده ذهن کاملاً اشتباه می‌کنند" ، من مطمئن هستم که تعداد کل اشتراکات شبکه‌های اجتماعی کمتر خواهد بود.

اینجا مثال‌های بیشتری است. وقتی این پست را آماده کردم ، این عناوین در 10 صفحه برتر گوگل برای کلمات کلیدی مربوط به خود قرار گرفتند. اما ، یک تنظیم ساده منجر به افزایش نرخ کلیک می‌شود.

عنوان اصلی:

·       اصول سئو برای بهینه سازی سایت شما

بیایید چند عدد اضافه کنیم:

·       6 نکته اساسی در جستجوگرها برای بهینه سازی سایت شما

·       12 اصول SEO شما برای بهینه سازی سایت خود نیاز دارید

عنوان اصلی:

1.    نکات نوشتاری مستقل برای مادران خانه نشین

2.    مشاغل نوشتن مستقل برای کسب درآمد

بیایید چند عدد به آن بیفزاییم :

·       5 نکته نوشتن مستقل برای کمک به خانه ماندن مادران

·       10 شغل آزاد نوشتن که می‌توانید از این طریق درآمد کسب کنید

فراخوانی کنجکاوی: کنجکاوی باعث می‌شود افراد روی عنوان شما کلیک کنند ، اما این کار را با احتیاط انجام دهید و مطمئن شوید که وعده عنوان خود را با محتوای با کیفیت تحقق می‌بخشید.

به عنوان مثال ، اگر عنوان شما:

< 7 راز برتر رسیدن به بدن ایده‌آل که نمی‌دانستید >

سپس مطمئن شوید که ۷ راز را فاش کرده‌اید ، و در حالت ایده آل ، آنچه را که فاش می‌کنید باید جدید یا منحصر به فرد باشد.

یک تجربه چندرسانه‌ای ایجاد کنید

در حالی که وبلاگ نویسی منظم مهم است ، در آنجا اقامت نکنید.

برای یادگیری سوالاتی که بازدیدکنندگان شما را به سایت شما می‌آورد ، از کلمات کلیدی خود استفاده کنید. سپس برای پاسخ به این سوالات از انواع متنوعی از محتوا استفاده کنید ، مانند:

·       فیلم‌ها

·       راهنماها

·       کتاب‌های الکترونیکی

·       اینفوگرافیک‌ها

·       وبینارها

·       دموها

·       چک لیست‌ها

·       سری‌های ایمیل

·       GIFهای متحرک

·       کمیک

·       پادکست‌ها

برای یک لیست جامع ، به 20 نوع محتوای تولید بالا رده HubSpot و همچنین 14 نوع محتوای آزمایشی که باید امتحان کنید ، مراجعه کنید.

site3o.com |

لغو محتوای تکراری

از ابزارهایی مانند Copyscape ، SiteLiner و Screaming Frog استفاده کنید تا مطمئن شوید خودتان را تکرار نمی‌کنید.

در حالی که محتوای تکراری گاه به گاه رتبه شما را از بین نمی‌برد ، با نشان دادن هر محتوای اصلی ، مرتبط و مفید به گوگل لطف خواهید کرد.

هنگامی که محتوای سئو در صفحه داشته باشید که شامل کلمات کلیدی اطلاعاتی و معاملاتی است و داستانی را برای مخاطبان شما جذاب می‌کند ، وقت آن است که پیوندها را به روش صحیح برای بهبود رتبه بندی گوگل ایجاد کنید.

- گام نهم (و آخرین گام): پیوندها را به روش درست بسازید

پیش از این ، به شما نشان دادم که چگونه با استفاده از SEOprofiler پیوندهای سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید.

این دقیقاً همان چیزی است که شما برای ساختن پیوندها به روش صحیح و بهبود رتبه بندی گوگل نیاز دارید.

در اینجا برخی از راه های انجام این کار و انواع پیوندهایی که شما نیاز دارید آورده شده است.

پیوند متن لنگر (پیوندهای درون متنی):

پیوندهای متنی لنگر پیوندهای ساده‌ای هستند که در داخل محتوا ظاهر می‌شوند. به مثال زیر مراجعه کنید ...

site3o.com |

متوجه شده‌ام که قرار دادن "بیش از حد" پیوندهای متن لنگر ، می‌تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد.

استراتژی پیوند متن لنگر بیشتر زمانی استفاده می‌شود که می‌خواهید برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی کنید.

شما می‌توانید از کلمه کلیدی مورد نظر خود به عنوان لنگر متن استفاده کنید ، اما برای اینکه در امنیت باشید و از مجازات‌های الگوریتم جستجو جلوگیری کنید ، آن را با کلمات کلیدی عمومی مخلوط کنید.

