چرا باید وب سایت داشته باشیم

چرا باید وب سایت داشته باشیم

قبل از هر چیز، ما باید مزایای داشتن یک وب سایت را به دقت بسنجیم، درباره هزینه های آن آگاهی پیدا کنیم و هدف نهایی خود را از ساختن وب سایت ببینیم. با بررسی تمام این موارد، تصمیم‌گیری در مورد ساختن وب سایت راحت‌تر خواهد شد و ما مسیر خود را بهتر می‌شناسیم.

معرفی شوید و اعتبار کسب کنید

یک راه عالی برای معرفی کسب و کار، داشتن وب ‌سایت است. با طراحی یک وب سایت خوب خودتان، خدمات و مزایای کارتان را به طور کامل معرفی کنید و اغراق نیست اگر بگوییم که داشتن یک وب سایت، باعث افزایش اعتبار کسب و کار شما خواهد شد و به کمک آن، مخاطبان راحت‌تر به شما اعتماد خواهند کرد.

البته، حتی اگر شما یک کسب و کار هم نداشته باشید، باز این شانس برای معرفی ارزشمند است. چرا که فرصت برای مطرح شدن را برایتان به وجود خواهد آورد.

همانطور که مردم انتظار دارند که یک کسب و کار معتبر آدرس واقعی برای مراجعه حضوری داشته باشند تا بتوانند به آن اعتماد کنند مردم انتظار دارند مشاغل و بیزینس های مختلف، یک وب سایت مختص خود داشته باشند. وب سایت شما در واقع همان دفتر کار یا فروشگاه شما در دنیای اینترنت است که آدرس مخصوص به خود دارد.

حقیقت این است که امروزه نداشتن وب سایت سوالات زیادی را در ذهن کاربران ایجاد می کند.آیا این شرکت یا این پزشک و کلینیک قانونی است ؟ آیا کارش را بلد است ؟ اگر این شرکت واقعا در کار خود حرفه ای است چطور هنوز هیچ پایگاه شخصی در دنیای وب برای خود ثبت نکرده است؟ و بسیاری از فکرهای دیگر که اصلا دوست ندارید در مورد شما در ذهن مشتریان شکل گیرد.

واقعیت این است در بسیاری از این موارد ، افراد به شرکت های رقیب شما که وب سایتی کامل طراحی کرده اند و در آن نمونه کارها و نمونه خدمات خود را به کاربران نمایش می دهند اعتماد بیشتری کرده و در نهایت بسراغ آنها خواهند رفت حتی اگر شما از آنها بهتر باشید.

مشتریان جدید داشته باشید

اینترنت بازار بزرگی که بهتر است آن را از دست ندهید اگر می‌خواهید مشتریان بیشتری داشته باشید، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، ساختن یک وب‌ سایت است. اگر هم که در حال حاضر کسب و کاری ندارید، فقط یک وب‌ سایت برای شروع یک کسب و کار کافی است.

با ساختن یک وب سایت شما مکانی برای ارتباط با مشتری خود ایجاد می کنید و می توانید به آنها مشاوره و یا آموزش بدهید تا اولا اعتماد مشتریان را جلب کنید و دوما باعث افزایش آگاهی و موفقیت بیشتر مشتریان خود شوید و اینطور مخاطبین خود را به مشتریان ثابت خود تبدیل کنید 

به عنوان مثال اگر من فقط کار طراحی و توسعه سایت رو برای شما انجام بدهم و اهمیتی به موفقیت کسب و کار اینترنتی شما ندهم  اولا مشتریان چندانی نخواهم داشت و دوما هر شخص فقط برای طراحی سایت به من مراجعه میکند و برای موارد دیگه مثل سئو و تبلیغات و... دیگه مشتری من نخواهد بود در صورتی که با تعامل با مشتری و مشاوره دادن برای بهبود کسب و کار اینترنتی مشتری هم اون شخص بعدا من رو به دوستان خودش معرفی خواهد کرد و هم پشتیبانی و موارد دیگه سایت رو به من خواهد سپرد .

البته، تولید مطلب در سایت، یک مزیت بسیار بزرگ دیگر هم برای شما خواهد داشت. اینکه گوگل کم کم شما را به عنوان یک منبع معتبر خواهد شناخت و وقتی افراد در زمینه کاری شما جستجو می‌کنند، آنها را به سمت سایت شما می‌فرستد.

وب سایت یک راه ارزان برای دیده شدن است

راه اندازی یک مغازه برای شما هزینه هایی مثل اجاره مغازه، دکور و تجهیزات مغازه در بر خواهد داشت بعد از آن هم مساله تبلیغات پیش می‌آید. تبلیغاتی که برای شما بسیار پر هزینه خواهد بود.

اما در مورد وب‌ سایت، شما می‌توانید با هزینه‌ای به مراتب کمتر، سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را به طور کامل راه بیندازید. برای جذب مخاطب هم لزومی ندارد که حتماً به سراغ تبلیغات پر خرج بروید. کافی است مطالب مفیدی در سایت خود قرار دهید تا بتوانید کاربرانی را از طریق گوگل به سایت خود جذب کنید. به علاوه، می‌توانید در سایت های مختلف اینترنتی، خودتان را رایگان معرفی نمایید.

البته، این به معنی نیست که لزوماً یک سایت کم خرج دارد. فقط بحث بر سر این است که هزینه‌های نگهداری یک سایت به مراتبط کمتر از یک مغازه است.

داشتن سایت باعث می‌شود شما بخشی از تبلیغاتتان را به دست مشتریان خود بسپارید. اگر مشتریان شما از خدمات شما راضی باشند به راحتی می‌توانند وبسایت شما را برای معرفی به سایر دوستانشان برای آنها بفرستند و حالا تمام خدمات شما به صورت شفاف در سایتتان موجود است. همین شفاف بودن بهترین تبلیغ برای شماست.

به صورت 24 ساعته در دسترس باشید

شما نمیتونید در همه ساعات شبانه روز در دسترس مشتری باشی ولی داشتن یک سایت به شما این امکان را می دهد که بتوانید به صورت شبانه‌روزی، پیام‌های مخاطبان خود را دریافت کنید و حتی پاسخ خود را نیز به صورت آنلاین برای آنها ارسال کنید. این یک فرصت عالی برای کاهش هزینه‌های پشتیبانی است.

وب سایت شما میتواند به سوالاتی که معمولا در ذهن مشتریان میاد جواب بده و این یعنی لازم نیست که شما به تک تک مشتریان این سوالات رو جواب بدین 

تبلیغات بهتر

با داشتن یک وب ‌سایت، شما به روش‌های تبلیغاتی بیشتری و بهتری دسترسی خواهید داشت که مهمترین آنها تبلیغات در گوگل است. تبلیغ در گوگل را می‌توان هدفمندترین نوع تبلیغ دانست. چرا که تبلیغ شما فقط زمانی نمایش داده می‌شود که کاربران دقیقاً کلمات مرتبط با شما را جستجو کرده‌اند.

برای مثال فرض کنیم که شما یک فروشگاه اینترنتی برای زیورآلات دارید. با تبلیغ گوگل می‌توانید کاری کنید که هر زمان کسی "خرید انگشتر" را جستجو کرد، مستقیماً به صفحه انگشترهای شما هدایت شود. حالا به نظر شما چقدر احتمال دارد چنین شخصی از شما خرید انجام دهد؟ قطعاً بسیار بسیار بیشتر از هر روش تبلیغاتی دیگر.

علاوه بر تبلیغات گوگل، دست شما برای سایر تبلیغات اینترنتی نیز بازتر خواهد بود. برای مثال این فرصت را دارید که هنگام تبلیغات در اینستاگرام یا تبلیغات در تلگرام، کاربران را به سمت سایت خود بفرستید. می‌توانید در سایت خود، اقدام به جمع‌آوری شماره موبایل یا ایمیل کاربران کنید و مدام با آنها در ارتباط باشید. و ...

امکان ارزیابی دقیق مخاطبان وجود دارد

یک مزیت بسیار بزرگ داشتن یک وب سایت، امکان تحلیل و ارزیابی دقیق است. البته منظور ما فقط گرفتن نظرات و پیشنهادات مشتریان نیست. بلکه نکته جذاب‌تر، امکان تحلیل با استفاده از ابزارهای دیجیتال است.

به زبان ساده تر، شما دقیقا میدانید که مشتریان شما از چه محصول یا خدمات شما بیشتر استقبال میکنند و یا اینکه حتی بیشتر مشتریان سایت، شما از چه مسیری سایت شما را پیدا کردند که برای تبلیغات بتوانید برنامه بهتری داشته باشید. 

اکنون باید چه کاری کنم؟

همانطور که دیدید، داشتن یک وب سایت می‌تواند سود بسیار زیادی برای شما داشته باشد. ساختن وب سایت راهی کم هزینه برای دیده شدن و افزایش درآمد است.

نظرات
ارسال نظر

برای دریافت خبرنامه واطلاعیه ها
ایمیلتان را وارد کنید