به عنوان مثال ، اگر کلمه کلیدی اصلی شما بررسی دوربین دیجیتال است ، هنگام ایجاد پیوندهای خود از سایت دیگری ، به صورت طبیعی پیوند دهید: بهترین بررسی‌های دوربین دیجیتال ، مارک‌های برتر دوربین دیجیتال و غیره را پیدا کنید.

یک ترکیب خوب سئو هوشمند در صفحه است.

پیوندهای داخلی:

پیوندهای خارجی (یعنی پیوندهای سایت‌های دیگر به سایت شما) مهم هستند ، اما پیوندهای داخلی نیز مهم هستند. اطمینان حاصل کنید که وقتی منطقی است به صفحه‌های مهم داخلی پیوند دهید.

پیوندهای تحریریه:

ایجاد محتوای مفید و به اشتراک گذاری آن از طریق رسانه‌های اجتماعی به طور طبیعی منجر به پیوندهای ورودی ارزشمند می‌شود.

یک مثال خوب ، ارسال 200 عامل رتبه بندی است که برایان دین نوشته است. که بارها ذکر شده است

site3o.com |

پیوندهای سرمقاله طبیعی؛ پیوندهایی که به طور طبیعی توسط سایتها و صفحاتی که می‌خواهند به محتوا یا خدمات شما پیوند دهند ، داده می شود. این پیوندها به غیر از ایجاد مطالب شایسته (محتوای عالی) و توانایی ایجاد آگاهی در مورد آن ، هیچ اقدام خاصی را از طرف SEO جستجو نمی کنند.

برای گوگل ، آنچه دیگران درباره شما می‌گویند بسیار مهم‌تر و مورد توجه‌تر از آن‌چیزی است که برای بهبود رتبه بندی گوگل در مورد خود می‌گویید.

Copyblogger به پست‌های مفید و مرتبط منابع که به تعامل مشترکی که از قبل با مخاطبان خود دارد کمک می‌کند.

من کاملاً معتقدم که صاحبان سایت برای بدست آوردن آن پیوندهای سرمقاله کاری نکرده‌اند.

آنها به دلیل مفید بودن محتوای خود ، به سادگی لینک‌ها را به دست آوردند. اگر می‌خواهید پیوندهایی بدست آورید که باعث بهبود رتبه صفحات وب شما می‌شوند ، روی محتوای استثنایی تمرکز کنید.

ایجاد پیوند مقیاس: تنوع پیوند ، آخرین راه برای ایجاد پیوندهای دوستانه و بهبود رتبه بندی گوگل است در حالی که از رادار مجازات دور هستید.

این آموزش از SEMrush به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید به صورت اخلاقی پیوندهایی را برای بهبود رتبه بندی گوگل ایجاد کنید.

تکنیک‌های قدیمی مانند ارسال فهرست ، بازاریابی در انجمن ، سایت‌های ویکی و حتی وبلاگ نویسی به عنوان مهمان و بیانیه‌های مطبوعاتی کار نمی‌کنند و همچنین شما را در معرض خطر مجازات گوگل قرار می‌دهند.

برای دریافت نمایه پیوند ورودی متنوع ، محتوای صفحه‌ای را بنویسید که از سایت‌های محلی ، منطقه‌ای و بین‌المللی مرتبط با سایت شما پیوندهایی بدست خواهد آورد.

سپس ، شما یک نمایه پیوند طبیعی با سئو داخلی و هدفمند طبیعی ایجاد خواهید کرد که در برابر هر آنچه گوگل به آن ضربه می‌زند مقاومت کند.

و کلام آخر

باز کردن قفل اسرارآمیز رتبه بندی جستجوی گوگل نیازمند درجات بالایی از عرفان است. کلید قفل گشودن رتبه‌های بالاتر گوگل بدون ضربه خوردن با مجازات ، مفید و به یادماندنی است.

وقت بگذارید و مخاطبان هدف خود و خواسته‌های آنها را درک کنید.

برای شناسایی کلمات کلیدی دم بلند که برای ورود به سایت خود استفاده می‌کنند ، تحقیق لازم را انجام دهید.

پس از داشتن این اطلاعات ، می‌توانید محتوای جذاب و کشنده بسازید تا نیازهای آنها را برآورده کند ، مشکلات آنها را برطرف کنید و برای اطلاعات بیشتر آنها را بازگرداند.

دائماً محتوای عالی را به روز کنید و آن را با تمام آنچه که در اختیار دارید تبلیغ کنید.

تلاش کنید، تحقیق کنید و ناامید نشوید تا بر موتورهای جستجو مسلط شوید در حالی که از مجازات های گوگل در به روزرسانی الگوریتم دور می‌شوید.

حالا بگویید ببینم بعد از همه این توضیحات سایت شما در جدیدترین به روزرسانی گوگل چگونه عمل کرد؟ آیا تغییری در رتبه بندی ، ترافیک و تبدیلات مشاهده کردید؟

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید